הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

הפתרון לבעיית הציצי הגברי הוא התעמלותי או רפואי, שני תחומים שמעניינים לי את התחת (הצנום) ולכן אשאיר אותם למומחים, ואעבור לחלק החביב עלי – הסוואה טקסטילית. אז ככה – בוא נגיד שאתה כבר מתחזק לך צמד בלוטות מיותרות כאלה ואין לך עניין בהתערבות כירורגית. מה שנותר לעשות הוא להימנע מדחיפת שדייך מול פניהן של בנות זוג פוטנציאלי (לא סקסי) ולהתרכז בבגדים שיטשטשו את כל העניין. כאלה…

24/11/2012

(באיור זה מסתתרים שדיים)

אני רוצה לדבר קצת על הסוד הגברי הזה שאיש לא מדבר עליו. באנגלית זה נשמע כמעט-חמוד  Man Boobs, או בקיצור – “moobs”. אבל בוא נקרא למפלצת בשמה – “גברים עם שדיים”.

האביזר הגברי לא-גברי הזה מופיע על החזה במגוון צורות וגדלים. המשותף לכולם הוא העובדה הברורה שזה ממש ממש לא יפה.

יש שתי סיבות עיקריות לתופעה – אחת היא פשוט משקל עודף. השומן המיותר מתפזר על כל הגוף ובמסגרת חלוקת המשאבים הזו, גם החזה זוכה בחוזה.

הסיבה השנייה היא מצב של שיבוש הורמונלי הנקרא  gynecomastia. במצב זה הגוף מייצר כמות עודפת של אסטרוגן , והתוצאה – שדיים.

לי יש תאוריה פשוטה יותר – בגיל מסוים הגוף מחליט שהוא חפץ בחיים משל עצמו ושולח בלוטות שומן על תקן גשושות-סיור לבדוק את השטח. אצל רובנו נעצרות הגשושות האלה באזור הכרס ובונות שם את ביתן הנצחי, אצל חלקנו האחר, הן מתמקמות על החזה.

ישנם גם גברים רבים שנהגו לכפות את עצמם למכשירי העינויים בהולמס פלייס השכונתי ופיתחו שרירי חזה מפוארים. כשהפסיקו להתאמן, מסת השריר הפכה לשומן.

(מה שמצחיק הוא שלמרבית האקס-טריינרס האלה אין מושג בעניין המעבר של גופם ממצג שוורצנגר למצג אורית פוקס, והם ממשיכים להסתובב בעולם בגופיות לייקרה כאילו-כלום).

כך או כך, הפתרון לבעיית הציצי הגברי הוא התעמלותי או רפואי, שני תחומים שמעניינים לי את התחת (הצנום) ולכן אשאיר אותם למומחים ואעבור לחלק החביב עלי – הסוואה טקסטילית.

אז ככה – בוא נגיד שאתה כבר מתחזק לך צמד בלוטות מיותרות כאלה ואין לך עניין בהתערבות כירורגית. מה שנותר לעשות הוא להימנע מדחיפת שדייך מול פניהן של בנות זוג פוטנציאלי (לא סקסי) ולהתרכז בבגדים שיטשטשו את כל העניין.

נכון, כשמגיע רגע האמת והבגדים כבר מושלכים לארץ, הציצי הגברי מתגלה במלוא קלונו. בוא נקווה שבשלב זה הספיקה כבר המופתעת-שממול להתאהב בעינייך התכולות, בשנינותך הכובשת או בגודל ארנקך.

ועוד מילה בעניין “אמת בפרסום” ו”סחר הוגן” – אתן, בנות, כבר שנים מתעתעות בנו עם חזיות פוש-אפ ומילויים טקסטיליים ואנחנו לא אומרים מילה. עכשיו תורנו.

אז מה ללבוש לא-ללבוש??

לא –

אם אתה לא בטוח, פשוט תחשוב מה אישה הייתה לובשת כדי לנפנף בשדיה ותעשה בדיוק ההיפך. זאת אומרת, בחיים לא – גופיות, חולצות טריקו הדוקות, מחשופי וי, חולצות שקופות, או בדים ממשפחת הסאטן. וכמובן – להתרחק מלייקרה כמו מאיידס.

מצד שני הימנע מבגדי אובר-סייז – לא סוודרים גדולים, לא “שתי מידות יותר”, לא מעילי פוך – כי בסופו של דבר, כל האוהלים האלה הופכים אותך לדוב גריזלי. עם שדיים. אז מה יצא לך מזה??

כן –

יש היום בשוק גופיות וחולצות טי מחטבות לגברים. עשויות מבדי מיקרופייבר עם אחוז גבוה של אלסטן ועם סריגה צפופה באזורים המועדים לפורענות. לובשים אותן, כמובן, מתחת לבגדים (לא ב-מקום). זה נעים כמו ללבוש מפצח אגוזים על הזין ומזיע כמו ניאגרה מקולקלת, אבל היי, מי שלא רוצה שדיים, צריך לסבול.

חולצות כותנה מכופתרות , רצוי עם כיסים. רצוי במידה שהיא בדיוק שלך.

שכבות – מילת הקסם. ואם יש שם באמצע גם איזה קרדיגן – הכי טוב.

חליפות מחוייטות. לא פתרון מאוד ישראלי, אני יודע. אבל כדאי להשקיע באחת או שתיים ממש משובחות, מהסוג שיש להן בנייה פנימית. חליפה טובה יכולה להפוך אפילו את דני דה ויטו לדון דרייפר (כמעט).

נכון שאני תמיד אומר ש”שחור זה מרזה רק אם אתה לא אוכל כלום”, אבל במקרה הזה, כן. שחור.

יציבה טובה – לא לובשים את זה אבל זה מחולל פלאים.

למען הסר ספק – לכותב א-י-ן, אני חוזר, א-י-ן, שדיים.


(איור – ארז עמירן)

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה