הבלוג של אלישבע כספי

הגיגי אופנה

קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B... +עוד

קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.

עדכונים:

פוסטים: 356

החל מדצמבר 2011

תכשיטן העל שנוהג לעצב תכשיטי קוטור בהתאמה אישית לאלפיון העליון, יוצא עם קולקציה חדשה וצעירה, במראה המתכתב עם המגמות העכשוויות בעולם האופנה ובמחירים ברי השגה

26/09/2019

DSC03698עודד קאשי תכשיטים- קולקציית סתיו/חורף 2019 (צילום יח”צ)

תכשיטי היוקרה של מעצב התכשיטים עודד קאשי, נחשבים לקוטור/אופנה עילית, בתחום התכשיטנות. כאן לא מדובר בעוד מותג, של רשת תכשיטים יוקרתית ככל שתהיה, קאשי הוא זן של מעצבי תכשיטים המעצב תכשיטי “Tailor made ” בהתאמה אישית ולפי דרישות הלקוחה, בדיוק כפי שמעצבי העל מעצבים שמלות קוטור בעבודת יד ולפי מידה. הנישה הייחודית הזאת, שקאשי הוא אחד המעצבים בעלי המוניטין והיותר ידועים שבה, היא מהקדומות בהיסטוריית התכשיטנות, אך מסתבר שגם היום בעידן רשתות התכשיטים הממוסחרות, אלה עם סניף בכל קניון, יש עדיין נשים שרוצות תכשיט מקורי וייחודי שנעשה במיוחד עבורן, כזה שכאשר הן עונדות אותו, הן יודעות בוודאות שאין כמותו לאף אחת אחרת בעולם. לדברי קאשי תכשיטנות מהסוג הזה מחייבת עבודה צמודה עם הלקוחה וירידה לפרטים המתחשבים בגילה ובאורח חייה, בבגדים שהיא לובשת, אפילו צבע עורה והפרופורציות של גופה נלקחים לדבריו בחשבון וכמובן התאמה לאוסף התכשיטים הקיים שלה. מטרת העל שלו כאשר הוא מעצב, היא לייצר תכשיט שיהפוך לדבריו ל”עור” שני של הלקוחה ולחלק אינטגרלי מהסטייל שלה.

הנישה של תכשיטי קוטור בהתאמה אישית היא כמובן יוקרתית מאוד, אולם מובן שלא כל אישה יכולה להרשות אותה לעצמה, לכן לקראת עונת הסתיו הקרובה, עיצב קאשי לראשונה קולקציית תכשיטים נוספת, לא פחות יוקרתית, אך טרנדית ורעננה ובעיקר בטווח מחירים שהם יותר ברי השגה.

שתי הקולקציות של תכשיטי קאשי לסתיו/חורף 2019:

1. כאמור תכשיטי ה One Of A Kind, הינה חלק מה -DNA של מעצב התכשיטים עודד קאשי והיא גם אהובה עליו במיוחד. מדובר בתכשיטים גדולים ודומיננטיים שאמורים להיענד לבד, כל תכשיט בפני עצמו. למשל ענק אחד בולט עם שמלה במחשוף סטרפלס, שתופס את כל המיקוד ותשומת הלב, או טבעת סטייטמנט עם אבן חן צבעונית, או זוג עגילי שנדלייר דרמטיים, ללא שום צורך בתוספת נוספת של תכשיטים באזור הצוואר.

אם תהיתם לגבי עידן “הסטים” שהאימהות שלנו נהגו לענוד בעבר, ובכן לידיעתכן זה היו בגדר “פאסה” וכבר מזמן אאוט אוף פאשן. יחד עם זאת, קאשי אוהב לדבריו לעצב סדרה של תכשיטים, עגילים, טבעות, ושרשרת לצוואר שמדברים באותה השפה, תכשיטים שמדברים בהרמוניה עיצובית אחת. אלה הם תכשיטים שניתן לענוד אותם ביחד ולהראות אופנתית ורלוונטית. כל תכשיטי הקולקציה הם מזהב לבן, רוז גולד וזהב צהוב, כשהמוטיבים העיצוביים שאובים ברובם מהטבע והצבעוניות נועזת ובעלת נוכחות דרמטית, כמו אדום של אבן רובין וצבעי כחול ים וירוק.

DSC04279עודד קאשי תכשיטים- קולקציית סתיו/חורף 2019 (צילום יח”צ)

2. קולקציה במראה רב שכבתי וסופר אופנתי: מדובר בקולקציה שונה לחלוטין מהקולקציה הראשונה לעיל, אשר עוצבה באוריינטציה לצעירות ולפאשניסטות מעודכנות. זו היא קולקציה במראה רב שכבתי, ריבוי תכשיטים עדינים ורומנטיים, היוצרים ביחד לוק שמתכתב עם המראות הבוהמיינים, רומנטיים ועם סטייל שנות ה-70, כל הטרנדים השולטים היום באופנת ההלבשה והאקססוריז.

התכשיטים בקולקציה הזאת עשויים זהב לבן וזהב רוז גולד, חלקם משובצים ביהלומים ואבני חן קטנות וחלקם נקיים משיבוץ. המראה של כל תכשיט כזה בנפרד הוא כאמור מאוד עדין והענידה של הרבה מאוד פריטים כאלה יחד (הרבה שרשראות דקיקות באורכים שונים, אוסף צמידים וכ”ו), היא זו שיוצרת את הסטייטמנט האופנתי ואת הסטייל הכל כך עדכני. בדיוק כמו בתחום אופנת הביגוד, הדוגל היום בסוג של גיבוב רב שכבתי היוצר אמירה אופנתית, כך גם בקולקציית התכשיטים הזאת, הכול מתחבר עם הכל, ריבוי התכשיטים העדינים מאפשר גיוון ומשחקי מיקס אנד מאץ’ וכל המרבה הרי זה משובח. לא פחות חשוב מהלוק הטרנדי והצעיר של הקולקציה התכשיטים בקולקציה זו הרבה פחות יקרים ואין צורך לפתוח בשבילם תכנית חיסכון. זוהי קולקציה יוקרתית אך ברת השגה.

אגב בתוך הקולקציה העדינה יש גם את קבוצת הטבעות והצמידים הקפיציים, המהווים גשר בין התכשיטים הגדולים בעלי הנוכחות האישית, ובין התכשיטים העדינים. את הטבעת הקפיצית עונדים על האצבע והיא מכסה את כולה ונותנת את התחושה של כמה טבעות ביחד. כך גם בצמיד שניתן למתוח ולהאריך אותו על הזרוע, או לאחד אותו למראה של כמה צמידים ביחד.

DSC04891עודד קאשי תכשיטים- קולקציית סתיו/חורף 2019 (צילום יח”צ)

מעט היסטוריה משפחתית על מותג התכשיטים קאשי 

מעצב תכשיטי היוקרה עודד קאשי הוא נצר לאימפריית קאשי הידועה, ששורשיה מתחילים עוד במאה ה-19, באירן. משפחה גדולה ומבוססת שעיסוקה בתכשיטי יוקרה. בשנות ה-20 עלתה המשפחה לפלסטינה והתיישבה בעיר העתיקה בירושלים, במתחם בתים עם חצר פנימית. ביחד עם שותף ארמני הם המשיכו לייצר תכשיטים בהזמנה לאנשים אמידים. עם תחילת המרד הערבי ופרעות 1929, פרצו הערבים לשטח המתחם ורצו לחסל את משפחת קאשי. היה זה השותף הארמני שעצר אותם בגופו, והייתה זו הסבתא לבית קאשי ששפכה על התוקפים גיגית מלאה בתרכובת חומצות בה נהגו להשרות את תכשיטי הזהב וכך הניסה את הפורעים והצילה את כל תושבי המתחם.

לאחר המקרה, עברה המשפחה לתל אביב והתיישבה ב”מנשייה” היא נווה צדק הערבית. הם רכשה את מתחם בנייני “פיינגולד” ופתחו מחדש את חנות התכשיטים והעסקים פרחו. בשנת 1947 החלו שוב פרעות ביהודים, הפעם ביפו ומשפחת קאשי מצאה עצמה במרכז המהומות בין היהודים לערבים. שוב אורזת המשפחה את מטלטליה ועוברת לתל אביב העברית. הם פותחים חנויות תכשיטים ברחוב נחלת בנימין, רחוב אלנבי, בן יהודה, ואח”כ גם ברחוב דיזנגוף ועושים חיל. השם קאשי הופך לשם נרדף לתכשיטי יוקרה. עם השנים המשפחה מתרחבת וכל נצר מושך לכיוון אחר, כולם מעצבים וכל אחד רוצה להיות אינדיבידואליסט וקריאטיבי בדרכו. כל כמה שנים הייתה התפצלות במשפחה, וכל אחד הלך לרחוב אחר ולעסק עצמאי משלו. כך שאם אתם חושבים שכל “תכשיטי קאשי” אחד הם, טעות בידכם. משפחה כן, עסקים לחוד. הבולט בבני המשפחה כיום הוא עודד קאשי היושב באולם התצוגה שלו בכיכר המדינה , אולם שהוא פיסת חו”ל בלב הבועה התל אביבית.

ניתן להשיג: עודד קאשי, ה’ באייר 28 כיכר המדינה תל אביב 03-6913092 אתר -כאן

*

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

עוד מהבלוג של אלישבע כספי

תצוגה מקדימה

נעליים משגעות ואופנה עילית רוסית

  מי שעוקבת אחרי שבועות האופנה של ניו יורק, מילנו ופריס, מכירה היטב את הפאשיוניסטות ממוצא רוסי הבולטות בלבושן הסופר אופנתי מהקולקציות האחרונות של מעצבי העל. אין היום...

תצוגה מקדימה

אמיצה

בטור אישי שמתפרסם היום בעיתון הניו יורק טיימס, חושפת השחקנית אנג'לינה ג'ולי כי עברה כריתת שד מניעתית כפולה לפני כחודש (התהליך הרפואי המורכב אותו היא מתארת, התחיל...

תצוגה מקדימה

המעצב שהלביש את טיטי איינאו השבוע בגמר הישרדות

חלק מכם אולי התוודעו מבלי דעת לעיצובים שלו, בגמר הישרדות לפני ימים אחדים, כאשר מלכת היופי לשעבר והפינליסטית לגמר טיטי איינאו, הגיעה למקום השני, כשהיא לבושה בבגד בעיצובו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה