הבלוג של אלינור אברהם

ירוקה לחיים

מפיצה את האור לכל דורש. יועצת לתזונה אינטליגנטית; מוסמכת המכון לתזונה אינטגרטיבית בניו-יורק. מוסמכת ברפואה תזונתית, מטעם המרכז לרפואת הרמב"ם וחלק מצוות המטפלים של המרכז; מוסמכת מכון וינגייט לאירובי ולעיצוב.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מאוקטובר 2014

גלוטן - פרי

אפתח בעובדות: אינני חולת צליאק, מעולם לא הועלה חשד לרגישות שכזו, ובדיקות המעבדה שללו אפשרות לכך.
שני ספרים שקראתי לאחרונה: “בטן של חיטה” ו”לא לסוכרת” הגבירו את סקרנותי ורציתי לבחון על עצמי השפעת החיטה ותוצריה על התחושות היום-יומיות שלי.
למעשה, מזה זמן מה שאינני צורכת חיטה בכמות גדולה.

 

לפני שגיליתי את האוכל שבאמת עושה לי טוב, הייתי אכלנית לא קטנה של חיטה וגלוטן – זה התחיל מהסנדוויץ ביצה בבוקר, המשיך בנשנושי קורנפלקס (בטח ברנפלקס או משהו בסגנון) עד הצהריים, בצהריים זה יכול היה להיות הלחמנייה של הסלט, או פסטה עם עוף, מוקפץ אטריות ביצים או סלט בורגול. המשיך בקרייבינג אחה”צ לבייגלה או וופלים (שיש בקפיטריית העבודה בשפע), ובערב – לחם עם אבוקדו, או עם טונה, או סתם בחוץ.
האמנתי שאני אוכלת מאוד מגוון, אבל אם פורטים את מרכיבי הדיאטה הזו, מגלים שהיא מושתת בעיקר על חיטה, סוכרים, חלבון מהחי (ביצים, דגים, עוף) ומעט ירקות ופירות.
אני זוכרת שהייתי מופתעת לשמוע מהנטורופתית שהתזונה שלי עשירה בלחם. זה עורר בי הרבה תחושות אשם, הרבה אכזבה מעצמי (שהאמנתי כל השנים שאני אוכלת “בריא”).
כשהתחלתי ללמוד את עולם התזונה ונחשפתי לפוליטיקה העניפה שחולשת עליו, נדהמתי לגלות עד כמה תעשיית המזון בלתי מגוונת, והצורות והצבעים העשירים שמקשטים את העטיפות של מוצרי התעשייה – מצליחים לתעתע בנו ולגרום לנו להאמין שאנחנו אוכלים מזון מגוון.

 

משפט כגון: “אז מה את אוכלת לעזאזל?!” מוכר לי מאוד ממי שנחשף לראשונה לעובדה שאני כמעט 100% טבעונית ונמנעת מחיטה וממוצרים מעובדים.
האבסורד הוא שהתזונה שלי נכון להיום, מגוונת פי כמה וכמה ממה שהייתי מורגלת אליו בימים ההם. ובוא נודה באמת, גם רוב רובו של אנשי העולם המערבי.

 

היום – אני אוכלת מגוון גדול יותר של ירקות ופירות, נחשפתי לעוד מינים וזנים של דגנים (חיטה ואורז לבן אינם היחידים :)) ועושר רב של קטניות זרעים ואגוזים.
אני ממש לא מתלוננת ;).
ואם לחזור לכותרת – חיי ללא גלוטן – אז חבר’ה – יש אמת בתופעות המיוחסות לאכילה עשירה בחיטה ובגלוטן. כן כן, גם מי שאינו נמנה על חולי הצליאק, יהנה עד מאוד מהתנזרות (או לפחות דלדול) מגלוטן.
אין פה קריאה להתחיל לרכוש את כל תחליפי הגלוטן שנמכרים במדפים הנוצצים בבתי הטבע. ממש לא!
הכוונה פה היא לבחון כל פעם מחדש את הגיוון שלנו באוכל, להוסיף בכל שבוע משהו אחד חדש שלא ניסינו לאכול בעבר, לפתוח את הראש ולאפשר לעצמנו לטעום את טעמם של החיים!

 

יקירי, מברכת אתכם לבחירות שעושות לכם טוב, גם ברגע הבחירה וגם בשעות, בימים ובשנים שלאחריה.

עוד מהבלוג של אלינור אברהם

תצוגה מקדימה

עוגת גזר, הגרסא הבריאה (באמת)

גזר אחר מאז שאני זוכרת את עצמי, אוכל היה דבר אהוב. סריקה מהירה של תמונות ילדותי יכולות ליצור את הרושם שכל אותן שנים הייתי עסוקה אך ורק בלאכול, כי בערך ב80% מהן אני...

תצוגה מקדימה

קטניות - לא רק ביום מנוחה

אחרי אתנחתא קצרה, אנחנו ממשיכים בסקירת מוצרי הבסיס במטבח, יקירנו (בית המקדש). החלבון של הטבעונים, האמנם? אכן זה נכון שבקטניות תכולת חומצות האמינו יחסית גבוהה. יחד-עם-זאת,...

תצוגה מקדימה

אפייה ללא ייסורי מצפון וללא גלוטן

כשמתחילים את המסע לתזונה מאוזנת וטבעית הצורך הראשון הוא בלמצוא תחליפים ל"דבר האמיתי", זה נכון כשמנסים להוריד את מוצרי החלב, כשמנסים להיגמל מסוכרים מזוקקים וגם כשמנסים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה