הבלוג של אלישבע כספי

הגיגי אופנה

קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B... +עוד

קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.

עדכונים:

פוסטים: 356

החל מדצמבר 2011

נפילת עפעפיים יוצרת מראה מבוגר, עייף ולעיתים אף כזה שמצריך התערבות רפואית, בגלל פגיעה בשדה הראייה. בשנים האחרונות נכנסו טכניקות ושיטות חדשות להרמת עפעפיים ללא ניתוח.

23/10/2019

67284177_157866082033681_3945444209530956031_nככל שמתבגרים, אנו מאבדים את המראה המתוח והמוצק של עור הפנים, העור נעשה רופף יותר וסימני הגיל ניכרים. אחד האזורים הבולטים בהם מתחיל התהליך הזה ובגיל צעיר יחסית, הוא אזור העפעפיים. עודפי שומן מתחילים להצטבר על העפעפיים ובמקביל נחלשים השרירים שמפעילים את האזור. בנוסף לכך, העור שעל העפעפיים מזדקן גם הוא ומאבד את גמישותו. התוצאה הסופית של כל התהליכים האלה היא עפעפיים שהולכים ומתרופפים, הולכים וצונחים וגורמים למראה עייף ומבגר. אבל עפעפיים שמוטים ועודפי העור (הן בחלק העליון של העין והן בחלק התחתון) גורמים לא רק למראה פנים מבוגר יותר, אלא יוצרים תחושת כבדות ועייפות מוחשית לגמרי ובשלבים מתקדמים יותר, אף עלולים לצמצם את שדה הראייה.

עד היום הפתרון לבעיות אלה ובפרט לחמורות שבהן, היה ניתוח עפעפיים – פרוצדורה פולשנית הדורשת הרדמה, התאוששות ותקופת החלמה. אולם אצל מרבית האנשים, תהליך נפילת העפעפיים הינו תהליך הדרגתי ואינדיבידואלי עם הרבה מצבי ביניים, תלויי גיל ומצב העור שאולי אינם מחייבים ניתוח דחוף, אך פוגעים משמעותית במראה החיצוני, סוגרים על העין ויוצרים כאמור חזות עייפה, שאף פוגעת ביכולת להפעיל את העיניים מבלי להתעייף (שכן, מדובר בעודף משקל על העפעפיים). בשנים האחרונות נכנסו טכניקות ושיטות חדשות להרמת עפעפיים ללא ניתוח, אשר נותנות מענה כבר בשלבים המוקדמים של התרופפות העור וטרום נפילת העפעפיים.

ה 
השחקנית גווינת פאלטרו מדגימה מה קורה לעפעפיים כאשר מתבגרים (משמאל) ואיך ניתן להרים את העפעף ולפתוח את העיניים אחרי פרוצדורה לא פולשנית (צילום אינסטגרם)

למי מתאים טיפול הרמת עפעפיים ללא ניתוח?

הטיפול מתאים לנשים ולגברים, המרגישים כי הם סובלים מעפעפיים נפולים או מהתרופפות העור סביב העפעפיים היוצר מראה עייף וכבוי. הטיפול מהווה פתרון לא רק עבור אלה המעדיפים לוותר על ניתוח כירוגי, אלא גם עבור אנשים צעירים יחסית, המחפשים פתרון למקרים קלים של נפילת עפעפיים, כאלה שממילא לא היו מחייבים ניתוח אך עדיין מהווים פגם אסתטי עבורם. הטיפול המהיר והפשוט בנפילת עפעפיים ללא ניתוח, הופך את השיפור במראה האסתטי של הפנים לפשוט ונגיש בהשוואה לניתוח, הן ברמת המחיר והן מבחינת הפרוצדורה הקלה עצמה.

במה שונה טיפול באזור העפעפיים מטיפולים אסתטיים אחרים בעור הפנים?

עור העפעפיים הינו עור דק ורגיש, נוטה להצטלקויות בקלות יחסית, שלא כמו עור הפנים שהינו עמיד יותר ו”סלחן” גם לטיפול אגרסיבי. לכן כאשר מטפלים באזור העפעפיים, אנחנו רוצים להיות אפקטיביים כדי לראות תוצאות, אך לא אגרסיביים מידיי, כי העור באזור כל כך דק, שכאמור מצטלק בקלות ומחייב דיוק וזהירות.

image001

טיפול אולטרה (Ultherapy)/ אולתראפי 

מכשיר אשר עובד על אולטרה סאונד ממוקד, השולח פולסים החודרים לעומק העור, עד מעטפת השריר. מדובר במכשיר אשר מאושר על ידי ה-FDA האמריקני ונותן בטיפול חד פעמי, תוצאות מרשימות וארוכות טווח של טשטוש “שקיות” סביב העיניים, שיפור עור העפעפיים והרמת גבות. את התוצאות ניתן לראות בהדרגה תוך כשלושה חודשים. המכשיר משמש גם להרמה ומיצוק עור הצוואר וקו הלסת.

יתרונות: היתרון הגדול ביותר של הטיפול הזה הוא שאין פציעה של העור, גלי האולטרסאונד חודרים לעומק, אך אינם פוצעים את העור מבחוץ ולכן אין כמעט תופעות לוואי לטיפול, אין נפיחות, אין כאב משמעותי והדבר החשוב ביותר: אין צורך בזמן החלמה! ואפשר לעשות את הטיפול גם במהלך יום העבודה.

** אבל: יש מצבים בהם הטיפול הזה כטכנולוגיה בודדת איננו מספיק ולכן לדברי דר’ להבית אקרמן, רופאת עור ומומחית בינלאומית לרפואה אסתטית, היא משלבת על פי רוב את טיפול האולטרסאונד עם טיפול נוסף הנקרא מיקרו פלזמה.

-11רנה זלווזר, בתמונה מימין כנראה אחרי פרוצדורה אגרסיבית מידי באזור העפעפיים (שיצרה באזז תקשורתי עולמי בגלל השינוי הדרסטי בפניה) וגרמה לעיניה לאבד את צורתן הטבעית המלוכסנת (בתמונה משמאל, במראה טבעי, אך עם נפילת עפעפיים בולטת. צילומים: מתוך האינסטגרם)

טכנולוגיית Micro Plasma

המכשיר עובד על גלי רדיו. כאשר קצה ידית המכשיר נוגעת בעור באמצעות גלי הרדיו, נוצרת אנרגיית הפלזמה שעושה צריבות קטנות בשכבה החיצונית של העור, הצריבות  הללו מעודדות בצורה משמעותית את ייצור הקולגן, שמרים ומותח את העפעפיים. מדובר בטיפול מעט יותר אגרסיבי מטיפול האולטרה סאונד, אך כזה שנעשה בצורה מבוקרת ולכן חשוב לעשותו רק אצל רופא מיומן ובעל ניסיון בעבודה עם המכשיר. הטיפול הינו נקודתי ומדויק מאוד, כך שאין סיכון לפגיעה פוטנציאלית באזורים שמסביב לעין הידועים כרגישים. בנוסף לכך, מאחר והטיפול אינו ניתוחי ואיננו כולל הסרה של עור לא קיים חשש לאי-סימטריה במראה העיניים, תוצאה לא רצויה, שקרתה אפילו לכמה כוכבות על שבוצעה בהן פרוצדורה לא מדויקת ולא מוצלחת באזור העפעפיים.

69332312_1165240690343425_8292594411337389650_nהזמרת קיילי מינוג – גם היא כנראה קורבן של פרוצדורה לא מדויקת באזור העפעפיים, שגורמת לעפעף בעין שמאל להראות לא סימטרי ומידי מתוח (צילום אינסטגרם)

מהם היתרונות מכשיר המיקרו פלזמה בטיפול הרמת עפעפיים?

לתהליך מתיחת העפעפיים והרמתם באמצעות מכשיר המיקרו פלזמה נדרש טיפול 1-2 בלבד, לפעמים כאמור, בשילוב עם טיפול במכשיר האולטרה סאונד. הטיפול נעשה עם חומר מאלחש מקומי ואינו כואב, ומשך ההחלמה מהיר ונמשך יומיים שלושה בלבד. מדובר בהליך קל יחסית, עם תוצאות משמעותיות וללא סיכונים רפואיים. כיון שלא מדובר בהליך כירוגי פולשני, נמנעים מסיבוכים ותופעות לוואי האופייניים לניתוח באזור העפעפיים כמו למשל אסימטריה בין העפעפיים או הצטלקויות לא אסתטיות, וזאת מכיוון שבטיפול המיקרו פלזמה אין חתכים, לכן אין גם סכנת צלקות או הצטלקות יתר, תופעות שעלולות להתרחש בניתוח. טיפול המיקרו פלזמה מתאים גם לטיפול בקמטי עישון, בעור העדין שבאזור השפתיים.

* לפנייה לייעוץ בנושא טיפול הרמת עפעפיים ללא ניתוח אצל דר’ להבית אקרמן כאן

הרצליה: קליניקה ראשית
רח’ המנופים 2
054-2646114
(מומלץ לשלוח SMS)

ראשון לציון: הרב יצחק שלינקה 3; 054-5423450

נווה סביון: דקל 3; 03-5332068

*

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

עוד מהבלוג של אלישבע כספי

תצוגה מקדימה

נעליים משגעות ואופנה עילית רוסית

  מי שעוקבת אחרי שבועות האופנה של ניו יורק, מילנו ופריס, מכירה היטב את הפאשיוניסטות ממוצא רוסי הבולטות בלבושן הסופר אופנתי מהקולקציות האחרונות של מעצבי העל. אין היום...

תצוגה מקדימה

אמיצה

בטור אישי שמתפרסם היום בעיתון הניו יורק טיימס, חושפת השחקנית אנג'לינה ג'ולי כי עברה כריתת שד מניעתית כפולה לפני כחודש (התהליך הרפואי המורכב אותו היא מתארת, התחיל...

תצוגה מקדימה

המעצב שהלביש את טיטי איינאו השבוע בגמר הישרדות

חלק מכם אולי התוודעו מבלי דעת לעיצובים שלו, בגמר הישרדות לפני ימים אחדים, כאשר מלכת היופי לשעבר והפינליסטית לגמר טיטי איינאו, הגיעה למקום השני, כשהיא לבושה בבגד בעיצובו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה