הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

הפעם החלטתי להתפטר לרגע ממשטרת האופנה, ולהעביר את השרביט לבלוגריות של סלונה, שיבחרו, ידגמנו, יצלמו, וינמקו. אז הנה הן – הבלוגודוגמניות נותנות בג’ינס. כבוד. הרבה כבוד!

16/04/2014

דבר העורך- אני לא חושב שיש לנו במלתחה פריט שהוא “מכיל רגשית” יותר ממכנסי ג’ינס. איכשהו, מכל הבגדים שעוברים בינינו לבין הארון (וחוזר חלילה), למכנסי הג’ינס שלנו אנחנו נוהגים לייחס איכויות שהופכות אותו ראוי לתואר “חבר לחיים מהסוג הכביס”.

בסופה של מחשבה, זה לא באמת מפתיע. נראה לי שיש מעט מאוד אנשים בחיינו שאוחזים בתכונות נחשקות כמו נאמנות ללא תנאי, יציבות, דבקות במטרה, עמידה מופתית בקשיי החיים, ועל הדרך גם עושים לנו יופי של תחת.

וזה עוד לפני שציינו את העובדה המנצחת שג’ינס, כמי שחולק איתנו מגורים משותפים, לא משאיר את מושב האסלה מורם, לא רוצה את הקפה שלו עם-אחד-סוכר-ושיהיה-רותח-מאמי ,וגם נגרר אחרינו בלי מילה לערב בנות (זה הידוע בכינויו “חפירות על הר פחמימות”). הכי-מושלם. אם הוא רק היה מביא עוד משכורת הביתה ומוציא את הילדה מהגן, הוא היה מייתר סופית את המין הגברי)

בבלוג שלי אני אוהב לערוך מדי פעם מצעדי הכי-הכי. ואלה מבוססים לרוב על דירוג דיקטטורי (שלי) וגם, בעטיה של סנוביות מובנת, נותנים ייצוג מאוד-לא-צדק-חברתי לפריטים המתהדרים בתג מחיר שערורייתי. אז הפעם החלטתי להתפטר לרגע ממשטרת האופנה (בינינו – חרא משכורת וגם המדים ממש לא מחמיאים) ולהעביר את השרביט לבלוגריות של סלונה, שיבחרו, ידגמנו, יצלמו, וינמקו.

אז הנה הן – הבלוגודוגמניות נותנות בג’ינס. כבוד. הרבה כבוד!

(והבטחתי שאמנע מביקורת ומשיפוט ולכן אני יושב פה בפינה ושותק נורא.)

***

מדגמנתיפית שזו

ג-יפית

קוים לדמותו – “הג’ינס הזה תמיד עושה איתי חסד. הוא עולה עליי תמיד. גינס כפרות שמתאים את עצמו למידותי באופן מופלא. קניתי אותו לפני שמונה שנים בערך. בשניה וחצי. בלי למדוד. בשנים האחרונות גיליתי את המותג “פליז” האיטלקי והתאהבתי. מצאתי ברומא בבורדו עשה לי את הטיול. עד אז כל הגינסים שלבשתי היו ליוויס. כמו גברים שמחוברים לגזרת חמש מאות וחמש ככה גם אני. בעיניי לגינס אין גיל. חוץ מהגזרות הנמוכות שמגיעות לביציות. חארם. קר. אני אוהבת שגינס נוחת על הגוף בלי ג’ט לג. בלי למות מנמק שעושים התפרים שלו ובלי להסתכן שהכפתור יעוף למישהו בעין בגלל הבטנונה”

*

מדגמנת –  שירה מייזנברג

ג-שירה

קוים לדמותו – “לפני כמה שבועות ביקשתי מאימא שתצ’פר אותי במכנסיים חדשים, כי הרגילים נהיו קצת צפופים. היא לקחה אותי ל”אופנת אוסקר” בכיכר ויצמן בחולון. מדדתי מהר שני זוגות, ובחרתי באלה כי הצבע סבבה ומעבר לזה רק הנוחות חשובה לי כרגע. הסביבה הגיבה בהתעלמות מוחלטת, מלבד משתי צדיקות: פוצקה, הפעוטה ששמרתי עליה, הצביעה ואמרה “פרח”. וככה גיליתי שהיא יודעת להגיד את המילה הזו. והמנהלת שלי, שחיכתה להזדמנות שאלבש משהו אחר, ואמרה שהגוף שלי נראה סבבה לגמרי ולא צריך להכניס אותו לשק בשלב זה. אבל אני עובדת 7 שעות ביום בישיבה. חייבת שיהיה לי נוח, ולא משנים עודפי הבד מקדימה ורקמות הפרחים המטופשות.”

*

מדגמנתגברת הבלים

ג-סופי

קוים לדמותו – “איך חיכיתי שישאלו אותי על הג’ינס שלי! החבר בתמונה קוראים לו צומי, והוא מגולף. כולם חושבים שירדתי 2 קילו, כשלמעשה בכלל עליתי. הגוון שלו – בדיוק. אין לו קרעים, ניטים או תוספים מיותרים. פשוט ג’ינס שמחמיא לרגליים. ולבטן. ולישבן.”

*

מדגמנת – אלונה זוהר

ג-אלונה

קוים לדמותו - ”אם כבר אז חייבת להנציח את הג’ינס הראשון שלי אחרי שנולדתי מחדש ורזיתי 70 קילו (מאז רזיתי עוד 6 ק”ג והג’ינס גדול עלי)”

*

מדגמנת - גלי דוידזון סגל

ג-גלי

קוים לדמותו – “בדרך כלל, בששה מתוך 7 הימים בשבוע אני עם ג’ינס. יש לי בכל רגע נתון למעלה מ – 10 ג’ינסים בארון, ולפחות אחת לחודשיים אחד נכנס אחד יוצא. בהריון אני לא מתגעגעת לסושי או אלכוהול, לג’ינס שלי אני מתגעגעת וסופרת את הימים שאחזור אליו. יש לי זולים ויקרים, בהירים וכהים, סקיני ובויפרנד, עם כיסים כאלה ואחרים, עם קרעים ובלעדיהם. הכי אהוב עלי עכשיו הוא ג’ינס סקיני דק שנקנה בסוף העונה שעברה בתמנון ב- 50 ש”ח.

*

מדגמנת (מהגב) – מיכל יפה

ג-מיכל

קוים (רזים) לדמותו – “רק פוקס”

*

מדגמנות – ניבי שמעון ויעל ברזילי

ג-ניבי

קוים לדמותו – “אי שם בתחילת האייטיז האחים נקש בנו אימפריה. במהלך שיווקי נועז הם פרסמו מודעה של דוגמנית טופלס רוכבת על סוס, ולובשת רק ג’ינס ג’ורדאש. היום הפרסומת הזו היתה גורמת לי להחרים את המוצר, אבל אז כל מה שרציתי זה להראות כמוה. כיאה לחיפה של תחילת האייטיז, המכנסיים האורגינאליות נקנו בחנות של ימאים עם סחורה מוברחת ברחוב שבתאי לוי.”

*

 מדגמנתיעל כרמי

ג-יעל

קוים לדמותו – “גי’נס של H&M ב- 60 ש”ח. הכי חתיכיים שלי בארון. קניתי אותו אחרי שירדתי 8 ק”ג, וכל כך התאהבתי בגזרה שלו, שמייד הלכתי וקניתי בדיוק אותו דבר בשחור. את כל שאר הג’ינסים שלי שנראים לי כל כך ‘דודתיים’, אפסנתי עמוק בארון. מרגישה בו מיליון דולר.”

*

מדגמנת – לייזה פנאלים

ג-לייזה

קוים לדמותו – “הכישרון הכי גדול שלי, זה לא בישול, אפייה או כתיבה . הכישרון הבאמת גדול שלי הוא להשתחל כמעט לכל מידה בג’ינס. כל ג’ינס נראה עלי פיקס פוקס, אבל לא רק פוקס, גם זארה , גאפ , היליפיגר האנטישמי, רלף לוריין הנאצי, קלווין קליין ההומו אין דה קלוזט, ליוויס, לי, תמנון, שפמנון, קסטרו, מוסיליני, סטאלין. פצצה ליטרלי. בומבה של כישרון”.

*

מדגמנת – שיר בילייה

ג-שיר בילייה

קוים לדמותו – לא נשלחו, אבל עם הרגליים האלה, זה לגמרי נסלח.

*

מדגמנת - אורנית רוזנפלד

ג-אורנית קוים לדמותו - “אז גם אני כמה מילים. תוך כדי שאני אורזת לטיסה בלילה, שמתי עליי את הג’ינס שיעלה איתי למטוס, ואפילו התחשק לי לעלות על כסא, למרות הכאב גב. הג’ינס הוא של ברשקה. נוח בטירוף. עושה נעים בתחת. כנראה שהיה במבצע.”

*

מדגמנת - יעל מהבלוג Yaelis

ג-אפל

קוים לדמותו – “ג’ינס זה הפריט המועדף עלי בארון הבגדים. הפריט הכי לביש, בד”כ עם טי שירט שחורה. יש לי ארון מלא בג’ינסים אבל אני בדרך כלל נשאבת לאלה שאני מרגישה בהם הכי נוח. יש לי ארון עם ג’ינסים במידות שונות ובגיזרות שונות. הג’ינס הצמוד והמיתולוגי של ליווי’ס מהתיכון ואפילו ג’ינס מההיריון. בזכות האימונים במכון הכושר והצעידות אני מרשה לעצמי סקיני ולאחרונה גם נסחפתי עם חצאית מיני מג’ינס. חבל שבחתונה שלי לא לבשתי ג’ינס וטי שירט”.

*

מדגמנתרעות שכטר

ג-רעות

קוים לדמותו – “מדובר בג’ינס של קסטרו שנקנה לפני כמה שנים, כשיצא לרשונה ה-JEGGING. זו היתה אהבה ממבט ראשון. עד אז הלכתי עם ג’ינסים נמוכים ורק אחרי שמדדתי אותו הבנתי איזה אסון מהלך הייתי לפניי. הוא אוסף יפה את הירכיים והבטן ובזכות הגוון הכהה הוא נראה נהדר ביום ובערב. זו גם היתה הפעם הראשונה (ובנתיים האחרונה) שאחרי מספר חודשים חזרתי לקנות ג’ינס נוסף זהה -JUST IN CASE. אומנם יש לי מלא ג’ינסים בארון אבל הוא לגמרי לוקח את כולם מבחינת מחמיא, נוח וחרוש.”

*

מדגמנת – מירב מלמד

ג-מירב

קוים לדמותו – “אחרי המון שנים של קשיי הסתגלות קשים ביותר לגזרת הסקיני, הצלחתי ללמוד לחיות בשלום עם המוצר. למדתי בדרך הקשה שגזרה גבוהה עושה לי רע ומר. גזרה גבוהה טובה ומיטיבה לנשים שיש להן בטן לאסוף ולהכניס פנימה אבל איומה ביותר לנשים עם מותן צרה ואגן/ירכיים מלאות יותר. דבר חשוב נוסף- כיסים אחוריים. רצוי שיהיו קטנים ו”קצרים” כאלו. כיסים גדולים וארוכים מושכים למטה ומגדילים את השטח האחורי שכולנו מנסות להסתיר. מבחינתי הגזרה המנצחת היא נמוכה (עד גבול מסוים כמובן) וישירה אך זה מוצר פחות שכיח ועל כן למדתי לאהוב את הסקיני בדרכי שלי.”

*

מדגמנתריקי שולמן

ג-ריקי

קוים לדמותו – “פנים, חנות גינסים, כמה דק אחרי שנפתחה. אני בבוקר רזה במיוחד מבקשת מידה 36/7 המוכרת מודדת אותי במבטה הריק, מכף רגל .. ״בטח מאמי״ היא מלעלעת, ומגישה לי אןתו, את הנודי, אני בתא הלבשה מודדת, רוכסן לא נסגר, מנסה בכח לא נסגר, יוצאת נשכבת על רצפת הבטון המעוצבת, סוגרת בקלילות רוכסן, כפתור, ״בואי תני פה יד״ אני מתחננת למוכרת, שמסתכלת עליה אדישה, מרימה אותי מהרצפה, אני עומדת מול המראה המרזה, (ברור שמרזה).״אין, פצצה עלייך״. תוך שעה יתרחב לך בחצי מידה,היא מרגיעה, משל היתה דוקטור לגינסים.אני גוררת רגל אחרי רגל, מגהצת כרטיס. יוצאת”

*

מדגמנת (+אורחת)- גלית דיאמנט

ג-גלית

קוים לדמותו – “הג’ינס שבתמונה כבר ז”ל. לדעתי קניתי אותו בNO NAME (גם ז”ל) כשיובי היה בן כמה חודשים. זאת היתה אהבה ממבט ראשון. לא הפסקתי לכבס וללבוש מחדש. הוא היה ג’ינס דק שהלך והשתפשף. כשהופיעו חורים בברכיים, עשיתי לו טלאים פנימיים. כשהטלאים התפוררו עשיתי חדשים. וכך במשך שנים הוא הלך והתחורר והתפורר בכל מיני מקומות וחזרתי ותיקנתי אותו שוב ושוב. לדעתי השקעתי בו הרבה יותר מכמה ששילמתי עליו כשקניתי אותו. כמה שהוא התפורר, ככה אהבתי אותו עוד ועוד. ככה נמשכה שירת הברבור הארוכה שלו עד שהמוניטור הראה פס לבן שטוח. שום קליר וצ’ארג’ א-לה אי.אר פינת האנטומיה של גריי כבר לא עזר. אהבתי את הג’ינס הזה אהבת נפש. עד היום מתגעגעת.”

*

מדגמנת - עלמה ורודה

ג-עלמה

קוים לדמותו - ”אני והוא נפגשנו בניו יורק, כפי שמתחיל כל סיפור אהבה. הוא קרא לי מאחד המדפים בבננה ריפבליק, נמשכתי מיד לגוון המושלם שלו ולמחיר ההו-כה מדהים ומשם החל סיפור האהבה. אנחנו יחד כבר 3 שנים בערך, הוא מתאים לכל – ג’קט או טי שירט, מגפונים, סטילטו או כפכפים. בקיצור – מושלם כמאריג’ מטריאל ולכן הקשר נמשך.”

*

 מדגמנתנאוה ריץ

ג-נאוה

קוים לדמותו (בעצם, לדמותה) - “אני לא מאמינה במכנסי גינס יקרים שמחטבים . לי לא יכולים להיות מכנסי גינס מחטבים מה שמחטב אותי זה הזומבה!!”
*
מדגמנת – עדה אופיר
ג-עדה פרידנזון
קוים לדמותו – “זה הגינס הכי חרוש שלי.. קניתי אותו לפני שנתים או שלוש.. הוא הולך יופי עם כפכפים, בעיקר עם מגפים. הוא נוח בטירוף. קצת דהוי לאחרונה אבל קשה לי לוותר עליו.”
*
מדגמנת – רונית כהן
ג-רונית
קווים לדמותו -”ג׳ינס של ערב, צמוד ומחטב. מתאים לקיבוצניקיות שעברו לגור בעיר קטנה במדינה גדולה. עיר שבה אפשר ללבוש ג׳ינס נח שמאפשר תנועה גם להיכל התרבות המקומי. שם אף אחד לא ישאל אותך אם הגעת ישר מתורנות שטיפת כלים בחדר האוכל.”
*
מדגמנתחיה סדן
ג-חיה
*

*

והמסקנות המסכמות שלי  – הסקיני מנצח בגדול, הסנטימנטים גם. ואיכשהו, זה תמיד קשור לדיאטה.

***

ולדף העסקי שלי בפייסבוק – כאן

עוד מהבלוג של ארז עמירן

Thumbnail

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

Thumbnail

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות