הבלוג של Ninja Girl

טיפטיפהבלוג

עדכונים:

פוסטים: 171

החל מיוני 2017

בשנים האחרונות ניתן להבחין במהפכה עסקית וחברתית המתקיימת בארץ ובעולם – מהפכה שמבוססת על הקמת מיזמים המשלבים קווי אופי סוציאליים ויכולת ליצירת רווחים. מדובר בעסק הנשען בעיקר על תרומות ומעניקים ומסוגל לבטא את תרומתו המשמעותית וכן לאפשר את פעילותו העצמאית.

משמעותו של עסק חברתי

אנו חיים בתקופה המאופיינת באי וודאות עמוקה מבחינה כלכלית, הבאה לידי ביטוי גם בצמצום ניכר למדי של התרומות המכוונות לארגונים ללא מטרות רווח ועסקים חברתיים; לפיכך, עסק חברתי המקטין את תלות במימון חיצוני יכול להתמקד יותר בעשייה החברתית.

התפיסות העומדות מאחורי עסק חברתי

עסק חברתי מביא לידי ביטוי תפיסה חדשנית השואפת לקדם מטרה חברתית חשובה כלשהי בעזרת פעילות עסקית המניבה רווח. בבסיס המיזם החברתי עומדת יוזמה חברתית המיועדת להפיק תועלת או רווח חברתי, ואילו הוצאתה לפועל של היוזמה מתאפשרת על-ידי פעילות עסקית “סטנדרטית”.

המודל הבסיסי של עסק חברתי

עסק חברתי במודל שצוין מעלה כרוך בעלויות תפעול ובה בעת נדרש ממנו להפיק רווחים מספקים. עסק חברתי מחויב בהגשמת מטרות חברתיות המשמשות בסיס להקמתו. העסק אינו ממקסם רווחים, בשונה מעסק שכל כולו מחויב להפקת רווחים בלבד.

לעסק חברתי יש שתי מטרות חשובות ויסודיות: מטרה כלכלית ומטרה חברתית. זהו עסק השואף להגשמת מטרות חברתיות תוך יצירת רווחים כלכליים. והלכה למעשה משתמש בכלים עסקיים לפתירת סוגיות חברתיות שונות. עסק כזה בוחר בהגשמת קיימות ממשית מבלי להסתמך על תרומות ומעניקים בצורה המוכרת לנו.

חשיבותם של תרומות ומענקים

מענק או תרומה יכולים לסייע לקידום העסק, אולם מדובר בדרך כלל במחווה חד פעמית, שאינה בהכרח קושרת את התורם למיזם הנתרם. כאשר בעסק חברתי עסקינן, הרי שמימון הוא השקעה לטווח הארוך ושותפות אמיתית. אמונה אמיתית ברעיון שביסוד המיזם היא הכוח הדוחף את העסק להמשיך בעשייתו החברתית המבורכת. העוד שהמימון הראשוני משמש להקמת העסק החברתי והמיזם הפועל בקרבו, הרי שהמיזם ינוהל בסופו של דבר כעסק לכל דבר ועניין, וככזה – גם ייצור הכנסות ורווחים. במילים אחרות – הכסף המושקע במיזם שב אל המשקיע ומאפשר לו לממן עסקים חברתיים נוספים.

לחצו כאן על מנת לראות את הקטלוג של ציוד משרדי

עוד מהבלוג של Ninja Girl

תצוגה מקדימה

מכונות שטיפה לכל מצב

מכונות שטיפה לכל מצב תהיתם פעם מדוע הרכבת שבה אתם נוסעים נראית יפה ומצוחצחת? או מדוע הרכב של השכן נוצץ ובוהק? ובכן, מכונות שטיפה הן התשובה הנכונה. באמצעות ...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

להגיע למסלול הרכיבה בהצלחה

אוהבים לחרוש את דרכי הארץ לאורכה ולרוחבה ברכיבת אופני שטח? במידה שכן, נראה שנתקלתם כבר במושג "מנשא אופניים לוו גרירה", המשמש ...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

בחירה נכונה של מסור שולחן

מהו בכלל מסור שולחן? זהו כלי שמיועד לעבודות ניסור עצים גדולים ובינוניים והוא נחשב לכלי ניסור שימושי מאוד מכל הכלים שקיימים בעולם. קיימים דגמים שונים של מסורים שולחנים,...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה