הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

כעבדי נצח לתדמית שלנו אנחנו מוותרים על דברים שעושים לנו טוב, לטובת דברים שגורמים לנו להיראות טוב.

01/05/2013

לצפות באירויזיון ולנקד את המשתתפים, לזמזם את השירים של מירי מסיקה, ללבוש פוקסייה, להעריץ את סלין דיון, לבכות  מול השידורים החוזרים של “האנטומיה של גריי”, להשתזף עד מוות, לאכול במבה אדומה.

לרקוד בסלון עם ביונסה ברקע, להתעדכן בהשקות בהן ביקרה ליהיא גרינר  דרך מדורי הרכילות, לסיים שיחה ב”ביוש”, לתלות בשירותים “כלבים משחקים פוקר”, לקנות בגדים ב H&M בסניף של עזריאלי,.

לשתות קפה נמס של עלית, לא בגלל שאין לך כסף, אלא בגלל שזה טעים, לתקוע יהלום באוזן, לגלח צד אחד של השיער “כמו נינט”, לבקש קטשופ למנת כבד ביין שהזמנת במסעדה, לבזבז אס.אמ.אסים על “כוכב נולד”

לעשות מנוי ל “פנאי פלוס”, להשתרע על הספה עם שקית בייגלה וצנצנת נוטלה ולא לקום עד ששניהם נגמרו, להיות העוקב המיליון של בר רפאלי ב”טוויטר”, לישון עד שתיים בצהריים.

לדעת בזמן אמת מי היא “האחת שיודעת” ב”גוסיפ גרל”, לקחת מונית עד למכולת השכונתית “כי חם”, לאכול מרמלדה בגושים של שני קילו, לצלם את כפות הרגליים ולהעלות לאינסטגרם.

לקרוא את “50 גוונים של אפור”, לעשות סיבוב בסנטר ולחזור הביתה עם שקיות מתפקעות, להעלות תמונות של החתול שלך לבוש בסוודר לפייסבוק.

***

קיטשי וצ’יזי וטראשי, שלא לדבר על הומואי במובהק (אלא אם כן את אישה, כמובן) ובכל מקרה, מביש נורא.

מאחר שאני מניח שכל אחד מאיתנו מתחזק בסתר לפחות גילטי-פלז’ר אחד מן הרשימה, עומדות בפנינו שלוש אופציות להתמודדות –

להכחיש, להודות אבל להדגיש שאנחנו “עושים את זה בקטע אירוני, ברור”, או לצאת מהארון ולפתח זוגיות ציבורית עם הראל סקעת, למשל.

כל בחירה אחרת משליכה אותך למקום בו נפגשים הרחובות “פתט” ו”נלעג”.

החברה המודרנית מפיקה מגוון של תוצרי תרבות במגוון איכויות שונה. הקיטש משמש בחברה זו כחומר גלם .שמבקש להעצים את ההתנסות הרגשית של הצרכן.

בניגוד לצריכת “תרבות גבוהה” הדורשת מאיתנו זמן והשכלה,  מ-קיטש ניתן להנות ללא מאמץ.

כפי שכתב מילן קונדורה ב”קלות הבלתי נסבלת של הקיום” – “אחוות האדם על כדור הארץ יכולה להיבנות רק על קיטש.”

אז אני אומר – הגיע הזמן לתת לקיטש את הכבוד הראוי לו, לעקר את הפלז’ר מה-גילטי ולהבין שלהיות ‘קול’, זה אחלה, אבל מה-זה מעייף.

ומעייף, כידוע, זה גורם להזעה, ולהזיע, ידוע גם, זה ממש ממש לא ‘קול’.

כעבדי נצח לתדמית שלנו אנחנו מוותרים על דברים שעושים לנו טוב, לטובת דברים שגורמים לנו להיראות טוב.

אנחנו מתבוננים בעצמנו בשני זוגות עיניים, אחד שלנו, אחד של הזולת. התנהלות מפוצצת במודעות עצמית שהופכת אותנו לאנשים שמחים-קצת-פחות.

בואו נתמסר להנאות החוטאות שמדגדגות לנו את בלוטות הכייף. לפחות עד שיגיע נובמבר והמרק המהביל הזה שאנחנו מכנים “טרום קיץ” יעלם מחיינו.

דנה אינטרנשיונל באירוויזיון – מנקדים בסתר

האנטומיה של גריי – בוכים בסתר.

ביונסה – רוקדים בסתר

קפה נמס מקופלת – שותים בסתר

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה