הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

שוב חזרנו לדבר על שופינג במקום על צדק. קפיצה קטנה מ-א- אוהל, ל-ב- בואו תראו כמה ורסאצ’ה יש לי בארון. מדפני ליף לניקול ראיידמן. ה-ע-ם ד-ו-ר-ש תחרה עם פאייטים. מה, לא ככה?

25/11/2013

איכשהו, במקרה, יצא לי לעבור השבוע בכיכר המדינה. בניגוד למה שכתבה פעם נעמי שמר (על עיר אחרת ובקונוטציה שונה) כאן דווקא “כיכר העיר הומה”. אנשים (נו, טוב, בעיקר נשים) מטפטפים אל ומתוך החנויות, שמבחינתי, יש משהו כמעט בלתי מוסרי בתגי המחיר המתנוססים בחלונותיהן.

ואני שואל –  מישהו עדיין זוכר שהייתה פה מחאה חברתית? שקמנו בבוקר עם שיר חדש בלב והלכנו לישון עם כובע ותלתלים ב-ב’ זה אוהל??

אולי זה אך טבעי שמאסנו כולנו בדיון הבלתי-סקסי-בעליל על דיור מוגן ופתרונות תעסוקתיים לטובת ה-לה-לה לנד הזוהר של אלה שמדובררים על ידי רני רהב.

בסך הכל קפיצה קטנה מ-א’ אוהל ל-ב’ “בואו תראו כמה ורסאצ’ה יש לי בארון” (ושעובדי הקבלן יסתפקו ב-ז’. למי אכפת ??!)

ושוב חזרנו לדבר על שופינג במקום על צדק, כאילו כל אירועי הקיץ ההוא הם רק שאריות מסטיק שנדבקו לסטילטו לבוטין שלנו.

בואו נודה – פרוות של בבונים (להשיג בבוטיק “מאדם פומפדור” אצל ניקול בכיכר) מתאימות הרבה יותר לסתו שהגיע, מאשר ה-טי המהוה של דפני ליף.

כי לנו, הציבור הישראלי, יש יכולת ריכוז של זבוב פירות. אחרי שאנחנו גומרים להתרגש מהפגנות רחוב וקריאת סיסמאות מלאות קצב, אנחנו רצים אל הריגוש הבא, ורצוי שהוא יהיה לבוש בשמלות מצופות קריסטלים וקולרי יהלומים. מי צריך רגישות חברתית כשדולצ’ה וגבאנה בעצמם מרפדים לך את הבפנים-של-הארון.

לבזבז כסף זה הרבה יותר סקסי מלעשות אותו, אז אנחנו מתמכרים להפרעת הקשב הטלוויזיונית הנקראת “מעושרות”(אלה שמשלמות כל כך ביוקר כדי להראות כל כך בזול) כי היא מאפשרת לנו לשכוח את האירנים, ואת החזירות של “טבע”, ואת מנהל הבנק שמצלצל אלינו כדי להודיע לנו ש”לא עוד”.

מיתון? לא אצלנו. אג’נדת המיתון החלה לחשב את קיצה כבר מרגע הולדתה. אופנה הייתה מאז ומתמיד ה-מקום לדגמן התנהלות מהזן האסקפיסטי. אז לרגע היה נחמד לשחק ב”עקרת בית חסכנית” ולמחזר גלילים של נייר טואלט על תקן שמלת ערב. אבל, היי, נחמד גם לחזור לבית ההורים לאיזה סופשבוע, מישהו באמת עובר לגור שם?

אחד שמבין בכלכלה (לא אני, כמובן) טוען שהכסף לא נגמר, הוא פשוט עובר ממקום אחד למקום שני. ואלה שהכסף עבר למקום שלהם יכולים להרשות לעצמם למשל “בירקין”.

בירקין הוא תיק הדגל של החברה הצרפתית “הרמס” שנמסר לאימוץ תמורת המחיר הפעוט של 8000$. כן, מוכרים אותו בכיכר, ויש לו רשימת המתנה ארוכה יותר מאשר להקרנת הבכורה של להקת הבנים “וואן דיירקשן”

הנה כי כן, כשבעולם הגדול מעלים על מסלולי התצוגות משבצות פלאנל וג’ינסים מיוסרים, אצלנו שולט הבלינג-בלינג בנוסח ניקול ראיידמן.

כי המצב הכלכלי שלנו נהדר? כי הכפילו לנו את המשכורות? כי אנחנו מתלבטים בין הקאריביים לבין איי הבתולה? נראה לי שלא. פשוט התמכרנו לסם הטמטום שמאפשר לנו להאמין שאם רק נעצום עיניים ונתלבש יפה, כל הכובד המצמית הזה ייעלם מחיינו.

אחרי שכבר היה נדמה שנגמלנו, שמצאנו מחדש מושגים שנשכחו כמו “סולידאריות חברתית” או “מעורבות אזרחית”, אנחנו מוצאים את עצמנו עם מנת יתר של “שטיון האלפיון” ב-ורידים.

ה-ע-ם ד-ו-ר-ש  תחרה עם פאייטים. מה, לא ככה?

והאיור למעלה – שלי.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה