הבלוג של אודות דר אייל מתן

elisd11050

חברה: BCI תפקיד: מייסד ומנכ"ל כמה מילים עליך: שמי ד"ר אייל מתן, יזם, סטראטפיסט ומרצה למנהל עסקים, מומחה לפיתוח אסטרטגי יישומי לעסקים. משנת 2007 עצמאי, בעל עסקים בתחומים ייעוץ עסקי ותיירות.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מפברואר 2018

חברה: BCI

תפקיד: מייסד ומנכ”ל

כמה מילים עליך:

שמי ד”ר אייל מתן, יזם, סטראטפיסט ומרצה למנהל עסקים, מומחה לפיתוח אסטרטגי יישומי לעסקים. משנת 2007 עצמאי, בעל עסקים בתחומים ייעוץ עסקי ותיירות.

חברות קודמות שעבדת בהן:

מילאתי תפקידים כסמנכ”ל ומנכ”ל של חברות הייטק, ייעוץ עסקי, קמעונאות ותיירות.

כמה מילים על העסק שלך

אחרי שהקמתי וניהלתי מספר חברות, אני מעניק מהידע והניסיון שלי לאלו שרוצים לפרוץ קדימה.

אני מייעץ ומלווה יזמים צעירים, בעלי עסקים, חברות וארגונים איך לפתוח עסקים מצליחים ולתחזק את הקיימים, מבלי לעבור את מסלול המכשולים והנפילות שכל כך מרתיע אנשים מלפעול ולממש את החלום שלהם.

רוב מסלולי ההכשרה והקורסים המוצעים לבעלי עסקים כיום מתמקדים בשלושה תחומים: התפתחות אישית, שיווק ומכירות. מניסיון של שנים אני רואה את הדברים אחרת, במסגרת הקורסים ותוכניות הליווי שאני מציע אני נותן התייחסות גם לנושאים של פיתוח עסקי, היבטים משפטיים, הכרות ועבודה מול רשויות המס, תכנון פיננסי לעסק, ותפעול. בעל העסק מקבל מעטפת שלימה של ידע בכל התחומים שלא משאירה לו פתח להפתעות.

הרבה נושאים שמעניינים ובוערים לבעלי עסקים, אני מעלה בכתבות בבלוג של האתר שלי, שם אני מעניק הרבה טיפים ועזרה כחלק מהשירות שאני מעניק לבעלי עסקים שמעוניינים ללמוד ולהתקדם.

מה האני מאמין שלך?

אני מאמין ביוזמות, ולכן קיבלתי החלטה לצאת לשליחות. להעניק ולתת לאנשים מכל הידע והניסיון שצברתי בחיי העסקיים (רק 25 שנה…).

בשליחות שלי אני בונה כביש עוקף קשיים, כשלים, בעיות ונפילות. אני לוקח איתי את כל אלו שרוצים להקים עסק ולהשיג חירות כלכלית, להגשים את החלום שלהם מרעיון למציאות. אני לא רוצה עסקים שיצליחו לשנה או שנתיים כמו רוב העסקים, אלא עסקים מצליחים לעשרות שנים, שישנו את פני החברה הישראלית, ויובילו עם אסטרטגיה, מוצרים, שיווק חכם, מערך מכירות משולב עם פיתוח עסקי מתמיד. עסק אשר חושב תמיד צעד אחד קדימה לפני כולם ויוצא לשוק עם מוצרים חדשניים ומפתיעים.

מהלך ליווי עסקי שהצליח במיוחד:

אני תמיד מביא את הדוגמא של תהליך הליווי שגם הכנסתי בספר שאני כותב בימים אלו תחת הפרק “כיצד למכור במיליון שקל תוך 90 יום”.

ליוויתי תהליך של בנייה והקמת חברה עבור איש עסקים צרפתי שרצה להעלות את שני בניו לישראל ולפתוח עבורם חברה בתחום הקמעונאות.

תוך 3 חודשים, בנינו את קו המוצרים הייחודי בשיטה של Private Label, הכשרנו אנשי מכירות ועשינו שיווק מאסיבי באמצעות חלוקת ערכות ניסיון של המוצרים שלנו במרכזי קניות.

לאחר שלושה חודשים של פעילות מכירות שטח ובאתר האינטרנט, החברה הגיע למחזור מכירות של מיליון ₪ לחודש. ההצלחה הייתה מדהימה והמספרים התחילו לרוץ.

 

מהלך ליווי עסקי שפחות הצליח:

ליוויתי תהליך של בנייה והקמת מיזם תיירותי מהמיוחדים ביותר שידעה העיר ירושלים. המיזם החל להתקדם ואז נגמר הכסף ליזם. חיברתי לו מספר קבוצות של משקיעים שחלקם הגיעו לשלב החלפת טיוטת הסכם אבל ברגע האחרון היזם הערים קשיים ונסוג. ככול הנראה היה לו קשה להיפרד מחלק מהבעלות שלו על הפרוייקט ולהעביר אותו לאנשים אחרים.

ההצעה הכי הזויה שקיבלת כיועץ עסקי:

קיבלתי הצעה לנהל ולפתח עסקית חברת סטארטאפ שהאפליקציה שלה היתה בשלבים ראשונים תמורת אחוזים בלבד. גם ציינו בפניי שמדובר בשוק של מיליונים.

 

אם לא היית יועץ עסקי במה היית עובד?

הייתי מקים סטארטאפ בתחום התיירות.

היכן היית רוצה לראות את עצמך עוד כ-5 שנים מהיום:

השאיפה היא להמשיך ולהרחיב את הפעילות שלי בארץ ובחו”ל, להגיע אל כל אחד שהחלום שלו זה לפתוח עסק ולהיות עצמאי.

עצה לחיים: “לעולם אל תוותר, תהיה בטוח במה שאתה עושה. יהיו זמנים קשים, אבל הקשיים שאיתם תתמודד יהפכו אותך ליותר נחוש להשיג את המטרות שלך ולנצח כנגד כל הסיכויים”

עוד מהבלוג של אודות דר אייל מתן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה