הבלוג של ד"ר ערן חדד

רפואה פלסטית

ד"ר ערן חדד, הינו מנתח פלסטי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. סיים התמחות במרכז הרפואי "אסף הרופא" ומשמש כיום כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית לצד מרפאה פרטית בשכונת "רמת... +עוד

ד"ר ערן חדד, הינו מנתח פלסטי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. סיים התמחות במרכז הרפואי "אסף הרופא" ומשמש כיום כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית לצד מרפאה פרטית בשכונת "רמת החייל" שבת"א.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיוני 2015

שד זקוף ומתוח מהווה את אחד מסמלי היופי הנשי. בנשים רבות, השדיים מאבדים מצורתם – צונחים ומתרוקנים – עובדה המצריכה לעתים תיקון כירורגי. ניתוח הרמת חזה נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בכירורגיה פלסטית ומהווה כמעט עשירית מכלל הניתוחים האסתטיים בישראל. ניתן לבצע את הניתוח כמעט בכל גיל, אם כי קבוצת המנותחות הגדולה ביותר היא בטווח הגילאים 30-50.

מדוע שד צונח? מדובר בחוסר התאמה בין מעטפת השד, העור, ובין תוכנו, רקמת השד. כלומר קיימים עודפי עור יחסיים לנפח השד. עודפי העור נוצרים מסיבות שונות. לעתים הבעיה היא איכות העור. עור שאינו אלסטי, מסיבות גנטיות- משפחתיות, ניתן למתיחה באופן משמעותי יותר. במקרים אלה, קיים סיכון גדול יותר לצניחה של השד, שכן העור מתרחב. רמז בולט לחוסר אלסטיות של העור הוא קיום סימני מתיחה.

סיבה נוספת היא נשים לאחר הריון ולידה. עור השד נמתח בזמן ההיריון בשל נפחו הגדול של השד. לאחר הלידה וההנקה, עור השד אינו מתכווץ בהתאמה להפחתה בנפח השד ותתכן צניחה של השדיים. מנגנון דומה קורה גם בנשים אשר הפחיתו במשקלן, אך עור השד לא התכווץ בהתאם. בנשים בעלות שדיים גדולים, קיימת בד”כ צניחה מסוימת של השד. משקל השד מותח את העור באופן מתמיד וגורם לצניחה יחסית שלו.

על כן, בניתוח הרמת חזה מסירים חלק ממעטפת העור באופן מתוכנן, ע”מ לאזן בין החלקים השונים. הניתוח מאגד בתוכו מגוון רחב של ניתוחים שההבדל בניהם הוא הטיפול בנפח השד. התאמת הנפח מתבצעת בהתאם לרצונה של המטופלת והמלצת הרופא. אז מה הם הניתוחים האפשריים?   

הרמה והקטנה -  בניתוח מסירים את עודפי העור, כפי שמבוצע בכל ניתוח הרמה. בנוסף, מסירים רקמת שד ע”מ להקטין את השד. נפח השד שיורד תלוי ברצון המטופלת ובמרכיבים טכניים בניתוח. ככלל , ככל שנפח השד קטן יותר, השד יהיה זקוף והנטייה לצניחה תפחת בטווח הארוך.

הרמה והגדלה –  במקרה זה מסירים עודפי עור ומגדילים את השד באמצעות שתלי סיליקון.  שתלי הסיליקון אינם מרימים את השד. ההרמה מבוצעת באמצעות הסרת עודפי עור. בטווח הארוך, שתלי הסיליקון אף מכבידים על השד ויגרמו להתרוקנות בקוטב העליון. הניתוח מתאים לבנות אשר זקוקות להרמה, אך בעלות נפח שד קטן. החדרת שתל במטופלת עם שד גדול, תגרור צניחה משמעותית של השדיים וצורך בהרמה נוספת.

הרמה עם שימור נפח שד – בניתוח משמרים ככל שניתן את נפח השד ומרימים אותו. הניתוח מתאים למטופלות, להן נפח שד סביר ואינן מעוניינות בתוספת שתל. למרות השאיפה לשמר את נפח השד, הוא יקטן במידה קלה עקב תהליך ה”דחיסה” שהוא עובר, בזמן הרמתו.

כאשר השד איבד מנפחו, לאחר ירידה במשקל או הריונות ולידות, אך לא צנח, אין צורך בהרמה של השד. תוספת שתלים, ללא הרמה תשיג את המטרה והשד יחזיר לעצמו את המראה טרם ההיריון.

לסיכום, ניתוח הרמת שדיים הוא ניתוח פופולארי, עם שיעור הצלחה גבוה. ניתן להתאים את נפח השד לכל מטופלת ע”פ רצונה. צלקות מהוות את החיסרון העיקרי של הניתוח, אך השיפור במראה השד מהווה יתרון, אשר עולה ע”פ רוב על החיסרון.

ד”ר ערן חדד, מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. משמש כיום כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי “אסף הרופא” ומנהל קליניקה פרטית ברמת החייל, תל – אביב.

למידע נוסף או התייעצות מוזמנות לאתר שלי

עוד מהבלוג של ד"ר ערן חדד

הגדלת חזה טבעית

מרבית המטופלות הפונות לניתוח הגדלת חזה מעוניינות במראה טבעי , מדורג ולא במראה מלאכותי של  ״שתל סיליקון״. מראה טבעי לאחר הניתוח אינו תלוי רק בסוג השתל שהוחדר, אלא גם במנח השתל ובמאפייני השד. במאמר זה נסקור את הגורמים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

החלמה מניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בכירורגיה אסתטית. למרות שמדובר בניתוח פשוט באופן יחסי, על המטופל להקפיד על הוראות הרופא ע"מ לאפשר זמן החלמה קצר ולהימנע מסיבוכים פוטנציאליים. הניתוח אורך כשעה וחצי עד...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מתיחת פנים או חומרי מילוי

מגוון הטיפולים והפרוצדורות הכירורגיות המיועדים להצערת מראה הפנים הוא רב. לעתים, פרוצדורה ניתוחית עם זמן החלמה משמעותי היא הטיפול המועדף אך למרבה ההפתעה, במקרים מסוימים טיפול קצר, עם זמן החלמה מינימאלי הוא המתאים יותר....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה