הבלוג של ד"ר ערן חדד

רפואה פלסטית

ד"ר ערן חדד, הינו מנתח פלסטי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. סיים התמחות במרכז הרפואי "אסף הרופא" ומשמש כיום כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית לצד מרפאה פרטית בשכונת "רמת... +עוד

ד"ר ערן חדד, הינו מנתח פלסטי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. סיים התמחות במרכז הרפואי "אסף הרופא" ומשמש כיום כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית לצד מרפאה פרטית בשכונת "רמת החייל" שבת"א.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיוני 2015

מגוון הטיפולים והפרוצדורות הכירורגיות המיועדים להצערת מראה הפנים הוא רב. לעתים, פרוצדורה ניתוחית עם זמן החלמה משמעותי היא הטיפול המועדף אך למרבה ההפתעה, במקרים מסוימים טיפול קצר, עם זמן החלמה מינימאלי הוא המתאים יותר. ננסה לעשות סדר ע”פ הבעיה והאזור האנטומי.

קמטוטים בפנים - ניתוח מתיחת פנים לא נועד לטפל בבעיות שטחיות ע”פ העור כדוגמת קמטוטים. הוא מתקן צניחה של רקמות הפנים והצוואר. בשלב המיידי שלאחר הניתוח, בשל הבצקת הנלווית, הקמטוטים יטושטשו. אולם, מדובר באפקט זמני אשר יחלוף לאחר מס’ ימים. הפעולה המועדפת לקמטוטים, פיגמנטציות או נגעי שמש היא קילוף (פילינג). בפעולה זו יוצרים כוויה מבוקרת ע”פ העור, אשר מקלפת את העור השטחי והנגעים שעל פניו. קיימות היום פרוצדורות נוספות העשויות לסייע כדוגמת skin boosters (חומצה היאלורונית שאינה למטרת מילוי אלא למטרת ספיחת מים) המשפרת את לחות העור ומצמצמת את כמות הקמטוטים.

קמטים באזור המצח, צידי עיניים ובין הגבותהטיפול תלוי ברמת החומרה של הקמט. לקמטים במצח שלב דינאמי ושלב סטאטי. בשלב הדינאמי, הקמט אינו קיים במנוחה אלא רק בזמן הנעת השריר. בשלב הסטאטי, הקמט נמצא כל הזמן- גם במנוחה ומחמיר בעת הנעת השריר. הזרקה של בוטוקס, הגורם לשיתוק של השריר, היא פעולה יעילה מאוד לקמטים בשלב הדינאמי.   כשאר הקמט מופיע גם במנוחה, יש לשלב הזרקה של חומרי המילוי בנוסף לבוטוקס.

מתיחת פנים

עצמות הלחיים (C) - במהלך החיים, השומן בפנים מאבד מנפחו וצונח. כתוצאה מכך, עצמות הלחיים המהוות סמל לחיוניות הפנים מתרוקנות (ראה אזור C בתמונה). הפתרון הטוב ביותר לעצמות לחיים מרוקנות הוא חומרי מילוי. פתרון נוסף שהיה מקובל יותר בעבר הוא שתלי לחיים אך כיון שמדובר בגוף זר ובניתוח, חומרי המילוי מהווים פתרון אלגנטי ויעיל יותר.

קמטים נזולביאליים (הקמטים מזווית האף לזווית הפה)- N הטיפול באזור זה (N) הוא באמצעות חומרי מילוי. שיפור נוסף לקמט יכול להתקבל בעקיפין מהזרקה של חומרי מילוי לעצמות הלחיים (C) כפי שתואר בסעיף הקודם. במתיחת פנים קלאסית אין בד”כ שיפור בקמטים אלה, ואם קיים כזה הוא זמני.

שקעים היוצאים מזוויות השפה (מריונט) – M- השקעים הללו נוצרים בעיקר בעקבות צניחת השומן אשר הוזכרה בסעיף הקודם. לעתים קיימת סיבה נוספת שהיא פעילות יתר של שריר בזווית הפה, שגורם למשיכת זווית השפה מטה והצידה. במקרים קלים, ניתן להזריק חומרי מילוי לשקע. פעולה זו תגדיר מחדש את זווית הפה. ניתן גם להזריק במקרים ספציפיים בוטוקס לאזור, מה שיפחית ממשיכת הזווית כלפי מטה. במקרים של שקע משמעותי, הפתרון היעיל ביותר הוא ניתוח מתיחת פנים.

צניחת שומן הפוגמת ברציפות קו הלסת (jowl)- הפתרון היעיל לבעיה הוא בד”כ מתיחת פנים עם הגדרה מחדש של קו הלסת והידוק הרקמות, כפי שמתואר בתמונה (J). במקרים קלים מאוד, ניתן להזריק קדמית ואחורית לאזור הצנוח  ובכך “ליישר” אותו. 

נכתב באדיבות ד”ר ערן חדד – מתיחות פנים

עוד מהבלוג של ד"ר ערן חדד

הגדלת חזה טבעית

מרבית המטופלות הפונות לניתוח הגדלת חזה מעוניינות במראה טבעי , מדורג ולא במראה מלאכותי של  ״שתל סיליקון״. מראה טבעי לאחר הניתוח אינו תלוי רק בסוג השתל שהוחדר, אלא גם במנח השתל ובמאפייני השד. במאמר זה נסקור את הגורמים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ניתוח הרמת חזה: כל מה שרצית לדעת ולא היה לך את מי לשאול

שד זקוף ומתוח מהווה את אחד מסמלי היופי הנשי. בנשים רבות, השדיים מאבדים מצורתם – צונחים ומתרוקנים – עובדה המצריכה לעתים תיקון כירורגי. ניתוח הרמת חזה נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בכירורגיה פלסטית ומהווה כמעט...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

החלמה מניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בכירורגיה אסתטית. למרות שמדובר בניתוח פשוט באופן יחסי, על המטופל להקפיד על הוראות הרופא ע"מ לאפשר זמן החלמה קצר ולהימנע מסיבוכים פוטנציאליים. הניתוח אורך כשעה וחצי עד...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה