הבלוג של אלה הראל

מבריחת סידן

מו"ל, אשתו של הנוסע, מכבסת-תולה וחוזרת בזמן.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוקטובר 2018

The function of wisdom is to discriminate between good and evil” Cicero“

13/11/2018

 eugenio-mazzone-190204-unsplash  SM

-”אז איך את מחליטה מה להוציא לאור?“,  היא שאלה בעיניים נוצצות.

”קודמקול”, עניתי לה, ”זו לא רק אני.  הנרי הוא העורך הראשי של סיאל, ואנחנו מוציאים ספרים שיש לנו הסכמה משותפת עליהם“.

ההוצאה לאור שלנו נולדה כשהגענו לשלב בחיים בו תהינו, מה אנחנו יכולים לעשות מול כל הרוע, הבורות, האטימות הרגשית והדעות החשוכות שאנו נחשפים אליהם בתקשורת? איזו השפעה יש לנו על העולם הזה?

אנחנו מאמינים גדולים בספרים כמחוללי שינוי. השפה בוראת מציאות. מה שאינו יכול להיות מוגדר במילים אינו קיים ואינו אפשרי – וההיפך – כל מה שניתן למלל אותו – אפשר להבחין בו וליצור אותו.
ולכן באופן טבעי התחלנו לבחור  ספרים שביכולתם לחולל שינוי מחשבתי, שמקדמים את הערכים שאנו מאמינים בהם, כאלה שמכוונים לעשייה רציונאלית, שתעזור לקורא להשיג את יעדיו.

אפילו ניסחנו לנו כלל לבחירה: ”ספרים שחשוב שיהיו בעברית“, כדי להגדיל את מגוון הדעות והרעיונות  וכדי לייצר דיון שמטרתו – חברה טובה יותר, נאורה, סובלנית, שוויונית וחומלת.
וככה מצאנו עצמנו בחיפוש מתמיד אחר ספרים, שמעבר להנאה בקריאתם יש להם ערך מוסף חברתי.

הספרים שלנו - סיאל הוצאה לאור

 ”אם אין קמח, אין תורה“ – כדי שאנשים יהיו פנויים להגשמה עצמית ולמטרות אלטרואיסטיות הם זקוקים לשלווה כלכלית. אבל, העולם הפיננסי הגלובאלי והזירה העסקית–טכנולוגית עוברים כיום תהפוכות שתדירותן ועוצמתן מתגברות;  והצלחתו של הפרט מותנית ביכולתו האישית להתנהל בתבונה, במיומנותו לזהות את המכשולים וביכולתו לקבל החלטות מושכלות בעידן של אי-ודאות. לכן, אחת מהמטרות ששמנו לנו הייתה לפתח אוריינות כלכלית אצל הקורא הישראלי – וכדי להגשים מטרה זו, בחרנו להוציא לאור ספרי יסוד של הכותבים המובילים בעולם ההשקעות והבולטים בעולם הניהולי – עיסקי.

למרות שרובם המכריע של ספרי ההוצאה מתמקד בעתיד ובחתירה קדימה, בחרתי להישען על הערך הטוב ביותר של ”העולם הישן“ – ההוצאה נשענת במידה רבה על כוחות מתוך המשפחה. כל בני הבית נקראים לדגל בשעת צורך ושותפים לפעילות, כולל החתולה שנוהגת לטייל על המקלדת, מוסיפה או מוחקת תוים, וזכתה לתואר: ”דורכת לשונית“.

 An intellegent investor cat

בצילום: חתול שעשה בחירות נבונות ונהנה מחירות כלכלית.

האתר שלנו:  http://sial.co.il
וזה דף הפייסבוק. אם תעשו לייק, אדע שקראתם עד הסוף ….

 צילום נושא: Eugenio Mazzone

 

עוד מהבלוג של אלה הראל

תצוגה מקדימה

שלוש - דרור משעני

הביקורות החיוביות על ספרו של דרור משעני "שלוש", שהציפו את הפיד שלי, גרמו לי לחרוג ממנהגי ולקרוא אותו, למרות שספרות בלשים זו סוגה שאני נמנעת ממנה. אבל, ברוח עשיית דברים חדשים ולא הרגליים, במסגרת " 60 דברים לפני גיל 60 " – נכנס...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

זכרוניקה - תערוכתה של אורלי עזרן

זיכרוניקה, תערוכתה של אורלי עזרן,  באוצרותה של מאיה קציר, מציגה מערכת הקשרים בין אופן קליטת הזיכרון ותיעודו, ואופן צריבתם החזותית בתאי המוח והלב.  הכרוניקה היא תיעוד הגיוני מחושב ומדוייק ואילו הזיכרון הוא אמוציונאלי...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

פרולוג

מאז ומתמיד אהבתי ספרים. בזיכרון ילדות מוקדם ויקר, לקח אותי אבא לחנות ספרים, ובשעה שערך את קניותיו הציע לי לבחור ספר לעצמי. זו הייתה מהדורה צבעונית של  "עליסה בארץ הפלאות". לזיכרון הזה צמוד הריח של אבא,...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה