הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

הנושאים, על הנייר, עשויים מחומרים משובחים – סרטן, הריון לא רצוי, יציאה מהארון, חלומות הוליבודיים וסמים. איכשהו, כשכל אלה נפרטים לקילומטרים של צללואיד, הם הופכים מרתקים כמו טחורים. של אחרים.

10/09/2013

עוד עונה של “מחוברים” התחילה, הפעם עם “פלוס” (מה זה אומר, לעזאזל?) ועל הצלחת מסודרים לנו זוג נרגן, כוכבנית מתוסכלת, סטנדאפיסט לא מצחיק, יזמית מהורהרת, ואחד “בן-של” שעושה בית-ספר למושג “נוירוטי”.

במילים אחרות –  ליאור דיין. והשאר.

בעייני הוא נתפס תמיד כנסיך תקשורתי בכיין ומפונק, והנה מסתבר שהוא אכן נסיך תקשורתי בכיין ומפונק, ויחד עם זה מצליח להיות מכמיר לב ומרגש.

לכל האחרים יש טעם של פירה דיאטתי.

הנושאים, על הנייר, עשויים מחומרים משובחים – סרטן, הריון לא רצוי, יציאה מהארון, חלומות הוליבודיים וסמים. איכשהו, כשכל אלה נפרטים לקילומטרים של צללואיד, הם הופכים מרתקים כמו טחורים (של אחרים)

מאז שנתנו לאנשים מצלמות ואמרו להם – “לכו צלמו את שיממון חייכם”, נדמה שלכל אחד, כמעט, נהייה נורא דחוף “לשתף”

כל אחד הוא גם במאי וגם שחקן (אופי, בטח שאופי) ומתעד את חייו לטובת הציבור.

אבל מעבר להברקות-או-פספוסי ליהוק, מה שבאמת מדהים אותי כל פעם מחדש הוא האופן שבו הם (ואנחנו) הופכים את “תוגת ליבם הכורע” למצרך החודש על המדף המרכזי ב-סופר זול.

פעם היית נחשף בתקשורת כשהיה לך משהו למכור – סרט קולנוע, ספר חדש, תכנית רדיו, מכונית יד ראשונה מרופא, משהו.

היום, אפילו לא צריך תירוץ,  החשיפה עצמה היא מה שאתה מוכר.

אתה מחניף ליצר המציצנות של כולנו, מכניס אל אחורי הקלעים של חייך, הופך אותנו, בעל כורחנו, לשותפי-סוד. סוד, שברוב המקרים, הוא פשוט ממש ממש לא מעניין.

זה אמין כמו מיכל אמדורסקי בורחת מצילום פפראצי בחדשות ערוץ הבידור.

אני לא אתמם, גם אני יושב מוקסם-נגעל מול ה”מחוברים”, לוקח חלק, גם אם פסיבי, באורגיית הזיוף הידוע מראש.

אבל שלא תהיה טעות – מדובר בפורנוגרפיה פר-אקסלנס –

אותו תקריב חודר נקבוביות עור ההופך את מעשה האהבה לפעולת בוכנה של איברים חסרי זהות, ואותה אמינות של צווחות האורגזמה.

בשני המקרים אנחנו מוזמנים להשתתף בפעילות לא-לנו, שכל תו ותו בה צורח “רגע פרטי”.

ווגם אנחנו, בקטנה, הופכים את החיים שלנו לגרסה המורחבת של “אני יודע מה עשית בקיץ האחרון”

עם הסיגריה של הבוקר אנחנו מתחברים לפייסבוק, ומשם והלאה אנחנו מתועדים עד לעצם – איפה היינו’ ו’מה עשינו’ ו’עם מי דיברנו’ וכמה זמן השקענו ב-לקלף סוכריות ב”קנדי קראש” במקום להכין מצגת למועצת המנהלים.

המציצנות היא השחור החדש. כולם מציצים כולם מוצצים. אנחנו גם התליין וגם התלוי של מה שנקרא, עד לא מזמן “צנעת הפרט”

כולנו הפכנו לחברי כבוד ב”אגודת השיתוף” – כל מי שחושב שהשמש זורחת לו מתוך התחתונים וממש-חשוב לו לתעד את הזריחה, וכל מי שצופה בתיעוד הזריחות (והשקיעות, כמובן) העולות מתחתוני הזולת.

ההתנהלות המחוברת שלנו מפיגה את בדידותנו, בכאילו, כמובן. כי אנחנו לא נעשים בודדים פחות,  אבל הייי. למי אכפת ??!! עשו לנו שלושים “לייק” וארבעה “שר”…

אז אנחנו מזינים את היקום בכל פיפס המתרחש בחיינו ומשתפים בכל סלוגן עלוב שחלף לנו בראש, ובתמונות מסוג “הנה אנחנו מאחורי העץ מימין” והנה שוב, והנה שוב.

אולי אם האחרים ימצאו אותנו מעניינים ואטרקטיביים, נאמין בכך גם אנחנו.

אז – בעוד אנחנו מבכים את אובדן האינטימיות ואת היפוך המושגים בין “פרטי” ל”פומבי”, אנחנו, מרצוננו החופשי, לוקחים את הפרטיות האינטימית שלנו ותולים אותה בחוץ על החבל, להתאוורר מול כל העולם.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה