הבלוג של חיה בסרט

enavdreamovie

לומדת איך להיות אמא ובמקביל להצליח לעבוד...

עדכונים:

פוסטים: 31

החל מאפריל 2013

עונת החתונות נפתחה רשמית היום ואני חושבת לעצמי, למה לבזבז כל כך הרבה כסף על אירוע של יום אחד? למה להיות לחוצים כל היום? למה לא פשוט להנות מהיום הזה ולעשות חתונה פשוטה, קסומה ומלאת אהבה?

01/05/2013

עונת החתונות נפתחה רשמית היום ושוב, בפני רבים, עומדת הדילמה האם זה שווה והגיוני לבזבז כל כך הרבה כסף על אירוע של יום אחד?

בדיוק לפני כמה ימים חבר סיפר לי שפגש ידידה צרפתייה, שסיפרה לו שאחותה התחתנה בחתונה ממש גדולה – 150 איש – והוא אמר לה שאצלנו זה נחשב חתונה קטנה. הוא שאל אותה אם הם “כיסו” את החתונה – יצאו ברווח או בהפסד- והיא ממש לא הבינה את כוונתו. היא אמרה לו שאצלם מזמינים אנשים כדי לשמוח בשמחתם ואף אחד לא צריך להביא כלום, גם לא מתנה! רק להגיע ולהנות.

אצלנו זה לא עובד. אנחנו צריכים את המתנות (כלומר, כסף) מהאורחים על מנת לכסות את האירוע. הרי למי יש כסף לכסות את האולם שגובה 350 ש”ח למנה, שמלה ב-10,000 ש”ח, צלם בעוד 10,000 ש”ח ועוד אינסוף הוצאות.
למה לא לעשות חתונה פשוטה? בשביל מה צריך את כל השואו הזה?
אחותי הטבעונית גם אומרת שהיא לא מבינה, למה, בשביל החגיגה שלה צריכות למות 100 פרות, אבל זה כבר נושא אחר…

אני באמת לא מבינה למה צריך את כל השואו המוגזם הזה, את בזבוז הכסף הזה וכל הלחץ המיותר על בני הזוג…
כשחברה טובה שלי התחתנה, הייתי בטוחה שהיא סובלת מכל רגע. היא לבשה שמלה ענקית (מעין שמלת קצפת) שהפריעה לה לזוז, היתה מאופרת בהגזמה, עד שנראתה כמו בובת שעווה וממש לא כמו חברתי היפה, ומכיוון שהם רצו לעשות כניסה מרשימה בכניסה לחופה, הם לא היו בקבלת הפנים ולכן אחרי החופה, בזמן הריקודים, כל האורחים באו לנשק אותם ולקשקש איתם וזה ממש הרס להם את זמן הריקודים (והם ממש אוהבים לרקוד). לא חבל?

החתונה שלי היתה פשוטה (יחסית לחתונות בארץ). היה אולם, די.ג’יי, צלם, קליפ, שמלת כלה – כן. אבל לא הגזמנו! השמלה שלי עלתה 1300 ש”ח והיא היתה משגעת! בבוקר יום החתונה, הלכנו אני ובן זוגי לארוחת בוקר בבית קפה, כדי להיות קצת ביחד ואח”כ נפרדנו כל אחד לדרכו כדי להתארגן. לא מבינה את כל הזוגות שמ-6 בבוקר מתחילים להתארגן, לא אוכלים כל היום (כי אין זמן, כי אנחנו לחוצים, כי צריך להיכנס לשמלת כלה עוד רגע) והלחץ הזה שמלווה אותם כל היום… איך אפשר להנות ככה?

בסופו של דבר חתונה מסמלת את מיסוד הקשר בין בני הזוג, שבועת אמונים זה לזו.
וזה מה שאנחנו עשינו. נשבענו, אכלנו, רקדנו אל תוך הלילה והיה מושלם.
אז למה לא לעשות את זה פשוט?

עוד מהבלוג של חיה בסרט

עריכת קליפ לאירוע - עשו זאת בעצמכן

לפעמים באירועים חשובים וגדולים כמו חתונה או בר מצווה, עדיף לקחת איש מקצוע שיעשה את העבודה. אבל אם האירוע קטן, אינטימי, או שסתם לא בא לכם להוציא המון כסף, ויש לך מעט זמן פנוי, אפשר לוותר על בעל המקצוע ולעשות זאת בעצמכם. בעזרת...

תצוגה מקדימה

עוד רעיון למתנה מקורית- עשו זאת בעצמכם

רעיון פשוט ומקסים למתנה ליום הולדת, יום נישואים או כל אירוע אחר. תמונת קולאז'. אבל לא סתם תמונת קולואז'. תמונה שמראה בסדר כרונולוגי את... מה שאתם רוצים! ליום הולדת 50, 60 וכו' אפשר לאסוף תמונות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה