הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

“מכחישות הגיל” בדיוק כמו אלה שלוקחים רק “קובייה אחת של שוקולד” משקרות לעצמן, ולשקר הזה דווקא יש רגליים. וצלוליטיס גם.

25/08/2012

שמתי לב שלאחרונה, יותר ויותר, מתמלא המרחב הציבורי בנשים שמחופשות לנשים אחרות. צעירות יותר, הרבה יותר.

יותר מידי חצאיות קצרות שנעלמות-כשמתיישבים, יותר מידי אחוזי לייקרה בשמלות, יותר מידי “קטעים איתי, הברזתי משיעור לשון” ופחות מידי “וזו המצגת שהכנתי לישיבת הדירקטוריון”.

ולפני שתעלה הזעקה הפאבלובית-  “אבל לכל אחד יש זכות להתלבש איך שבא לו”, אקדים ואומר – ברור, אבל לא מדובר פה במלחמה על זכויות הפרט ו -(מפתיע עד כמה שזה יישמע) זה אפילו לא קשור להדרת נשים.

כל אבירי החופש והחירות – בבקשה תרגיעו. זה לא עניין של “זכות” או “חובה”, רק של טעם טוב, וחוש מידה, וסוג של התבוננות למציאות בלבן של העין (וכן, גם לראי בבית).

זכותה של כל אישה לפנק את שדיה ב-500 סי סי מכל צד, אין חוק נגד זה, אבל גם לא קיים חוק שמחייב אותנו למחוא לה כפיים.

אשה בת 53 (סתם דוגמא, לא קשורה לשום טראש-ריאליטי שהייתה להיט במחוזותינו ממש לא מזמן…) שמתחזקת גרדרובה של נערה בת 17, סופגניה על תקן של שפתיים, ומדברת בקול “חמוד”, זה פשוט לא עובד.

“מכחישות הגיל” בדיוק כמו אלה שלוקחים רק “קובייה אחת של שוקולד” משקרות לעצמן, ולשקר הזה דווקא יש רגליים. וצלוליטיס גם.

וכן – יש כזה דבר “להתלבש לגילך”, ולא – טי-שרטס עם הדפס של מיקי-מאוס וטייץ-שבע-שמיניות הם לא ביגוד חסר גיל.

כשהבת שלי בת ה-12 לובשת אותם – זה מתוק. ועם צמד קוקיות, בכלל…לאכול אותה. כשסבתא שלה מסתובבת עם אותו סידור, זה לגמרי לא נראה טעים.

איפהשהו, מתישהו, המשפט “את נראית בגילך” הפך לעלבון האולטימטיבי. דווקא כשתוחלת החיים עולה והגדרת אמצע-החיים נמתחת כלפי מעלה, ה-”כך צריך להראות” זולג למטה.

אז כדי להקדים תרופה לעלבון – מתלבשים “מתחת לגיל”. זה אומר, בעיקר, המון-המון עור חשוף, ומסביב מקשטים בכל מיני פיצ’יפקעס-של-ילדות-פקאצות, שלא נראים טוב אפילו על הפקאצות המקוריות. את כל מה שמסביב – מנתחים, שואבים, מזריקים, מחליקים. ש”לא ידעו”, “שלא ירגישו”.

שיהיה ברור – אני לא יוצא בקריאה נרגשת למעבר ל”מדי מבוגרים” ואין לזה שום קשר ל”כבוד בת המלך פנימה” ושאר בלה-בלה של חרדים שטופי זימה, אבל הייתי שמח לראות יותר נשים “מתבגרות בחן”. (וברור לגמרי – גם גברים)

אז נכון, התרבות המערבית לא יודעת לחנך להזדקנות, ומפעילה מכבש לחצים מטורף על כל אישיות ציבורית שמעיזה לענוד קמטים-במקום-עגילים.

גם סצנת הדייטים שולחת את כל מי שהחליפה קידומת 30 למסע מייסר על קרחון לאלסקה.  ואף מילה על רשתות אופנה מקומיות שמודיעות לנו ש-25 איז אולד.

(במאמר מוסגר אתוודה ,שבתור מי שכמעט מכפיל את הגדרת הזיקנה של הרשת, חשבתי להיעלב לי קצת, אבל אז נזכרתי שממילא מעולם לא דרכה שם כף רגלי הישישה, והקמפיינים של T.N.T תמיד הזכירו לי שאולי לזיקנה יש גיל, אבל לטיפשות, לא.)

ועדיין ובכל זאת – בגילנו המקשיש מותר (ורצוי) להתבונן בראי ולומר “את ז-ה, כבר לא !”

אתי דודאי – לשלם כל כך ביוקר, כדי להיראות כל כך בזול.

דונטלה ורסאצ’ה – ככה שורפים את המועדון.

אילנה אביטל – הבטן הזו, הסכימה להיות “תיקיית שיתוף” ??

הלן מירן – מסתבר שאפשר גם אחרת.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה