הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

מישהו טועה לחשוב ששילוב המילה “אמת” בתוך רצף הבלה-בלה שנשפך לו מפיו, מקנה לדברים שלו תוקף כלשהו. אז לא. רק כרטיס חודשי-חופשי למועדון החארות.

03/04/2013

שמתי לב שככל שאני מתבגר (נו, טוב, מזדקן) אני נותן לכל מיני דברים מרגיזים לעבור לידי.

אני מתכוון לדברים מרגיזים ברמה הקיומית, מרגיזים-חשובים. מהסוג שפעם, אנשים היו עולים על בריקדות כדי למחות נגדם – שחיתות וטירוף פוליטי ומעשי נבלה בחסות החוק ואסונות-שיכולים-היו-להימנע וכל מיני אירועים שחוסר הצדק מרוח עליהם באותיות של עשרה מטר.

כל אלה ועוד מייצרים בי סוג של יאוש חצי-אדיש.

אני רוצה לכעוס, אבל כל מה שיוצא לי זה צקצוק בטעם פולני. יותר ויותר אני מוצא עצמי מזמזם את השיר ההוא של אריאל זילבר – “אני חושב על זה ואחר כך שוכח”.

בשיחות פינת-קפה בעבודה, אני מדקלם את התגובות המקובלות “כן, מזעזע, ממש ממש נורא, זה פשוט מרתיח, נשארו עוד מהעוגיות האלה עם הגרנולה ?”

ומבפנים – נאדה, שממה נטולת חרון. זאת אומרת אדיש כחציל,

את הכעס האמיתי שלי אני שומר ל”אנשים שהולכים עם האמת שלהם”.

כי מילא שתוקעים לך מגרפה בברכיים (למשל) אבל שבד בבד מספרים לך שלא מדובר במגרפה אלא בנוצות רכות של אפרוח בן יומו, זה משהו שממש מוציא אותי מהדעת.

עם השקרנים אני יכול להסתדר.

כל אלה שאומרים לי ש”אין דברים כאלה” ואני יודע שיש, המון, ואף אחד מהם הוא גם לא שוס-גדול.  ואל ה-”אין-דברים-כאלה” מצטרפים גם אנשי ה- “יהיה בסדר”, “לא, זה לא יכאב”, ” חמש דקות אני אצלך”, “השליח בדרך”, “תסמוך עלי” ו-”וואלה, הרגע התכוונתי להתקשר אליך”.

ברור שמדובר בשקרים. מי שמשקר יודע, אני יודע, וגם השקרן יודע שאני יודע. קטן עלי.

אבל אנשים שמתחרמנים על ה”אמת” שלהם (שלהם, ברור, אבל אם אתה בחרת להתלטף עם אמת אחרת, אתה, הרי, טיפש מושלם). אלה הגרועים מכולם.

ונדמה שהאמת הזו הפכה לאחרונה לכרטיס חודשי-חופשי למועדון החארות.

אותה כנות מרוצה-מעצמה שהיא בעצם ניק-ניים לרשעות וגסות רוח.

מישהו טועה לחשוב ששילוב המילה “אמת” בתוך רצף הבלה-בלה שנשפך לו מפיו, מקנה לדברים שלו תוקף כלשהוא.

למשל – “האמת, ממש השמנת”, “אני לא רוצה לפגוע בך אבל האמת שלא אהבתי את הטור האחרון שלך”, “תסלח לי שאני אומר את זה אבל אני באמת חושב שאתה מדבר שטויות”

אז ב-ב-ק-ש-ה – האמת ש – לא הזמנתי אתכם להשחיל לי באוזן את פיסת התובנות האסתטיות שלכם, וכן, אתה כן רוצה לפגוע, ולא, אני לא אסלח לך (וזה א-ת-ה שמדבר שטויות).

כי “אמת”, זה עניין נחמד, אבל לא כשהיא משמשת לגיטימציה להתנהלות גועלית, או לחוסר רגישות, או סתם, כתחליף לנימוס בסיסי.

שלא לדבר על – “אבל כזה אני” שהפך תירוץ רשמי לכל התנהגות אנושית מחורבנת. ואף אחד כבר לא טורח להגיד- “כזה אתה? אז אולי הגיע הזמן שתשתנה?”

אז לכל האנשים שמנופפים ב”אמת” שלהם – יש לי מסר חשוב להעביר –

אם האמת שלכם מגעילה, הכנות לא עושה אותה דוחה פחות.

ואם נדמה לכם ש”כזה אני” משחרר אתכם מכל מאמץ להשתפר, אתם טועים. בגדול.


עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה