הבלוג של Hilla Schlezinger

mother's mind

מנטורית פריון לידה ומשפחה . מטפלת בזוגות בתהליכי פוריות ופונדקאות , הורים בתחילת הדרך ונשים בשלבי חיים שונים .נהנת לחקור, ללמוד , לשנות ולהיתפתח כל הזמן. שמחה לפגוש ולעבוד עם נשים, אימהות, מופלאות שבוחרות לחיות את החיים... +עוד

מנטורית פריון לידה ומשפחה . מטפלת בזוגות בתהליכי פוריות ופונדקאות , הורים בתחילת הדרך ונשים בשלבי חיים שונים .נהנת לחקור, ללמוד , לשנות ולהיתפתח כל הזמן. שמחה לפגוש ולעבוד עם נשים, אימהות, מופלאות שבוחרות לחיות את החיים ולהאיר ולעורר אותם כל הזמן. .

עדכונים:

פוסטים: 31

החל מספטמבר 2011

פסח זו הזדמנות מצוינת לצאת מעבדות לחירות , לנקות את כל מה שמפריע לנו בדרך. אני מזמינה אותך לנקות , בלי סמרטוט ומטאטא ,בלי חומרים כימיים ,רק עם התבוננות הקשבה ותשומת לב למה שחוסם עבורך את הנתיב בו את צועדת.

20/03/2013

חג החירות
פסח זו הזדמנות מצוינת לצאת מעבדות לחירות , לנקות את כל מה שמפריע לנו בדרך.
אני מזמינה אותך לנקות , בלי סמרטוט ומטאטא ,בלי חומרים כימיים ,רק עם התבוננות הקשבה ותשומת לב למה שחוסם עבורך את הנתיב בו את צועדת.

ניקיון במערכות יחסים
ניקיון הגוף
ניקיון במרחב הפיזי


הדרך הקלה לניקיון :

1. לעשות רשימה של מה הייתן רוצות מול מה שקיים כרגע.

2. לבחור דבר אחד מרכזי עבורך שהייתן רוצות לנקות ולהחליט מה להכניס במקומו. חשוב לי להבהיר כי במקום שמוציאים משהו לא נישאר חלל ריק הוא תמיד יתמלא וכאן יש לכן אפשרות להחליט מהו הדבר .
לדוגמה : מתאמנת שלי ראתה שבמערכת היחסים שלה עם הילדים יש הרבה ביקורת , זה התחיל “להפריע ” לה שהיא שמעה את הילדים מדברים בביקורת. ” אימא למה לא החלפת לי את הבגדים בתיק של הגן ” ? אימא למה לא הכנת לי את האוכל שאני אוהב? למה ולמה ? ההשתקפות הזו שהיא קיבלה דרך הילדים עוררו אותה לראות ולהבין שזו השפה שהיא מדברת הלמה ? נימצא במרחב שלה כל הזמן.
היא חליטה להוציא את הלמה ? ממערכת היחסים שלהם. וששאלתי אותה מה יכנס במקום היא לא ידעה להגיד. היא אמרה שבמקום למה היא תנסה לברר , להיות יותר סובלנית. לא ויתרתי  לה. מה זאת אומרת , תני לי דוגמה ……” במקום להגיד לבן שלי למה אתה לא מסדר את החדר ? אני אגיד אתה יכול לסדר את החדר ? ” טוב אמרתי ואם הוא יגיד לך אחר כך או יותר מאוחר? אז אני אגיד לו שזה לא בסדר……
אני נותנת את הדוגמה הזו כדי שתראו שלא מספיק לשנות את השפה , אם הביקורת עדיין קיימת אז שום שינוי בשפה לא יזיז אותה.
מה שכן יכול לגרום לשינוי זו התפיסה. אם את מבינה שבמרחב של ביקורת אין התפתחות , קירבה אז השינוי יהיה בזה שתעצימי את הילדים שלך , תכבדי את הרצונות שלהם ותתני להם להבין שהם שותפים בחיים שלך ובמרחב של הבית.
ברגע שיש שינוי והבנה של התפיסה אז גם השפה משתנה.

3. לתת גם לילדים / לבן הזו ג לבחור משהו שהוא היה רוצה לנקות . השיתוף הזה מביא לקרבה, לתחושת שייכות והקשבה לרצונות האמתיים של הסובבים אותך. הילדים מרגישים שסומכים עליהם ומאפשרים להם להיות חלק משמעותי ומשפיע ובן הזוג מרגיש שמקשיבים לו . זה תרגיל win win לכולם.

4. לחזור לרשימה אחת לחודש . לבדוק האם הניקיון עובד ואם כן לעבור לסעיף הבא 
ולסיום ניקיון הוא כל כך חשוב הוא מאפשר בהירות , נינוחות וקירבה בדיוק כמו תמונה יפה כל שתהיה עם יש עליה אבק ולכלוכים, היא מטושטשת, היא לא נעימה לעין, היא נמצאת בחלל אך מתעלמים ממנה, היא תופסת מקום אך לא תורמת בכלום. תזכרי שיש שתי אפשריות, להוריד אותה ולשים משהו אחר במקום או פשוט לנקות וליהנות מהתמונה האמתית.

מאחלת לכולנו חג של חופש במחשבה וחירות בעשייה

עוד מהבלוג של Hilla Schlezinger

Thumbnail

כולם מדברים על הורות מאושרת אף אחד לא מדבר על המציאות

עוד רגע ואני פותחת את השנה העשירית שלי בתחום פוריות לידה משפחה. ליוותי מאות זוגות במסע להיות הורים. זה לא משנה אם זה אחרי חמש שנות טיפולי פוריות, אם זה דרך פונדקאות , אם זה דרך תרומת ביצית או הריון ספונטני אחרי כמה חודשי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

לא על האישה לבדה - תנו לעצמכן מתנה לחג

חום יולי אוגוסט התיש אותי לחלוטין, ייבש כל חלקה טובה בי, כולל חדוות הכתיבה, סבלנות לבריות, יצירתיות במטבח , שימחת הצלילים , בקיצור חושיי כהו התאיידו בחום הכבד.

אז מה עושים שהחום כבד , הילדים ,ילדות לא מרפים, החופש...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

חרדה חרדה תרדוף ..מה עושים עם שק החרדות שמציף אותנו?

רגע לפני שאתן אפשריות למה עושים עם שק החרדות שמציף בתקופה האחרונה , רוצה להסביר מהי חרדה חרדה היא מצב בו הגוף , כן קודם הגוף ניכנס ללחץ , הוא במצוקה וברגע שהגוף במצוקה המחשבות עולות. מחשבות של פחד , של חוסר אונים, של אי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים