הבלוג של חיה בסרט

enavdreamovie

לומדת איך להיות אמא ובמקביל להצליח לעבוד...

עדכונים:

פוסטים: 31

החל מאפריל 2013

בתור אמא אני יודעת שאף פעם אין לנו זמן נכון? תמיד יש מיליון דברים לעשות: לבשל, לכבס, לחתל, לנקות ועוד רובנו גם עובדות (לא ששאר הדברים זה לא עבודה…) כשמתקרב אירוע של מישהו קרוב ללבנו אנחנו רוצות לחדש, לגוון ולהפתיע אותם במתנה ייחודית. קליפ זה רעיון מעולה! בואו לימדו איך לעשות זאת בעצמכן, על אף חוסר הזמן – שלב אחרי שלב

14/07/2013

לפעמים באירועים חשובים וגדולים כמו חתונה או בר מצווה, עדיף לקחת איש מקצוע שיעשה את העבודה. אבל אם האירוע קטן, אינטימי, או שסתם לא בא לכם להוציא המון כסף, ויש לך מעט זמן פנוי, אפשר לוותר על בעל המקצוע ולעשות זאת בעצמכם. בעזרת תוכנת עריכת וידאו פשוטה וחינמית תוכלו לעשות זאת. ויש המון אופציות!

בקליפ חתונה אפשר לספר על סיפור אהבתם מאז שהכירו ועד היום, בקליפ בר מצווה אפשר להראות את תחביביו של הילד, וקליפ יום הולדת אפשר לעשות כקליפ חיים שכאלה, או קליפ בסגנונות שונים כמו ליפ דאב, אנימציה, סטופ מושן, מצגת תמונות, או עפ”י תוכנית טלויזיה כמו “בקיצור“.

בכל מקרה זה דורש השקעה. או כספית (כשהולכים למפיק קליפים לאירועים) או זמן כשעושים זאת בעצמנו.
אני רוצה לעזור ולהסביר כאן לכולן איך עושים זאת בעצמנו בצורה פשוטה, קלה ומהירה.
נתחיל בלהחליט איזה קליפ אנחנו רוצים לעשות.

אם החלטנו לצלם בעצמנו צריך לכתוב תסריט, למצוא מצלמה טובה (אל תצלמו באייפונים למיניהם, זו לא איכות טובה אם אתם רוצים להקרין את הסרט על מסך גדול באירוע), להחליט מי משתתף ומה תפקידו של כל אחד וכמובן בסופו של דבר לערוך.

לקבלת עצות על צילום נכון וכתיבת תסריט היכנסו לכתבה זו

אם החלטנו לעשות קליפ שמורכב מתמונות וסרטונים קיימים (זו יכולה להיות מצגת תמונות או קליפ שמורכב ממילות השיר) צריך להתחיל באיסוף תמונות וסרטונים, לבחור שיר רקע שילווה את הקליפ ולערוך את הקליפ.

לקבלת עצות על איסוף נכון של תמונות, והפיכת המצגת למעניינת יותר היכנסו לכתבה זו

לאחר שאספנו את החומר, כתבנו תסריט, צילמנו, בעצם נשאר לנו רק לערוך:

אני עובדת על תוכנה שנקראת פרימייר. זוהי תוכנה של אדובי מלאה באפקטים ואופציות ללא סוף. למי שלא מספיק יודע לעבוד עם תוכנה מקצועית, ישנן המון תוכנות פשוטות וקלות לתפעול ואפילו חינמיות. אחת מהן היא תוכנת עריכת הסרטים של  מיקרוסופט, (Windows Live Movie Maker). תוכנה ידידותית להפליא. יש בה את כל מה שאתם צריכים להכנת סרטון בסיסי וחמוד: מעברים, אפקטים, אפשרויות לכל מיני פתיחים, כלי חיתוך וחיבור בסיסיים וכלים לעריכת סאונד.
גם בשמירת הסרט יש אופציות מגוונות ואינכם צריכים לדעת ולהבין בכל ההגדרות בשביל לעשות זאת, פשוט לבחור את המכשיר בו תרצו לראות את הסרט (פלאפון, DVD וכו’) והמובי מייקר יעשה את שאר העבודה.

אז איך מתחילים?

בואו נתחיל בלהכיר את התוכנה.
במסך הבית של התוכנה תראו מסך שחור באמצע ומשמאלו מקום לגרירת הסרט (או הסרטונים) אותם תרצו לערוך. כאשר תגררו לשם סרט, הוא יופיע גם במסך השחור הגדול.
בדומה לתוכנות כמו WORD, EXEL וכו’, גם ה-MOVIE MAKER בנויה מלשוניות הנמצאות מעל למסך הבית. תחת כל לשונית, ישנם כלים לפי נושא מסויים.

בלשונית הראשונה (בית) תוכלו לצפות בסרטון, לסובב אותו (אם צילמתם הפוך), להוסיף כותרות וכיתוב, להוסיף מוסיקת רקע, להוסיף סרטונים ותמונות וכמובן לשמור את הסרטון.

בלשונית השניה (הנפשות) יש את כל נושא ההנפשות, כלומר המעברים בין סרטון לסרטון וגם כניסה ויציאה (זום) לתוך התמונה.

בלשונית השלישית (אפקטים חזותיים) תוכלו לשחק עם הצבעים של הסרטון: ניתן לשנות את הוידאו לשחור-לבן, לגווני כחול או ספיה (גווני חום). בנוסף ניתן להוסיף לסרטון כל מיני אפקטים כמו פיתול (הסרטון מעט מתעוות כמו בחלום) או סחרור (הסרטון מסתובב). דבר נוסף והכי שמיש שתוכלו לעשות בלשונית זו, הוא לשנות את בהירות הסרטון. הרבה פעמים אנחנו מצלמים משהו ובגלל תאורה לקויה הסרטון יוצא בהיר או כהה מידי. כאן המקום לשחק עם הבהירות ולסדר אותו.

הלשונית הבאה היא תצוגה. הדבר העיקרי שצריך להחליט שם זה באיזה יחס גובה-רוחב יהיה הסרטון שלכם. האם הוא יהיה בגודל רגיל (4:3) או בגודל של מסך רחב (16:9).

הלשונית האחרונה (ערוך) מופיעה רק כאשר הוספתם כבר סרטון בלשונית הראשונה. בלשונית זו ניתן לחתוך את הסרטון, ולסדר את הסאונד.
גם לשונית העיצוב נפתחת רק כאשר מוסיפים טקסט.

אז בואו נתחיל!

בלשונית הראשונה – “בית”, הוסיפו סרטון ע”י לחיצה על “הוסף סרטי וידאו ותמונות”. ניתן גם לגרור סרטון לצד השמאלי של המסך (במקום שמסומן). הסרטון יופיע בכמה ריבועים (תלוי באורך הסרטון) כאשר בכל ריבוע ניתן לראות את הפריים הראשון של אותו קטע. אל תטעו, הריבועים מחוברים ביניהם ואין להתייחס אליהם כאל כמה סרטונים נפרדים!
במקרה הצורך סובבו את הסרטון שמאלה או ימינה. עיברו ללשונית “ערוך” שם תוכלו לבחור מאיזה נקודה ועד איזו נקודה אתם רוצים שיראו את הסרטון שלכם. לחצו על PLAY (מקש ארוך) ומיצאו את נקודת ההתחלה לסרטון שלכם. בנקודה זו עצרו (לחצו שוב על המקש הארוך) ולחצו על “קבע נקודת התחלה” (נמצא למעלה). אותו דבר עשו לנקודת הסיום. אופציה נוספת היא ללחוץ בתחילה על כלי החיתוך שיוביל אתכם למסך חדש בו תוכלו לבחור את נקודת ההתחלה והסיום. כשתסיימו לחצו על “שמור” ותוחזרו למסך הרגיל (לשונית “בית”).

כאן אתם גם יכולים לפצל את הסרטון. זאת תעשו במידה ואתם רוצים להכניס אפקט רק לחלק מהסרט או להכניס מעבר בין 2 חלקים בסרטון שלכם.

עיברו ללשונית “הנפשות”. על מנת להוסיף מעבר לתחילת הסרט, לחצו במסך הראשי משמאל, על תחילת הסרט (הריבוע הראשון)  ובמעברים למעלה בחרו את המעבר הרצוי וכמו כן בחרו את משך המעבר (בשניות). בדר”כ שנייה אחת מספיקה. על מנת להוסיף מעברים בין קטע לקטע, לחצו כל פעם על ריבוע אחר ובחרו את המעבר הרצוי. שימו לב, ליד סוגי המעברים, בצד שמאל ישנם חצים קטנים. לחיצה עליהם פותחת מעברים נוספים.

חיזרו ללשונית “בית” והוסיפו טקסט. כאן יש 2 אופציות:
אופציה ראשונה היא להוסיף טקסט מעל לסרטון. במקרה זה לחצו על “כיתוב”.
אופציה שנייה היא הוספת טקסט בין סרטון לסרטון על רקע מסך שחור (או כל צבע אחר שתבחרו). במקרה זה לחצו על “כותרת”.
בכל מקרה תיפתח לשונית חדשה- עיצוב. שם תוכלו לבחור את סוג הפונט, גודלו, צבעו וכו’. ממש כמו ב-WORD או בכל תוכנה אחרת. בנוסף תוכלו לבחור כמה זמן יופיע הטקסט ואת סוג האפקט שיהיה על הטקסט.
באותה דרך תוכלו להוסיף טקסט לסוף הסרט. בלשונית “בית” בחרו באופציה “שמות יוצרים” וכשתעברו ללשונית “עיצוב” תוכלו לעצב את הטקסט באותה דרך.

הדבר האחרון שנשאר לעשות זה לייצא את הסרט.
בלשונית “בית”, משמאל, יש אופציה לבחור את דרך השיתוף, כלומר למה הסרט מיועד. האם הוא מיועד להעלות לאינטרנט? (ואז האיכות שלו לא צריכה להיות גבוהה מאד, וגם גודל הקובץ חייב להיות קטן) או שאולי אתם רוצים לצרוב את הסרט על DVD  על מנת להקרין אותו על מסך או בטלוויזיה (ואז הרזולוציה צריכה להיות גבוהה).
פשוט בחרו את האופציה המתאימה לכם וסיימתם!

אז למה אתם מחכים? התחילו לערוך סרטון משלכם!
בהצלחה!

עוד מהבלוג של חיה בסרט

תצוגה מקדימה

עוד רעיון למתנה מקורית- עשו זאת בעצמכם

רעיון פשוט ומקסים למתנה ליום הולדת, יום נישואים או כל אירוע אחר. תמונת קולאז'. אבל לא סתם תמונת קולואז'. תמונה שמראה בסדר כרונולוגי את... מה שאתם רוצים! ליום הולדת 50, 60 וכו' אפשר לאסוף תמונות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה