הבלוג של אלישבע כספי

הגיגי אופנה

קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B... +עוד

קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.

עדכונים:

פוסטים: 368

החל מדצמבר 2011

resized_שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (77)

חנויות קונספט המציעות חוויה כוללת של עיצוב רב תחומי מהסוג הקיים בערים מרכזיות בחו”ל דוגמת מילנו, ברלין ופריס (שם יש את קולט, מרסי ו- The Broken Arm למי שמכיר) קסמו לגדעון אוברזון מאז ומתמיד. הרעיון העומד מאחורי מקומות כאלה הוא להציג תחת קורת גג אחת, פריטי אופנה לצד פריטי עיצוב ואומנות, כדי להעניק למבקרים חוויה מגוונת ומתוחכמת, שלא לומר מתגמלת יותר משופינג סטנדרטי.

לשם כך עבר בית האופנה הוותיק של גדעון ובתו קארן אוברזון, שיפוץ מאסיבי בתכנונה של הבת הנוספת, האדריכלית דנה אוברזון. המקום הותיק היושב ברחוב גורדון – לב הכרך האורבני והסואן של תל אביב, שינה את פניו והפך לחלל ייחודי, המציע תחת קורת גג אחת פריטי אופנה של האוברזונים, לצד פריטי עיצוב מגלריית טאלנטס בניצוחו של הארט דיירקטור, גל גאון.

resized_שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (37)

התשוקה של אוברזון ובתו קארן לאומנות, כבר הביאה אותם בעבר לשת”פ עם אמן ישראלי, בקולקציה שהציגו בשבוע האופנה האחרון בתל אביב. היוזמה של שיתוף הפעולה הנוכחי בין האוברזונים לגל גאון וגלריית טאלנטס, יצרה חלל עם הרבה בטון חשוף שהוא אורבני במהותו, אך בעיקר מעניק פוקוס בלעדי לפריטים המוצגים. התאורה המינימליסטית וצבעוניות הפריטים והבגדים, יוצרת חלל שיש בו אלמנטים תעשייתיים אך הוא במפתיע גם חמים, כזה הנע בין גלריית אומנות ובוטיק יוקרתי ומשלב פריטי עיצוב ואומנות ישראליים עם אופנה עילית.

חלל הבוטיק שעיצבה דנה אוברזון צילום עודד סמדר מאושר לשימוש (7)

*

resized_שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (47)

*

resized_חלל הבוטיק שעיצבה דנה אוברזון צילום עודד סמדר מאושר לשימוש (11)

“הצורך לתת במה הולמת לעיצוב ישראלי עכשווי, הביאה אותנו לקונספט הזה” אומר אוברזון ומוסיף: “חיפשתי רענון, שותפות, שאחד ידחוף את השני ויעניק שפה חדשה למונח: MADE IN ISRAEL …כמו בתחום הקולינריה: המרכיבים, הפרזנטציה, הצילחות ועיצוב המקום, הם שיוצרים את החוויה הכוללת. כך גם אצלנו, השפה העיצובית באה לידי ביטוי בכמה דיסציפלינות.”

גל גאון הבעלים של גלריה טאלנטס (ובנו של האוצר המיתולוגי המנוח, איזיקה גאון) ניחן כנראה בעין מעולה לזיהוי כישרונות אומנותיים צעירים וביכולת לדחוף ולפתח את האומנות שלהם בכמה דרגות קדימה, כשהרעיון הוא, להפוך את אוספי האומנות למשהו נגיש יותר לקהל. אילו רק היה מדובר גם במחירים יותר נגישים, הכל היה מושלם..

בין העבודות המעניינות ביותר שמוצגות בבוטיק גלריה החדש, בולטים התכשיטים ופסלי האורגמי שיצר האמן אילן גריבי. גריבי היה מסתבר שנים ארוכות איש צבא קבע, שנהג לפסל להנאתו יצירות אורגמי מנייר. המפגש עם גאון הביא אותו לנסות וליצור את יצירות האורגמי שלו גם בחומרים חדשים כמו עץ וזהב מהם יצר תכשיטים נפלאים ומקוריים, ועד לפסלי פלדה, גופי תאורה ענקיים מנייר וחיפויי קירות מעץ. היום הוא נחשב לאמן מבוקש גם מחוץ לישראל, בעולם הרחב.

resized_שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (51)

יצירות בולטות נוספות הן הכורסאות הפיסוליות של שמואל בן שלום, הארנקים הסרוגים מסיבי מתכת דקים של המעצב זיו בן גל וקערות הענק הנהדרות מקליפת עץ הדובדבן, הצבועות בהתזת דיו מתמציות עץ הפקאן ותות שחור, של מעצב הטקסטיל אוהד צפתי.

resized_שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (42)

את בגדים המהוקצעים של גדעון וקארן אוברזון, אין כמעט צורך להציג. בקולקציית חורף 2014-15 שלהם, פריטים בצבעוניות חזקה ושובת לב של כחול רויאל, ורוד פוקסיה ואפור וביניהם מפוזרים בנחת ההיפופוטמים הצבעוניים של טאלנטס ושאר יצירות האומנות המעוצבות שבמקום. החומרים הם צמר, עור, בדי כותנה בטקסטורה גיאומטרית וקטגוריה של בגדים עם אלמנטים ספורטיביים, שעוצבה ע”י קארן אוברזון מבדים מודפסים פרי יצירותיו של האמן מיכאל אייזמן שחי ויוצר בת”א ובניו יורק. גם כאן מדובר בסיפור נחמד שקארן מספרת, על האמן שפשוט נכנס יום אחד לבדו לסטודיו והשאיר אצלם את ספר ההדפסים שלו, אשר האוברזונים מצאו אותם מעוררי השראה והפכו לקבוצת פריטים בתוך הקולקציה.

resized_שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (66)

הקולקציה בהשפעות ספורטיביות עם הדפסי האיורים של מיכאל אייזמן, שעיצבה קארן אוברזון. ענני המתכת שעל הקיר, אף הם חלק מיצירות האומנות שבמקום ועומדים למכירה.

* הדוגמנית יאנה גור עונדת בכל הצילומים שלעיל, את תכשיטי האורגמי שעיצב אילן גריבי. 

שתפ אוברזון טאלנטס חלל המשלב אופנה עיצוב ואומנות בגורדון 36 צילום טינו ואקה (43)

גדעון אוברזון – צעיר נצחי…

*

עם היוצרים נמנים: גדעון אוברזון, KO –קארן אוברזון, TDB אדר’ גל גאון, אילן גריבי, שמואל בן שלום, אופיר צוקר, זיו בן גל, דני קלדרון, דמיטרי צ’חנסקי, יובל שאול, דור כרמון והילה נבו.

טווח מחירים:

פריטי עיצוב: החל מ- 500 ש”ח ועד 5000 ש”ח (לפריטים בהתאמה אישית)

תכשיטים: החל מ-700 ש”ח ועד 3500 ש”ח

אופנה:

KO: החל מ-500 ש”ח ועד 3000 ש”ח

גדעון אוברזון: קולקציית עור ושמלות ערב החל מ-3000 ש”ח עד כ-15000 ש”ח (לפריטים בהזמנה אישית)

להשיג בבוטיק ברחוב גורדון 36, תל-אביב

תמונות נוספות של היצירות המוצגות בבוטיק:

resized_שברי זהב -  מתוך שתפ אוברזון טאלנטס להשיג בבוטיק בגורדון 36 תל אביב  צילום גל גאון (Custom)

שברי זהב מתוך שת”פ אוברזון טאלנטס, צילום גל גאון

היפו ספארטה  דור כרמון - מתוך שתפ אוברזון טאלנטס להשיג בבוטיק בגורדון 36 תל אביב צילום הילה נבו (Custom)

היפו ספארטה  דור כרמון – מתוך שת”פ אוברזון טאלנטס להשיג בבוטיק בגורדון 36 תל אביב צילום הילה נבו (Custom)

resized_Paper Moons - אוהד צפתי עבור טאלנטס דיזיין צילום דני לרנר וטוני ואקה

קערות הענק מקליפת עץ הדובדבן של אוהד צפתי

resized_פרא מבוית - שרשרת  בציפוי זהב - מתוך שתפ אוברזון טאלנטס להשיג בבוטיק בגורדון 36 תל אביב  צילום דני לרנר 2 (2) (Custom)

*פרא מבוית – שרשרת  בציפוי זהב – מתוך שת”פ אוברזון טאלנטס צילום דני לרנר (Custom)

resized_תכשיטים מקופלים - טבעת בציפוי זהב - אילן גריבי - מתוך שתפ אוברזון טאלנטס להשיג בבוטיק בגורדון 36 תל אביב  צילום דני לרנר

טבעת אורגמי בזהב של איל גרבי – מקסים!


צילומים: עודד סמדר (סטודיו), טינו ואקה (דוגמנית), דני לרנר, טוני זאקה, הילה נבו וגל גאון

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

עוד מהבלוג של אלישבע כספי

Thumbnail

נעליים משגעות ואופנה עילית רוסית

  מי שעוקבת אחרי שבועות האופנה של ניו יורק, מילנו ופריס, מכירה היטב את הפאשיוניסטות ממוצא רוסי הבולטות בלבושן הסופר אופנתי מהקולקציות האחרונות של מעצבי העל. אין היום...

Thumbnail

אמיצה

בטור אישי שמתפרסם היום בעיתון הניו יורק טיימס, חושפת השחקנית אנג'לינה ג'ולי כי עברה כריתת שד מניעתית כפולה לפני כחודש (התהליך הרפואי המורכב אותו היא מתארת, התחיל...

Thumbnail

המעצב שהלביש את טיטי איינאו השבוע בגמר הישרדות

חלק מכם אולי התוודעו מבלי דעת לעיצובים שלו, בגמר הישרדות לפני ימים אחדים, כאשר מלכת היופי לשעבר והפינליסטית לגמר טיטי איינאו, הגיעה למקום השני, כשהיא לבושה בבגד בעיצובו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים