הבלוג של ElinArt.ItzhakI

elinartitzhaki

היי, שמי אלינה, אלינה יצחקי. אני ציירת, פסלת ובעלת בית הספר לאמנות Artlinn באשדוד. במשך 20 השנים האחרונות למדו ולומדים מעל ל3800 איש. באופן קבוע לומדים כ80 איש בגילאי 16-99. אני מציגה את עבודותיי בתערוכות ובגלריות בארץ ובחו"ל,... +עוד

היי, שמי אלינה, אלינה יצחקי. אני ציירת, פסלת ובעלת בית הספר לאמנות Artlinn באשדוד. במשך 20 השנים האחרונות למדו ולומדים מעל ל3800 איש. באופן קבוע לומדים כ80 איש בגילאי 16-99. אני מציגה את עבודותיי בתערוכות ובגלריות בארץ ובחו"ל, עובדת ישירות עם מעצבים ואדריכלים שמשתמשים בעבודותיי כקונספט לעיצוב חללים שונים. העבודות שלי נמצאות באוספים פרטיים ובמוסדות נחשבים בארץ ובעולם.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיוני 2019

אז אני לא מוכנה שמשהו יהרוג אותי, לחשל – כן, להרוג לא!

13/07/2019

כשאבא שלי נפטר אחרי סבל של שנתיים ממחלה קשה, הייתי בת 14. אני הבטחתי לעצמי – אהיה חזקה, זה מה שהוא ביקש.

https___www.lifeofpix.com_wp-content_uploads_2018_12_LifeOfPix_IbrahimRifath_S1-21-of-31K

אני זאת שיזמתי והוצאתי את משפחתי הקטנה: סבתא ואמא לישראל. בלי עזרה, בלי שפה, בלי כסף, בלי אף איש שאני מכירה, הייתי רק בת 18 והייתי חזקה.

אחרי כמה חודשים התחילה מלחמת המפרץ הייתי צריכה להרגיע את הקרובים למרות שבעצמי מתתי מפחד והייתי אמורה להיות חזקה.

באוטובוס פגשתי אותו האיש שביום הראשון שלי בארץ הראה לי  איפה נמצאת קופת החולים. בשיחה הוא הציע לי  את חברו המבוסס שיכול להוציא לי משכורת בלי לעבוד באמת. “הרי בחורה צעירה רוצה לקנות בגדים ולעזור למשפחה”- הוא אמר. לא חשבתי פעמיים, אותי לא קונים עם הבגדים. נכנסתי הביתה עם ברכיים רועדות. כן, אני סופר חזקה!

נהג הובלות העלה לנו את המיטות “חדשות”, עשויות מקרשים. הוא רצה להזמין אותי לדייט ולא הבנתי אותו, אז הוא לקח דף וצייר ירח וכוכבים, אותי ואותו בקווים פשוטים. בפעם הראשונה בחיים הרגשתי את עצמי טיפשה ממש: לא מבינה כלום! פתחתי שיחון ולמדתי 50 מילים חדשות, למחרת עוד 50  נוספות, וכל יום עוד, ועוד ועוד… תוך חודש דיברתי, לא משנה נכון או לא, אבל דיברתי והרגשתי את עצמי חזקה.

מרוב שדיברתי הרגשתי שעימום באולפן עברית, והלכתי לעבוד. נאיבית, חשבתי לקנות דירה למשפחה, אבל זה עשה אותי חזקה.

https___www.lifeofpix.com_wp-content_uploads_2015_07_Life-of-Pix-free-stock-photos-woman-sun-field-juliacaesarK

הבגדים שהבאתי לא התאימו כלל לכן התחלתי לשנות ולתפור אותם לגזרה אחרת, ובסוף סיימתי לימודים של עיצוב אופנה, אבל לא הצלחתי למצאו עבודה- לא היה לי “פרוטקשן”, למרות שהרגשתי מלאת ידע ומרץ, ומאוד חזקה.

אמא שלי, נשמה טהורה, חשבה לתומה, שיהיה לנו קל יותר אם יהיה לנו גבר בבית. לא, לא בשבילי גבר,  בשבילה. היא הייתה רק בת 50 ולבד. מה לומר בעדינות… טעתה, זה לא הוריד, אלה הוסיף את הקושי. הייתי צריכה גם להגן מפניו – ברור שהייתי הכי חזקה!

https___www.lifeofpix.com_wp-content_uploads_2015_02_Life-of-Pix-free-stock-photos-sky-girl-balloon-sun-bruno-ramos-laraK

לאחר 30 שנה, עם מבט חטוף לאחור, אני לא יודעת איך דילגתי מעל הדברים האלו. אני לא ראיתי את הקושי, טיפסתי למעלה עם ראש מורם. רק כשהגעתי לפסגת ההר הרשתי לעצמי להביט לאחור ונבהלתי – מזל שלא חשבתי יותר מידי על הדרך, אחרת לא הייתי מסוגלת להיות כל כך חזקה!

כבשתי פסגות בחיי ושוב אכבוש, כי אני בדרך לעוד יעד חדש נוסף. הרי אני – החזקה!

עוד מהבלוג של ElinArt.ItzhakI

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

קבלתי מכתב מיוחד- העתיד כאן?!

אז היום קבלתי מכתב. אמתי, לא במייל, בדואר! כמה התרגשות ב"לקבל מכתב"? שכחנו באמת... פתחתי... ראיתי... "במידה ואת קוראת את המכתב, זה אומר - הכל אפשרי! אני כותבת לך, אלינה,...

תגובות

פורסם לפני 1 week
תצוגה מקדימה

כך הפכתי את התחביב למקצוע

היי, שמי אלינה יצחקי. אני ציירת, פסלת ובעלת בית הספר לאמנות Artlinn באשדוד. תמיד אהבתי אמנות, התחברתי לכל סוגי מלאכת היד ונסיתי כל פעם משהו חדש ושוב ושוב... אבל להרוויח מאמנות? רוב האנשים חושבים שיצירת אמנות זה לא עבודה,  אלה...

תגובות

פורסם לפני 1 month

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה