הבלוג של Ninja Girl

טיפטיפהבלוג

עדכונים:

פוסטים: 171

החל מיוני 2017

נייר תרמי זהו נייר דק ומיוחד למדי המצופה חומר כימי הגורם לשינוי צבע בעת שנחשף לחום. נייר תרמי מייתר את הצורך בדיו, ונועד בעיקרו עבור מדפסת תרמית המשמשת באופנים שונים, כדוגמת מדפסות פקס, קופות רושמות, מדפסות תוויות ומדפסות ברקוד. נייר זה ניתן לקנות בחנויות המתמחות במוצרי ומערכות ברקוד – אולם יש לוודא שמדובר בחברה המעניקה שירות מקצועי, אמין ומהיר.

הנייר התרמי – התפתחות

נייר זה פותח לראשונה באמצע שנות ה-1960, על-ידי חברה אמריקנית שהתמחתה בפיתוח וייצור של מוצרים בעלי טכנולוגיה מתקדמת. שנים אחדות לאחר מכן, פיתחה אותה חברה מדפסת ראשונה מסוגה להדפסת ניירות תרמיים, כאשר לאחר שנה נוספת, השיקה חברת היולט-פקארד ליין של מחשבים עם מדפסות תרמיות תואמות. בשנים שלאחר מכן, היפנים המשיכו בפיתוח הטכנולוגיה ובשילובה בתעשיית הברקוד שהחלה פורחת סביב העולם. באופן זה נוצר שילוב השילוב המעניין: מדפסות ברקוד תרמיות עם קורא ברקוד, כמו גם מדבקות מיוחדות שהשתייכו יחדיו למערכת ממוחשבת יחידה. הטכנולוגיה המשיכה בהתקדמות בסוף המאה העשרים ובתחילת המאה הנוכחית, כאשר כיום היא נפוצה מאוד ברחבי העולם העסקי כולו.

נייר תרמי – הרכב כימי ייחודי

נייר תרמי כולל תערובת ובתוכה צבע ייחודי, חומצות אורגניות כגון סיספנול וביספינול וחומצות אבץ. ברגע שהתערובת מגיע לחום הגבוה מטמפרטורת ההתכה שלה, הצבע המיוחד מגיב עם החומצה עד לשינוי הגוון – לרוב לשחור. עם זאת,  ישנם הרכבים כימיים המאפשרים שינוי לגוונים אחרים של צבע, שינוי זה נותר כמות שהוא גם עם התקררות הנייר, כך שאין צורך בתוספות דיו כדי להדפיס עליו, אלא להעבירו תהליך חימום. התהליך  מבוצע במדפסת תרמית המסתייעת ברשת פינים קטנים המתחממים באופן הנדרש בעת ההדפסה.

נייר תרמי:  ציפוי מגן

נייר תרמי מצופה שכבה שקופה המשמשת שכבת מגן בפני נזקים פוטנציאליים, כדוגמת קרינה אולטרה-סגולה, כתמי גריז, שמן ומים. בנוסף, נועדה שכבה זו להגן על המדפסת התרמית ולמנוע הידבקות של שאריות חומר תרמי כלשהו על ראשי ההדפסה והפינים, תוך שיפור יעילותה ועמידותה.

מדפסות ייעודיות לנייר תרמי

שימוש בנייר תרמי דורשת מדפסת מתאימה המאפשרות הדפסה באמצעות מנגנון מיוחד המחמם את הנייר עד להשחמתו. מדפסות אלו נפוצות, יעילות ופשוטות בהרכבן, המשמשות קשה רחבה למדי של מטרות: הדפסות ברקוד, הדפסות קופה, הדפסות רגילות, מסופי אשראי, מכשירי פקס ומחשבונים.

מעוניינים ברכישה של מדפסת מדבקות? לחצו כאן לפרטים נוספים

עוד מהבלוג של Ninja Girl

תצוגה מקדימה

בחירה נכונה של מסור שולחן

מהו בכלל מסור שולחן? זהו כלי שמיועד לעבודות ניסור עצים גדולים ובינוניים והוא נחשב לכלי ניסור שימושי מאוד מכל הכלים שקיימים בעולם. קיימים דגמים שונים של מסורים שולחנים,...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

מנשא אופניים לרכב

לוקחים את האופניים לכל מקום האופניים הם כלי תחבורה יעיל ונוח אשר שימש בתקופות קודמות. גם כאשר יש לנו רכב פרטי, אנו נהנים לצאת לטיול אופניים מהנה בחיק הטבע לכל המשפחה או לרכוב עליהם בשעה החופשית שלנו בערב, רגע לפני שאנחנו...

תצוגה מקדימה

מכונות שטיפה לכל מצב

מכונות שטיפה לכל מצב תהיתם פעם מדוע הרכבת שבה אתם נוסעים נראית יפה ומצוחצחת? או מדוע הרכב של השכן נוצץ ובוהק? ובכן, מכונות שטיפה הן התשובה הנכונה. באמצעות ...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה