הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

זה מתאים במיוחד לסתיו, כי ה’לוק’ הזה מתיישב בונבוניירה על מראה שכבות-בלי-להיות-יותר-מידי-נפוח. זה עובד לגבי גברים ולגבי נשים גם יחד, כולל עניין הגילוח.

06/10/2012

נראה לי שזה הזמן להחליט שהולכים על ‘לוק’ חדש . אם כבר “תשלכתם” את הארון מכל ה-”על מה לעזאזל חשבתי בצבע פוקסייה” ואם, כמצופה, הסתיו דופק בדלת – אלו הם שני סימנים מצוינים להחליט החלטות אופנתיות-עקרוניות.

למען הסר ספק – אלה גם סימנים טובים להחליט החלטות מהסוג הקיומי, כמו  להיות בן אדם טוב יותר, או  להקדיש את השנה הקרובה לפעולות התנדבותיות, או לעשות דיאטה. ברור.

אבל, בואו נודה עכשיו-ומיד, יותר קל להחליף את ה’לוק’ מאשר להחליף את האופי המחורבן שלנו או את החיבה היתרה לשוקולד נוטלה.

נראה לי שכמגרדים את העשור החמישי מכל מיני צדדים שלו,  מוטב להפסיק להתלבש כנער פוחז ולעבור למשהו בעל אפיל בוגר יותר.

זה לא אומר שצריך לזרוק את כל הג’ינסים מהארון וללכת להשכיב את הבונוס השנתי (שלא קיבלתי) על חליפות שלושה חלקים.

אבל אפשר, למשל, להשקיע במה שאני מכנה “לוק – מוג’י” (על שם רשת העיצוב היפנית).

שזה אומר – הגרסה ההגיונית יותר של המינימליזם היפני.

אם צריך לאפיין במילה אחת, נראה לי שזו המילה “נינוח”. ואם צריך להוסיף עוד אחת, אז גם “רגוע”.

זה הולך ככה –  מתמקדים בשלושה צבעים (שחור, אפור, לבן. נגיד) נפטרים מכל מה שנראה “מקושט”, מתרכזים בגזרות סופר-נקיות, כאלה שעוקבות אחרי קווי הגוף בלי להציק לו.

מקפידים על בדים מאווררים, קלים, מהסוג שמגיבים למישוש בלחישה “איכות”, ולא, למשל, ב”קח אותי לשירותים-של-המועדון”.

זאת אומרת – יותר “הלן מירן” ופחות “קים קרדשיאן”

מצרפים – נעליים שטוחות (שחורות, ברור) מהסוג הרך, ומתגלחים טוב-טוב כל יום. לא ממש קשור, אבל המינימליזם לא הולך טוב עם זיפים .

זה מתאים במיוחד לסתיו, כי ה’לוק’ הזה מתיישב בונבוניירה על מראה שכבות-בלי-להיות-יותר-מידי-נפוח. זה עובד לגבי גברים ולגבי נשים גם יחד, כולל עניין הגילוח.

נכון, מדובר ב-לוק שמדבר בשקט, ו-מ-מ-ש לא מעכל-טוב פאייטים, פראנזים או הדפסים מקושקשים. ככה שאם אתם מאלה שמקבלים את ה’קיק’ מלעשות תחרות עם רמזור מהבהב (ולנצח אותו) – התרחקו מ-מוג’יות.

שימו לב –  כמו במחנה קיץ של הצופים, גם פה נדרש – איפוק. אתם לא יכולים גם למייג’ את עצמכם (הנה, הפכתי את זה לפועל) וגם לאוורר את הסחורה הגנטית שלכם אל מול העולם. במילים אחרות –מד לחץ דם מחופש למכנסיים, קונספט ה-”מידה-אחת-פחות-ושיתפוצצו-הקנאים-והכפתורים”, או כל מה שקשור איך שהוא ל-הרבה-עור-חשוף, זה לא מוג’י!

הערה חשובה – ברור שאם האוגוסט-של-אמצע-אוקטובר ימשיך להזכיר לנו ש-”יש”ע זה פה, ואירופה זה שם”, למוג’יות  אין זכות קיום מחוץ לארון.

להזיע כמו חזיר נחור, מסתבר, הורס את הקוליות של המראה הנקי הזה (האמת – להזיע כמו חזיר-נחור, לא בא טוב על שום אאוט-פיט, מלבד זה שמורכב מ-רק-מגבת בסאונה)

טוב, אז איך נראה בעצם ה-מוג’י הזה? שאלתם (שאלתם?) – אז הנה, ככה – כמו בסקיצות שציירתי למעלה. רק דוגמא, כמובן, תרגישו חופשיים וחופשיות לאלתר (ותשלחו תמונות לאישור :))

אהה, כן. אפשר לקחת את זה גם לשם, כזה -

איורים – ארז עמירן

וזה הקישור לאתר של מוג’י -

http://www.muji.com/

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה