הבלוג של Hilla Schlezinger

mother's mind

מנטורית פריון לידה ומשפחה . מטפלת בזוגות בתהליכי פוריות ופונדקאות , הורים בתחילת הדרך ונשים בשלבי חיים שונים .נהנת לחקור, ללמוד , לשנות ולהיתפתח כל הזמן. שמחה לפגוש ולעבוד עם נשים, אימהות, מופלאות שבוחרות לחיות את החיים... +עוד

מנטורית פריון לידה ומשפחה . מטפלת בזוגות בתהליכי פוריות ופונדקאות , הורים בתחילת הדרך ונשים בשלבי חיים שונים .נהנת לחקור, ללמוד , לשנות ולהיתפתח כל הזמן. שמחה לפגוש ולעבוד עם נשים, אימהות, מופלאות שבוחרות לחיות את החיים ולהאיר ולעורר אותם כל הזמן. .

עדכונים:

פוסטים: 31

החל מספטמבר 2011

זה לא משנה אם זה אחרי חמש שנות טיפולי פוריות, אם זה דרך פונדקאות , אם זה דרך תרומת ביצית או הריון ספונטני אחרי כמה חודשי אושר ושמחה מגיעים הקשיים , קשיי ההורות .

20/11/2015

עוד רגע ואני פותחת את השנה העשירית שלי בתחום פוריות לידה משפחה.
ליוותי מאות זוגות במסע להיות הורים.
זה לא משנה אם זה אחרי חמש שנות טיפולי פוריות, אם זה דרך פונדקאות , אם זה דרך תרומת ביצית או הריון ספונטני
אחרי כמה חודשי אושר ושמחה מגיעים הקשיים , קשיי ההורות .
אני תמיד אומרת לזוגות שבאים אלי שממני הם לא ישמעו שילדים זה הדבר הכי ניפלא והכול ורוד, ילדים או יותר נכון להיות הורים זה דבר מורכב ויש קשיים / התלבטויות / אי הסכמות בדרך , השאלה היא מי אנחנו שם ואיך אנחנו בוחרים לטפל בזה.
תמונות סלולאר נובמבר2015 732
יפתח ומיכל זוג שהגיע אלי כשהיו בתהליכי פוריות . אחרי שמיכל הרתה ליוויתי אותה לקראת לידה , הכנה תודעתית ללידה ,במהלך המפגשים עלו דברים שקשורים לזוגיות ולהורת שבדרך,אך הייתה הרבה עבודה לעשות בהקשר של טיפולי פוריות , חרדות שהיו, טראומות לנקות ויכולת לשחרר ולאפשר.
מיכל ילדה בן בלידה מצוינת ובאושר גדול.
חצי שנה אחרי הלידה מיכל התקשרה וביקשה לחזור לטיפול .
מיכל הגיעה וסיפרה שהיא מאוד מתוסכלת ומבולבלת. מצד אחד יש לה אהבה עצומה לבן שלה ומצד שני היא לא ממש מוצאת את עצמה . יש לה הרבה ויכוחים עם יפתח בעלה על דרך החינוך, כן או לא טלוויזיה , על האוכל , כן או לא מתוק, על זמן האיכות שלהם עם הילד ועל כן או לא גבולות .
הוא שומע את נטע ( הילד ) בוכה והוא לא מסוגל , כולו נלחץ וישר מביא לי מחקרים שמראים שאסור לתת לילד לבכות .
אני קראתי שזה בסדר זו דרך הביטוי שלו ואז ישר עולים בי רגשות אשם שאולי אני אמא לא מספיק רגישה, מצד שני אני כל היום סביב נטע ואין לי דקה לעצמי, לשבת ולהקריא לו מעשה בחמישה בלונים זה לא באמת ממלא אותי.
שאלתי את מיכל בהנחה שהכול אפשרי מה היית רוצה שיקרה ?
איך היא רואה את האימהות שלה ושלהם כהורים ?
מיכל חייכה שתקה ואמרה האמת אין לי מושג.
עבדתי עם מיכל על המקומות החשובים לה, איזה מרחב היא רוצה לייצר ועל תיאום ציפיות עם יפתח בעלה.
ברגע שיש בהירות כל קושי או מכשול ניתן לפתרון או לפחות לא מערער את כל המערכת .

הופעת מוזיקה בצהרים ברג"ינה

הסמן הימני שלי :

1. אני לא אעשה משהו שאני לא אוהבת בכלל רק כי הבנות שלי רוצות . אני לא הולכת לקניון כבילוי ולכן גם הן מעולם לא ראו בקניון מקום בילוי. שהן היו תינוקות תמיד העדפתי את השהייה בפארק הפתוח על פני ג’ימבורי. לא כי ג’ימבורי זה לא טוב כי לי זה ממש רע.

2. אני אשתף אותן בחוויות שלי והן חלק מהעולם שלי. שאמיליה נולדה ראינו את כל משחקי ליגת אלופות בחוץ שהיא בעגלה ישנה ואנחנו בחווית המשחק. כיום הן הולכות איתנו להופעות מוזיקה, לתערוכות ולהופעות מחול.

3. אני לא אחליט עבורן לאיזה חוג ילכו , אני כן אתן להן לבחור מתוך מה שאני חושבת שראוי ולא יותר מפעמים בשבוע,גם לא ללכת לאף חוג זו אופציה ראויה ביותר.

4. אני מאוד אוהבת לקרוא ובכלל את עולם הספר כך שמגיל צעיר הקראתי להם סיפורים וזה ממשיך עד היום. סיפורים שמעניינים אותי כמו משלים פילוסופים לילדים זה ספר ניפלא מגיל שלוש עד… זו תרפיה והנאה עבורי לא פחות מעבורן.

5. מהרגע שהפסיקו לינוק הן אכלו את האוכל שאנחנו אוכלים, כמובן בהתחלה מעוך וכו.. מעולם לא הכנתי עבורן אוכל מיוחד . אני באמונה שאם לי טעים גם להן יהיה טעים. כמובן שכל אחת פיתחה טעמים ודברים שהיא אוהבת במיוחד. עד היום ( אמיליה בת שמונה וג’ויאה בת שש וחצי ) האוכל שאני מכינה הוא עבור כולם וכל אחד לוקח את מה שמתאים לו.

6. עשיתי עם אייל תיאום ציפיות ומעין סוג של תחומי אחריות. אני מובילה את הרפואה הטבעית בבית ואייל לגמרי סומך עלי ומאפשר .
תיאום ציפיות הוא כל הזמן, זה לא משהו שעושים בתחילת ההורות וזהו, הוא דינאמי וחשוב ליישר קו מדי פעם.

7. עם כל תיאום הציפיות והתקשורת חשוב לזכור שאני זה לא אייל ואייל זה לא אני וזה בסדר וטוב שזה שונה ואחר ואם זוכרים את זה קל לכבד את זה , לשחרר ולאפשר.

8. עשו טובה שימו רגשות אשם בצד הן לא תורמות לא מקדמות ובטח לא גורמות לשינוי.

9. הידיעה שאני אימא טובה שעושה גם טעויות מאוד מרגיעה ומאפשרת לי ליהנות מהדרך גם אם היא לא תמיד ספוגה בשושנים.

אמיליה וג'ויאה

גם אני חוותי וחווה קשים / דילמות באימהות שלי, אני לומדת ומתפתחת תוך כדאי תנועה ובעיקר תוך כדאי נאמנות לעצמי.

מוזמנים לאתר ( החדש עוד בהקמה )
להתעדכן על הרצאות וסדנאות להורים

עוד מהבלוג של Hilla Schlezinger

Thumbnail

לא על האישה לבדה - תנו לעצמכן מתנה לחג

חום יולי אוגוסט התיש אותי לחלוטין, ייבש כל חלקה טובה בי, כולל חדוות הכתיבה, סבלנות לבריות, יצירתיות במטבח , שימחת הצלילים , בקיצור חושיי כהו התאיידו בחום הכבד.

אז מה עושים שהחום כבד , הילדים ,ילדות לא מרפים, החופש...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

להיות חופשיה להיות נקייה

חג החירות פסח זו הזדמנות מצוינת לצאת מעבדות לחירות , לנקות את כל מה שמפריע לנו בדרך. אני מזמינה אותך לנקות , בלי סמרטוט ומטאטא ,בלי חומרים כימיים ,רק עם התבוננות הקשבה ותשומת...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

חרדה חרדה תרדוף ..מה עושים עם שק החרדות שמציף אותנו?

רגע לפני שאתן אפשריות למה עושים עם שק החרדות שמציף בתקופה האחרונה , רוצה להסביר מהי חרדה חרדה היא מצב בו הגוף , כן קודם הגוף ניכנס ללחץ , הוא במצוקה וברגע שהגוף במצוקה המחשבות עולות. מחשבות של פחד , של חוסר אונים, של אי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים