הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

הברונטיות, מסתבר, עקפו בסיבוב, וככה, בלי שנשים לב, שדדו את הפריים-טיים הציבורי מהנסיכות הבלונדיניות. שחור-זה-השחור -החדש. מכה שנית.

10/07/2013

סנדי בר : איור – ארז עמירן

שנים על גבי שנים התרגלנו להתייחס לבלונד כאל תו תקן של יופי. המהות הבלונדינית הייתה ליגת העל בה אנחנו (מאותגרי הפיגמנטים) לא מורשים לשחק.

כשאנחנו מגלגלים על לשוננו את הקלישאה הותיקה בדבר “גברים מעדיפים בלונדיניות” אנחנו בעצם מטעינים את מושג הבלונד במשמעות רחבה יותר-

“גברים מעדיפים את מה שלא יוכלו לקבל”.

וכידוע, כשמפגישים גבר עם המשפט “את זה – לא”, אין מצב שהוא יוכל לחשוב על משהו אחר מלבד “דווקא כן !!”.

גם הנשים עצמן, מסתבר, הפנימו היטב את הלקח. הן זיהו יופי בלונדיני עם המושג המעורפל “זה מה שגברים רוצים” ורצו בהמוניהן לשוקי-זיקרים של העולם שיעלו אותם ליגה בעזרת הרבה-מי-חמצן וקצת-פן.

כמה מפתיע פתאום להרים את הראש, להסתכל סביב ולגלות שהבלונד, בעצם, מת.

הברונטיות, מסתבר, עקפו בסיבוב, וככה, בלי שנשים לב, כבשו את הפריים-טיים הציבורי. “שחור זה השחור החדש” מכה שנית.

שלב ההוכחות -

באנגליה, קייט מידלטון שחורת השיער הוכתרה לנסיכה ולאייקון אופנה במחי חתונה מתוקשרת אחת, והריון מתוקשר לא-פחות. ככה, בלי התנצלויות, היא מעמעמת את הזיכרונות מהאייקון הנסיכותי שקדמה לה.

גם באמריקה, הסוגדת הנצחית לצהוב, החליפו הבנות לבית קרדשיאן את כנופיית פריס הילטון כ-בימבוס הרשמיות של היבשת, והראו לאצולה הבלונדינית הישנה מאיפה דולף הסיליקון.

ג’ניפר לופז דיגמנה קסם לטיני בתפקיד ה”מילף” של “אמריקן איידול”, קטפה את המקום הראשון בדרוג הנשים היפות של מגזין “פיפל”,  ויחד עם השחקנית ההורסת פז דה לה הוארטה מ”אימפריית הפשע”, השלימה את השתלטות הכהה על הפריים טיים הכי לוהט של הטלוויזיה האמריקאית..

מהצד השני של ה”לוק”, זה המשדך לשיער השחור עור חיוור ופורצלני, ניתן למצוא את החלום הרטוב של מיטב-הנוער – קירסטן סטיוארט מהסדרה “דמדומים”.

בקולנוע, החליפה אן האתוואי את מג ראיין כגיבורת הקומדיות הרומנטיות ומייגן פוקס השחרחורת היא ה”מגה-בייב” הרשמית  של הוליבוד.

גם אצלנו, מדינה בה במילא רוב הבלונדיניות נולדו מבקבוק מי חמצן, חזרנו לשורשים (תרתי משמע).

אנחנו מייצאים לחו”ל את גל גדות ומורן אטיאס, עושים כבוד ל-אקס-מאמי-לאומית-עכשיו-אני-רוקנרול, המלכה נינט, ומבזבזים את כל האס.אם.אסים שלנו ב”אח הגדול” על טהוניה.

אפילו מלכות היופי שאנחנו בוחרים הפנו עורף להשתלטות הרוסית, וחזרו לשאוף לשלום-עולמי מתחת לרעמת תלתלים שחורים (וכתר שתמיד נופל וחבר-מהמושב שתמיד מתפוגג עם ההכתרה)

מה זה אומר ? אולי רק עניין של טעם אופנתי, ואולי זה סימן שהתבגרנו. החלפנו את חלום הבלונד הזוהר במציאות נגישה יותר. למדנו להבחין בין מה שסימנו עבורנו אחרים, לבין מה ש”הלב בוחר”.

כי להפנות עורף לחזון הבלונדיני זה לצאת נגד הדימוי הכי בסיסי של “יופי”. לקחת את כל הדימויים הקולנועיים שהולעטנו בהם – “מלכת הכיתה”,  ”חביבת הקהל”, “הפרס הגדול”, ולבעוט להם בתחת.

ואם צריך הוכחה נוספת, אז קבלו את גם סנדי בר, לנצח נערת-מילקי, לא בלונדינית, לא בת שש עשרה (ולא של אקי אבני).

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה