הבלוג של אלה אלקלעי

הבלוג של אלה אלקלעי

אלה אלקלעי, עובדת בבית ההשקעות IBI, מנהלת עם שירלי יום טוב וסנטיה חסלוביצר את "תשקיעי בעצמך" בית פיננסי לנשים

עדכונים:

פוסטים: 39

החל ממרץ 2011

אם רוצים נשים בהיי טק אי אפשר להשאיר אותן בעבודות השחורות של הענף. צריך ליצור את המסלול שעל אף משרת הבית שיש להן לא משאיר אותן מאחור ויוצר עבור אלו שבוחרות בכך את האפשרות לקידום ושילוב בחזית התעשיה.

14/04/2013

אחד הציטוטים המיוחסים לוורן באפט כהסבר לכך שהוא יותר עשיר מרוב תושבי כדור הארץ הינו “זכיתי לחיות בתקופה בה נאלצתי להתחרות רק כנגד חצי מהאוכלוסיה”. מיקרוסופט כמו גם סיסקו וחברות היי טק אחרות רואות את חצי הכוס הריקה – מבחינתן העובדה שנשים לא במשחק מקטינה את מבחר הכשרונות הרלוונטיים ממנו הן יכולות לגייס.

על-פי מיקרוסופט 28% מהבוגרים במקצועות הטכנולוגיים הם נשים אך הן מהוות רק 22% מכח העבודה בחברה דהינו חלק נושרות כבר במעבר מספסל הלימודים לספסל העבודה. הנקודה הבאה בה מיקרוסופט מזהה נשירה של נשים הינה אחרי הילד השני. מחופשת הלידה השניה פחות נשים חוזרות למעגל העבודה (לפחות במיקרוסופט). בכדי להקטין את הנשירה בשלב זה הכריזה השבוע החברה על תוכנית חדשה. התוכנית היא לתת לעובדות שיולדות שתי הטבות האחת היא השתתפות מבורכת בשכר מטפלת והשניה הינה מסלול של חזרה מדורגת לעבודה, קרי בתום חופשת הלידה תזכי למסלול מפנק של “משרת אם”.

היוזמה הינה ללא ספק מבורכת ומעידה בראש וראשונה על החשיבות שמיקרוסופט רואה בשילוב נשים במעגל העבודה. הטענה העיקרית המושמעת כנגד התוכנית הינה שהיא מקבעת תודעתית, חברתית את התפיסה שמקום האישה הוא בבית עם הילדים בעוד מקום הגבר הינו בעבודה בכך שהתוכנית מופנית רק לנשים וגברים אינם יכולים להינות ממנה.

יש הבדל תקציבי ענק בין לתת את ההטבה ל- 20% מכח העבודה שגם כך משתכר פחות ושהאלטרנטיבה היא שיפרוש אחרי שנות הכשרה לא מעטות לבין לתת את ההטבה ל- 100% מכח העבודה ולכן אולי אי אפשר לצפות מחברה כמו מיקרוסופט שתפתור את כל בעיות המגדר.

יחד עם זאת הבעיה הגדולה יותר לתפיסתי בתוכנית היא גם קלה אולי יותר לפיתרון. אני מניחה שלפחות חלק מהסיבה שנשים פורשות דווקא אחרי הילד השני היא עניין בעבודה. אינטואיטיבית הפיתוי להישאר בבית אחרי הלידה הראשונה גדול יותר. הכל חדש, ההתאהבות היא טוטלית, ההתמודדות עם להעביר את התינוק\ת למטפלת, משפחתון, סבתא היא ראשונית וקשה. בילד השני כבר עשינו זאת פעם אחת, אנחנו יודעות שזה אפשרי, שום דבר רע לא קרה לבכור\ה להיפך הם גאונים ומקסימים.

אז למה דווקא אז הן פורשות?
אולי כי האלטרנטיבה כבר הרבה פחות קוסמת. עד הילד השני מקסם ההיי טק כבר מאבד מקסמו. הינו שם, ראינו, נוכחנו שאבק הכוכבים מקרוב הוא הרבה פחות זוהר. ציפינו לחדשנות ודינמיות ואדרנלין וקיבלנו משרד ב open space עם סדר יום שגרתי.

ההטבה שמיקרוסופט מציעה היא הטבתית, ללא ספק פיתוי שקשה להתעלם ממנו אבל מה התוצאה? עבודה בחצי משרה, רגל אחת בחוץ היא כנראה עוד יותר שגרתית ושוחקת מאשר עבודה במשרה מלאה, במעורבות מלאה. אחרי שנה האנשים מסביבך כנראה התקדמו, הם עובדים על דברים חדשים ואולי מרגשים יותר. ואת? לא רק שנשארת במקום אלא גם הוצאת רגל אחת החוצה עם איתות חזק של כולם שממילא בבית צריכים אותך יותר מה הסיכוי שתחזרי לחברה ותשקיעי בה את נשמתך? מה הסיכוי שתתקדמי בחברה אם לא תתני לה 120% ממה שיש לך לתת?

מה אם ההטבה של מיקרוסופט ליולדות היה אופציה לקורס WMBA. אפשר לחשוב על כל מיני פורמטים שבהם מכניסים קורס כזה כך שהוא יקדם נשים מצד אחד ומאידך יתרום לארגון. אפילו נניח שקורס כזה היה משולב בחבילה הנוכחית עליה הכריזה החברה – קחי משרת אם ואם תתחייבי אח”כ לחזור למינימום שנתיים נאפשר לך בזמן משרת האם להשתלב בקורס עם טובי המרצים בעולם, דרך האינטרנט, בשעות שנוחות לך ושיאפשר לך להתקדם במקום העבודה בתום התקופה. אם רוצים נשים בהיי טק אי אפשר להשאיר אותן בעבודות השחורות של הענף. צריך ליצור את המסלול שעל אף משרת הבית שיש להן לא משאיר אותן מאחור ויוצר עבור אלו שבוחרות בכך את האפשרות לקידום ושילוב בחזית התעשיה. הלימודים הפיננסים הם ללא ספק חלק מהותי מההשכלה הנדרשת לכך ושאינה מוקנית בשלב הלימודים הטכנולוגיים. אם את רואה את עצמך בהי טק וקראת שורות אלו עד לכאן, גם אם מקום העבודה שלך לא חשב על זה לבד, כדאי לך מאוד למצוא את הדרך להשלים את הבסיס הנדרש לקידום.

עוד מהבלוג של אלה אלקלעי

תצוגה מקדימה

הספד

בין ה"שנות טובות" שקיבלתי השנה, הייתה אחת שאמרה "אל תאחלו טוב, תעשו טוב". יש אנשים שעושים את העולם מקום טוב יותר. אודליה לוי אטינגר הייתה אדם כזה ודווקא היא לא תהיה כאן לעשות שיהיה טוב, לא בשנה הקרובה ולא בשנים שלאחריה. אם...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ללמוד מטעויות של אחרות

מאוד מטריד לגלות ששיעור האמריקאיות היוצאות לעבודה נמצא בנסיגה. ה"ניו יורק טיימס" פרסם לאחרונה מאמר המשווה בין מגמות שילוב נשים במערך העבודה בארה"ב ובאירופה. על-פי הנתונים המוצגים שעור האמריקאיות היוצאות לעבודה ירד מכ- 74%...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

זוגיות והשקעות בנדל"ן

רובנו חושבים על משבר 2008 כעל עוד משבר פיננסי, אבל האמת היא שהחברה האמריקאית עוברת טלטלה עזה בשנים שעברו מאז. אחד הביטויים לכך הוא הירידה הדרמטית שחלה בין 2007 ל- 2014 בשיעור הבעלות על בתים, שצנח מקרוב ל- 70% אל מתחת ל- 65%. לכולנו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה