הבלוג של lampel

פעילות גופנית כדרך חיים

בוגרת B.ed מאמנת כושר אישית, מומחית לנשים בהריון, לאחר לידה ונשים בתהליכי פוריות. מאמינה כי נפש בריאה בגוף בריא, וכי פעילות גופנית הינה הרפואה המונעת הטובה ביותר!!!

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מנובמבר 2010

גם אם מעולם לא התאמנת את יכולה להתחיל בכל שלב, העצימות, דרגת המאמץ היא זו שמשתנה בין האחת לשנייה’ אז מה מומלץ לכן ומה פחות? אימון כוח ניתן לעשות כנגד משקל גוף, TRX (מאוד מומלץ לנשים בהריון), שיעורי פילאטיס, יוגה, חדר כושר וכו…. בתקופה זו חשוב מאוד להקשיב לגוף ולא להעמיס יותר מדי, אם את עייפה אז תנוחי ואם את לא חשה בטוב ( סובלת מתופעות לוואי כלשהן) ממליצה לך לצאת להליכה לשאוף אוויר בחוץ, לא בחדר כושר או מקום סגור אלא באוויר הפתוח..

31/03/2016

נשים רבות רוצות להתחיל לבצע פעילות גופנית בזמן ההריון או להמשיך בפעילות אותה הן מבצעות ואליה הן רגילות.  מה מומלץ לכן ומה פחות?

בואי נתחיל מההתחלה, שילוב פעילות גופנית במהלך ההריון חשובה וחיונית לבריאות האם והעובר. עם זאת, ההמלצה שלי אלייך היא להתחיל בחיזוק מערכת השרירים, עבודת כוח, מתיחות והגמשה גם אם מעולם לא התאמנת.

במידה ו היית רגילה להתאמן לפני ההריון, ההמלצה היא להמשיך באותו סוג פעילות שאת רגילה אך להימנע מסוגי פעילות העלולים להזיק לך ולעובר כגון פעילות גופנית המשלבת אלמנטים של תנועות פתאומיות ( קרב מגע / משחקי כדור), קפיצות וספורט אתגרי לסוגיו השונים.

גם אם מעולם לא התאמנת את יכולה להתחיל בכל שלב, העצימות, דרגת המאמץ היא זו שמשתנה בין האחת לשנייה.
חשוב מאוד באימון כוח  לתת תשומת לב ל3 דגשים :
1. ללמוד לעבוד נכון עם שרירי הליבה ( סרעפת + רצפת אגן)
2. לחזק את שרירי היציבה ( משתנה מיום ליום)
3. חיזוק שרירי השלד.

אימון כוח ניתן לעשות כנגד משקל גוף, TRX (מאוד מומלץ לנשים בהריון), שיעורי פילאטיס, יוגה, חדר כושר וכו….
לגבי פעילות אירובית, מי שעסקה בה קודם לכן, אמליץ לה להמשיך אך להוריד את רמת העצימות , מי שלא התאמנה קודם לכן, אמליץ על רמת פעילות נמוכה כגון הליכות ,אליפטיקל ( סקי / סטפר) בדופק בינוני נמוך. סטפר.

בתקופה זו חשוב מאוד להקשיב לגוף ולא להעמיס יותר מדי, אם את עייפה אז תנוחי ואם את לא חשה בטוב ( סובלת מתופעות לוואי כלשהן)  ממליצה לך  לצאת להליכה לשאוף אוויר בחוץ, לא בחדר כושר או מקום סגור אלא באוויר הפתוח..

מה לא הייתי ממליצה לכן:  שיעורים הכוללים קפיצות, אימון המשלב אלמנטים של תנועות פתאומיות ( קרב מגע / משחקי כדור). מומלץ וגם עדיף להתייעץ עם מאמן שהוסמך לעבודה עם נשים בהריון, כדי שיידע מה מומלץ ומה פחות מומלץ לכן ולבקש ממנו לבנות לכן תכנית מותאמת ונכונה עבורכן ועבור הטרימסטר בו את נמצאת..

המשך הריון בריא :)
למפל אלינור
מאמנת כושר אישית לנשים בהריון ולאחר לידה
www.elinorlampel.co.il

עוד מהבלוג של lampel

תצוגה מקדימה

הנה אני מתחילה

פעילות אירובית מהי ? פעילות גופנית אירובית מאופיינת כפעילות מתונה הנמשכת מעל ל-3 דקות רצופות כאשר חמצן הנשאף לגוף המתאמן עוזר לפרק פחמימות, שומנים וחלבונים לשם יצירת אנרגיה. פעילות זו מערבת קבוצות שרירים גדולות אשר...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

10 הכללים לשילוב פעילות גופנית בזמן הנקה

המלצתי אליכן: 1. מומלץ לבצע את האימון  לאחר שמניקים או שואבים את החלב על מנת להימנע מאימון כשהחזה גדוש. 2. יש להצטייד בחזיית ספורט טובה שתתמוך בחזה בזמן אימון. 3. יש לשתות 2 כוסות לפני אימון,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

פעילות גופנית לנשים בהריון – נקודות למחשבה

הריון נחשב אחד האירועים הדורשים הכי הרבה מאמץ גופני מצד האישה במהלך חייה. העיסוק בפעילות גופנית בזמן הריון נדון רבות בקרב מומחי הרפואה כיוון שההשפעה אינה רק על...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה