הבלוג של Hilla Schlezinger

mother's mind

מנטורית פריון לידה ומשפחה . מטפלת בזוגות בתהליכי פוריות ופונדקאות , הורים בתחילת הדרך ונשים בשלבי חיים שונים .נהנת לחקור, ללמוד , לשנות ולהיתפתח כל הזמן. שמחה לפגוש ולעבוד עם נשים, אימהות, מופלאות שבוחרות לחיות את החיים... +עוד

מנטורית פריון לידה ומשפחה . מטפלת בזוגות בתהליכי פוריות ופונדקאות , הורים בתחילת הדרך ונשים בשלבי חיים שונים .נהנת לחקור, ללמוד , לשנות ולהיתפתח כל הזמן. שמחה לפגוש ולעבוד עם נשים, אימהות, מופלאות שבוחרות לחיות את החיים ולהאיר ולעורר אותם כל הזמן. .

עדכונים:

פוסטים: 31

החל מספטמבר 2011

כנס הבלוגרים היה עבורי יום השראה נטו. חוץ מקומץ אנשים שהכרתי, הייתי אנונימית לחלוטין. הייתי אני לעצמי. לא תחת תפקיד, בלי עשיה פרודוקטיבית, רק הנאה צרופה בלהקשיב לנשים יוצרות. זה הזכיר לי את ערבי השירה בבית ביאליק שהלכתי (לפני המון שנים ) אליהם והקפדתי בקנאות על הזמן הזה בלי לפספס אף ערב.

01/08/2012

חום יולי אוגוסט התיש אותי לחלוטין, ייבש כל חלקה טובה בי, כולל חדוות הכתיבה, סבלנות לבריות, יצירתיות במטבח , שימחת הצלילים , בקיצור חושיי כהו התאיידו בחום הכבד.

אז מה עושים שהחום כבד , הילדים ,ילדות לא מרפים, החופש ניראה כמו הסיוט הכי גדול והחלום הרטוב הוא החזרה לשגרה למזג אוויר נורמלי, לסדר יום מתוכנן , לנשימה אחת רכה בין לבין.

” אין לי כבר כוח, אני לא מוצאת רגע לעצמי, זה לא קשור אם יש לי בעל שהוא שותף בגידול הילדים, אני לא זוכרת מתי עשיתי משהו בשביל עצמי. רק בשבילי, אני לא בטוחה שאני אפילו יודעת מה אני רוצה, אני כן יודעת שאני צריכה אוויר, ואל תגידי לי שכולן כך כי צרת רבים חצי נחמה זה לא בשבילי כרגע …” כך אמרה לי מתאמנת חדשה בשבוע שעבר.

ומה יקרה אם לא תעשי את כל מה שאת אמורה לעשות ?

השתררה דממה בחדר ובחיוך חצי נבוך אמרה כלום, לא יקרה כלום.

החופש הוא רק מיקרוקוסמוס , הוא בא במולקולות צפופות צפופות למה שקורה בשגרה הרגילה במרווחים קצת יותר גדולים. הנתינה האין סופית שלנו כאימהות ואולי גם כנשים ,שוחקת ובעיקר מטשטשת את הגבול בין האני הפרטי לאני “הציבורי”

כדי שנוכל לקחת לעצמינו אנחנו צריכות לדעת לשחרר. להרפות, לסמוך, להבין שהדברים יקרו( המציאות ממשיכה ) גם אם לא בדיוק בדרך ובטיב שאנחנו עושות , זה עדיין יקרה.

כנס הבלוגרים היה עבורי יום השראה נטו. חוץ מקומץ אנשים שהכרתי, הייתי אנונימית לחלוטין. הייתי אני לעצמי. לא תחת תפקיד, בלי עשיה פרודוקטיבית, רק הנאה צרופה בלהקשיב לנשים יוצרות. זה הזכיר לי את ערבי השירה בבית ביאליק שהלכתי (לפני המון שנים ) אליהם והקפדתי בקנאות על הזמן הזה בלי לפספס אף ערב.

מה לקחת ?

לא בכדי המילה יצר ויצירה הם מאותו השורש. עם השנים אנו מאבדות את הרגעים היצירתיים ומתמלאות ברגעים פרקטיים. ( כן גם ילדים שהם ה יצירה שלנו לא יכולים למלא את כל רגעי היצירתיות שלנו )

לקחת זמן ליצירתיות . כל אחת ומה שזה עבורה ( רק ל תגידו לי שלאפות עוגיות לילדים זה לקחת זמן ליצירתיות ) זמן שהוא נטו שלכן ועבורכן, זמן שלא מכונן מטרה ( חדר כושר לא נחשב ) , משהו שיש בו תהליך שתוכלו להמשיך וליצור כל הזמן.

לפני שנה חזרתי לרקוד פלמנקו , אני לא מתיימרת ולא רוצה להיות רקדנית, אך השעה הזו בה אני נותנת ביטוי ויוצרת דרך הגוף שלי ממלאה אותי ומרוקנת בו זמנית. אני חוזרת הביתה נקיה . יש לי יכולת להכיל חזרה את כולם.

איך עושים את זה ?

1. כותבים בלוג :)
2. חישבו אם הכול היה אפשרי מה הייתן בוחרות לעשות, מה היה ממלא אתכן.

3. אל תחששו לנסות משהו שטרם ניסיתם ( מה פתאום שאני אצייר אני גרועה בזה ) לעיתים ההליכה למחוזות חדשים מפתיעה ומהנה ביותר

4. שתפו את בן הזוג ברצון שלכן ובדרך למימוש שלו

5. אל תחכו לרגע המתאים ( אחרי החופש הגדול אני....)

6. שיחה עם חברה בבית קפה בערב או הליכה לסרט קולנוע אינם תחליף למשהו יצירתי עבורכן, לעיתים שיחות ( גם אם זו חברת נפש מדהימה ) עוד יותר מעמיסות ובטח שלא מייצרות מקום של שקט

7. כוננו אתן את הזמן ולא שהזמן יכוון אתכן

8. אל תחששו מהשקט , בהתחלה זה אולי קצת מוזר אך אם הזמן לומדים לאהוב את זה מאוד

עוד מהבלוג של Hilla Schlezinger

Thumbnail

כולם מדברים על הורות מאושרת אף אחד לא מדבר על המציאות

עוד רגע ואני פותחת את השנה העשירית שלי בתחום פוריות לידה משפחה. ליוותי מאות זוגות במסע להיות הורים. זה לא משנה אם זה אחרי חמש שנות טיפולי פוריות, אם זה דרך פונדקאות , אם זה דרך תרומת ביצית או הריון ספונטני אחרי כמה חודשי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

להיות חופשיה להיות נקייה

חג החירות פסח זו הזדמנות מצוינת לצאת מעבדות לחירות , לנקות את כל מה שמפריע לנו בדרך. אני מזמינה אותך לנקות , בלי סמרטוט ומטאטא ,בלי חומרים כימיים ,רק עם התבוננות הקשבה ותשומת...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

חרדה חרדה תרדוף ..מה עושים עם שק החרדות שמציף אותנו?

רגע לפני שאתן אפשריות למה עושים עם שק החרדות שמציף בתקופה האחרונה , רוצה להסביר מהי חרדה חרדה היא מצב בו הגוף , כן קודם הגוף ניכנס ללחץ , הוא במצוקה וברגע שהגוף במצוקה המחשבות עולות. מחשבות של פחד , של חוסר אונים, של אי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים