הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

באופנה, אתם יודעים, כולם מתאבזרים, נותנים באקססוריז. לפעמים הבגדים (כמו המרק) הם רק תירוץ. הנה הם – הטרנדים הבולטים של החורף בתחום. לטובת התוהים (והתועים) החלטתי לעשות קצת סדר בבלגן. כמו תמיד, קבלו – מה זה אומר, למי, למה כן ולמה לא.

26/01/2013

באופנה, אתם יודעים, כולם מתאבזרים, נותנים באקססוריז. לפעמים הבגדים (כמו המרק) הם רק תירוץ.

הנה הם – הטרנדים הבולטים של החורף בתחום. לטובת התוהים (והתועים) החלטתי לעשות קצת סדר בבלגן.

כמו תמיד, קבלו –  מה זה אומר, למי, למה כן ולמה לא

מ-ת-ח-י-ל-ים

אלכסה

הטרנד – שובה של הפלטפורמה

מה זה אומר – אז חשבתן שנפטרתן אחת ולתמיד מגושי הבטון שהצמדנו לכן לרגליים על תקן נעל. תחשבו שוב.

למי – למאותגרות גובה, למאותגרות יציבות, ליאיר לפיד

למה כן – כי זה מאפשר לך להסתכל לכל מיני אנשים בלבן של העיניים במקום בשפשוף של הברכיים, כי יחסית לעקב סטילטו זה פתרון פחות הרסני לעליית מדרגה, כי אם את ממש עצובה את יכולה להתאבד בקפיצה מהפלטפורמה. כי גם פייסבוק התחיל כפלטפורמה, ותראו איפה הוא היום.

למה לא – כי זה עושה לך כפות רגליים של פיל, כי זה ההיפך המוחלט של המושג  ”מעודן”, כי זה מוסיף לך עוד שני קילו לאאוט-פיט ואחרי החורף עתיר הפחמימות, את בטוחה שזה מ ה שאת צריכה??

קריציה

הטרנד – צ’וקר (תכשיט קולר)

מה זה אומר – גרסת הנצנצים לאביזר סאדו-מזו

למי – לברבורים וג’ירפות. או לכאלה שמעדיפות את ה”50 גוונים של אפור” שלהן עם קצת יותר “גלאם”

למה כן – כי זה מעלים את הקמטים בצוואר, כי זה מנטרל את יכולת ההנהון (וכבר יותר מדי דברים רעים קרו לך בגלל שאת “לא יודעת להגיד לא”), כי מחזיר אותך לתקופה האליזבטנית, מינוס חגורת הצניעות

למה לא – כי לא תוכלי לסובב את הראש כשיסובבו אחריך את הראש, כי אם הצוואר שלך קצר – זה יחסל אותו סופית, כי קשה לבלוע.

מרק ג’ייקובס

הטרנד – כובעי פרווה

מה זה אומר – זורקים את הפוליטיקלי-קורקט לפח.

למי – לדלילי שיער פדחת, לחרדיות עם מודעות אופנתית, למי שאוהבת להסתיר בקונצרט, למי שקנתה פרוות בבון אצל ניקול ראידמן בכיכר המדינה וזקוקה לפריט משלים, לאנה וינטור.

למה כן – כי הגיע הזמן שגם לנשים יהיה שטריימל, כי מי שנועל נעלי עור, אוכל פרות אבל מותח את הגבול שלו בפרווה ראוי להצטננות ראש (כי צביעות זה לא סקסי)

למה לא – כי זה לא מוסרי, לא הגון, ולא ממש יפה.

ג’ן קאו

הטרנד – חגורות רחבות

מה זה אומר – חונקי-מותן עוצרי נשימה

למי - למי שמכניס את הבטן כשהוא נדחף לחנייה צרה, למי שנהנית לשחק סטנגה עם האיברים הפנימיים, למעריצות של סקרלט אוהרה ב”חלף עם הרוח”, למי שיודעת בביטחון שהיא, עם הלידות, כבר גמרה.

למה כן – כי זה מטשטש את הטשולנט של שבת, כי זה יוצר מותניים יש מאין, ומאמן לחיים-של-אחרי-שואה-אקולוגית בהם לנשום ייחשב למותרות.

למה לא – כי זה נראה כמו כספת, כי זה מציק לסרעפת, כי זה משאיר סימני מתיחה (ואת לא צריכה עוד), כי זה הכי-לא להשתרע בנינוחות על הספה מול הטלוויזיה.

רוברטו קוואלי

הטרנד – משקפי חתול ע-נ-ק-י-י-ם

מה זה אומר – מיאו

למי – למי שהקונספט של “הרבה זכוכית מעט פרצוף” מתאים לה, למי שבחלה במשפט הפתיחה “אמרו לך שיש לך עיניים עצובות”, למאכילות חתולי רחוב ולאלה המחשבים את קיצם לאחור, לאלמנות טריות, לנשות טייסים

למה כן – כי זה שומר על מסתוריות, כי אפשר לבכות ואיש לא ידע, כי אפשר להתקמט ואיש לא יבחין, כי בעידן בו כל אחת הופכת את חייה לתיקיית שיתוף בפייסבוק, זה די מרענן לכסות.

למה לא – כי זה מכביד על האף, כי אי אפשר עם פוני, כי להסתובב עם משקפי שמש אחרי חמש לפנות ערב זה לחצות למדרכה ממול של רחוב פאתט.

פראדה

הטרנד – ילקוט ביצפר בטעם-של-פעם

מה זה אומר – געגועים לחינוך-טוב-יותר

למי – לסטודנטיות למגדר שמסתובבות בגילמן, להיפסטרים שחושבים שזה מגניב, ללוליטות בהתקף נוסטלגיה, לשולמית, המורה לחשבון מהטלויזיה הלימודית, למי שחושב ש”החיים הם אוניברסיטה”.

למה כן – כי פעם באמת החינוך היה טוב יותר, כי אולי זה יהרוג סוף סוף את טרנד ארנק הקלאצ’ המרגיז, כי זה עדיף על השקית של הסופר, כי יש בו תאים פנימיים שיבטיחו שהדיאפרגמה לא תקפוץ לך החוצה כשתשלפי את הלפ-טופ.

למה לא – כי זה לא נכון שפעם החינוך היה טוב יותר, כי אף אחד לא מתגעגע לבית הספר, כי ה-גיק-שיק מת, כי ההיפסטרים כבר יצאו מכל החורים.

ג’ורג’יו ארמני

הטרנד – כפפות

מה זה אומר – עוד אביזר שמקשה על העישון בחורף.

למי – לרוצחים סדרתיים, למנתחים עם סטייל, למכססי ציפורניים כפייתיים, לכל מי שמסונף לבית המלוכה הבריטית, למי שמטפח גלדי קרח על תקן אצבעות בעונות הגשומות.

למה כן – כי זה אלגנטי, כי האצבעות שלנו הן לא תמיד הדבר הכי מטופח כל ימות השנה, כי זה מונע חיכוך פיזי עם אנשים שאתה לא באמת רוצה ללחוץ להם את היד, כי אין כמו לנופף לשלום ביד מכופפת.

למה לא – כי זה הורס את הלק, כי זה לוקח חצי שעה ללבוש וחצי שעה לפשוט, כי זה הופך את האצבעות הלא-ממש-דקות שלך לנקניקיות, כי זה מקשה על ביצוע “תנועה מזרחית מגונה” תוך כדי נהיגה.

מרק ג’ייקובס

הטרנד – עקבי צ’אנקי

מה זה אומר – “היי תראו את העקב הזה, איך הוא השמין…”

למי – למי שלא רוצה לאבד גובה, אבל גם לא את גיד אכילס,  לשומרי (שיווי) משקל, לציפי לבני (לא ממש יודע למה, נראה לי מתאים), לכל מי שרוצה להוציא לשון אבל לא נעים לה בפה. לדראג-קווינס.

למה כן – כי חסרה לנו קצת יציבות בחיים האלה, כי שטוח זה ללוזריות ועקבי סיכה זה למזוכיסטיות, כי זה נותן עוצמה לבעיטה, כי אין מצב שהעקב הזה ייתקע לך בחריץ של המדרכה.

למה לא – כי את נראית כמו הכלאה של גולדה מאיר ולואי ה-16. כי העור הירקרק עם החצ’קונים לא ממש מחמיא, כי את לא באמת רוצה שמשהו באוט-פיט שלך ייקרא “שמן”.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה