הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

ואז, כמובן, זה משאיר לנו הרבה זמן פנוי להתעסק בדברים-החשובים-באמת, כמו העלאה אובססיבית של תמונותינו לרשת לבושים בחצאית אורסססססת ובמגפיים מאמממממים.

10/11/2013

קיימת טענה שעשר מילים הן כל מה שנדרש עבור ילדים כדי לתקשר בינם לבין עצמם. אנחנו, המבוגרים, צמצמנו את אוצר המילים הנדרש לנו לכדי מילה אחת – LIKE.

ה-LIKE לא דורש מאיתנו אפילו להקצין את הרגש לכדי אהבה (זו שלפעמים כואבת), אנחנו מסתפקים במחבב-לא-מחייב.

פעם, בעידן הטרום-פייסבוק ציפו מאיתנו לעבוד קשה, לחשוב, לחפור בתוך עצמנו כדי למצוא את הרגש הנכון ואז לתמלל אותו, להסיק מסקנות, ולהסביר למה בחרנו בזה ולא באחר. פרימיטיבי, לא?

היום, בהקלקה יחידה, אנחנו חוסכים לעצמנו את כל הדם-יזע-דמעות האלה. או בפרפראזה על ברק אובמה – YES, WE LIKE

אנחנו LIKE את הסטטוס שלך, LIKE את השיר שהורדת מהיו-טיוב, LIKE את התמונה שלך מפורים 73 ו-LIKE את בר רפאלי בביקיני במהדורה האחרונה של “ספורט-אילוסטרייטד” (ברור).

ואז, כמובן, זה משאיר לנו הרבה זמן פנוי להתעסק בדברים-החשובים-באמת, כמו העלאה אובססיבית של תמונותינו לרשת לבושים בחצאית אורסססססת ובמגפיים מאמממממים. (למשל).

כמו כל תזה משובחת, גם זו גוררת דקה-אחרי, את ה-אנטי-תזה.

אז – אם הצלחנו עם הפנמת ה”לייקנות” כחזות הכל, למה שלא ניקח עוד צעד נוסף (אחורה) ונדיר מחיינו את כל מה שאינו ראוי ל-לייק.

כל מה שאנחנו צריכים לעשות כדי לקבל את כרטיס הוי-איי-פי למועדון “הכבשים, יום אחרי שהזאב האחרון בעולם מת”, זה להשתמש ב-UN השולל. בלחיצת מקש אנחנו מחסלים נקודתית -  אנ-לייק, אנ-דו, אנ-פרנד.  ומה שסתם עושה לנו לא נעים בעיניים אנחנו פשוט עושים לו “הייד”.

וזה קל-קל-קל, ופשוט-פשוט-פשוט שממש איך-לא-חשבו-על-זה-קודם.

ככה אנחנו יוצרים לנו היסטוריה חלופית, מושכת למראה, משוחה בשמן הפוטו-שופ ומעלימה מהביוגרפיה שלנו את כל מה שהוא לא-נעים, לא אסתטי, לא מתאים.

למשל – אפשר לעבור על רשימת החברים שלנו ולאנפרנד ממנה את כל מי שלא מספיק רזה, יפה ומפורסם.

ומשם להיסטוריה הויזואלית שלנו ממנה נאנטג את כל התמונות בהן אנחנו נראים כמו חציל, מחובקים עם האקס, או סתם נתפסנו ב-ורי-בד-הר-דיי.

ולקינוח, מתוך שובל התגובות המשתרשר נותיר רק את “מאממממת אחת, אין-עלייך-תעשה לי ילד” ונהייד את כל אלה שלא השכילו ליצור את ההתלהבות המתבקשת.

התוצאה הסופית כל כך מזככת ומעצימה,  שלגמרי-לא-מפתיע שהחלטנו לקחת את  ה-לייק והאנ-דואינג הזה גם אל החיים שמחוץ לרשת.

כשמחילים את כללי הוירטואליה על החיים האמיתיים, משהו בהתנהלות שלנו מול העולם הופך שטחי יותר, נצלני יותר, ורגיש פחות.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה