הבלוג של במזל סרטן

elirangeron

לפני חודשיים התחלתי במסע ארוך, לעבר הבריאה שלי מחדש!!!

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוקטובר 2016

השנה אני ‘עושה חגים’ בבידוד

09/10/2016

בזיק

דווקא את תקופת החגים תמיד אהבתי.

ראש השנה שפותח את חגי תשרי, תפוח בדבש וארוחות משפחתיות. יום כיפור. הרי אנחנו לא באמת חושבים שימחלו לנו על כל חטאינו אם נצום יום אחד, אבל הצום עצמו מביא אותך באיזה שלב למחשבות – על מה שעבר השנה, הטוב והרע. ואתה מרגיש נקי יותר בסוף יום הכיפורים, ועם תקיעת השופר אתה מרגיש שבאמת אפשר להתחיל מחדש.

השנה כל זה נלקח ממני. אני לא מצליח להתחבר לעולם שבחוץ. מאז המחלה, החיים מתחלקים לשניים – בית חולים, והעולם שבחוץ. התקופה הזו שבנויה מהאשפוזים והיציאות הביתה, קצת מבלבלת את הראש ויוצרת איזו הפרדה בין שניהם. אתה מרגיש שאתה לא פה

ולא שם.

השנה ישבנו כולנו יחד בערב ראש השנה. וכמה שניסיתי להתחבר להרגשת החג ולשמוח מהרגע, היה לי מאוד קשה לחוש את אווירת החג. היה עצב באוויר שהעיק עלי ומנע ממני לחגוג.

כלכך שמחתי שהרופאים אמרו לי שבתקופת החגים אעבור את ההשתלה. כי השנה אני לא יכול לחגוג, זה פשוט לא מתאים. יש לי משימה אחרת השנה – להבריא.

אולי לעצור לרגע את כל המרוץ המטורף של החיים, ולחשוב מחדש מה חשוב ומה לא.

כולם אמורים לי שאחרי המחלה, יודעים להעריך את החיים מחדש.

אז זהו שאת החיים ידעתי להעריך גם לפני, ולא הייתי צריך את סטירת הלחי הזו.

קמתי כל בוקר מאושר, שמח לשמוע את הבנות שלי מתעוררות, לראות את אשתי מתעוררת לידי, אפילו מהבית הקטן שלנו הייתי מאושר. הלכתי לעבודה עם חיוך, והייתי נהנה מכל נסיעה באופניים בפארק. הייתי מאושר מהחיים בארץ, מהתחושה של השייכות לארץ, הולך בגאווה ברחובות ארץ ישראל, כי כאן זה שלנו וזה בית. עד שאתה לא חי רחוק מכל הטוב הזה, אתה לא יודע להעריך את זה. את שנות הבדידות שלי של הריחוק מהארץ כבר עברתי. אז לא! לא הייתי צריך את המחלה הזו כדי לחשב מסלול מחדש.

 

אז למה? ולמה היא בכל זאת באה? ולמה דווקא אלי?

את התשובה עדיין לא מצאתי, אבל כמו שאני לא חושב שזה מגיע לי, אני גם לא חושב שזה מגיע לאף אחד אחר.

אולי אני נבחרתי כי אני יודע לנהל את המחלה הזו, בצורה הכי נכונה, שמחה ואופטימית. אז אני מקבל אותה באהבה, בכעס ובהשלמה.

מקווה לעבור הכל בגבורה, עם חיוך נצחי על הפנים, ואולי אפילו אספיק להנות משמחת תורה. מה שבטוח על חנוכה השנה אני הולך לעוף ולחגוג בגדול את האור והנס ולהשלים את כל אווירת החג שאני מפספס עכשיו.

אז אתם שם בחוץ – כל אלו שאומרים “אוף שוב הגיעו החגים” ו”למי יש כוח לעוד ארוחה משפחתית”… תשמעו לי – תהנו מהרגע, תסכלו סביבכם, תחייכו לאנשים, תחבקו, תאהבו, תתנו, תחשפו. אל תשאירו כלום בפנים, תתנו לחגים את כל החשיבות שמגיעה להם, כי כשהם שם הכל מובן מאליו. אבל כשזה רחוק ממך, זה חסר.

שתהיה לכולנו שנה טובה, שימחלו לנו על כל חטאינו, ושנמחל אנחנו לעולם על כל מה שהיקום נתן לנו.

אני כאן אמשיך לעדכן, ולכל מי שנחמד לקורא מה שעובר עלי אומר תודה ואמשיך לחלוק איתכם את הטוב ואת הפחות!!!!

עוד מהבלוג של במזל סרטן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

הבריאה שלי

  אמרו לי שהתקופה הזו היא בעצם הבריאה שלי מחדש. עושים לי ריסט במערכת, מוחקים את כל המידע ומעדכנים גרסה חדשה. לאלוהים לקח לברוא את האדם שבעה ימים, הפעם זה יקח קצת יותר זמן -...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

שתי מלאכיות נשלחו אלי...

זכיתי !!!,למרות המכה הגדולה שקיבלתי בתקופה הזו,אני עדיין בר מזל, יש לי את הכוח לעבור את כל החוויה הזו,וזה בזכות שתי הבנות שלי ,שנותנות לי אנרגייה וכוח בלתי ניתנת לתיאור. תמיד ראיתי בילדים כוח ועוצמה ומקור השראה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה