הבלוג של אלה אלקלעי

הבלוג של אלה אלקלעי

אלה אלקלעי, עובדת בבית ההשקעות IBI, מנהלת עם שירלי יום טוב וסנטיה חסלוביצר את "תשקיעי בעצמך" בית פיננסי לנשים

עדכונים:

פוסטים: 39

החל ממרץ 2011

אם רכשת את המניות של LMHV, חברת האם המחזיקה במותג LV, בתחילת 2009, הרווחת כמאתיים שקלים על כל מאה שקלים שהושקעו במניות אלו – בהחלט תשואה מרשימה. אבל אם לדעתך התסריט של האקונומיסט הוא התסריט הריאלי ואת חוששת מכלבי הצייד, אולי כדאי למכור את מניות לואי ולספר לחברות שהתיק LV המקורי שקנית לאחרונה, מרווחי השקעתך, נקנה דווקא בשוק סוף השבוע בבנקוק או בשוק הכרמל ולא בחנות בשדרה החמישית או בכיכר המדינה בתל אביב.

28/04/2013

להוציא 9,000 אירו על תיק או להשקיע אותם במניית החברה?

האם כדאי להשקיע בלואי? מחד עושה רושם שמספר הנשים המוכנות לרכוש תיק ב- 9,000 אירו (כן כן, אפשר להוציא סכום כזה על תיק LV) גדול ומוסיף לגדול. התפתחות השווקים המתעוררים הגדילה מאוד לא רק את היקף אוכלוסיית העולם, אלא גם את אוכלוסיית המיליונרים בעולם. הגידול בפערים החברתיים יצר אמנם המון אנשים המתקשים לגמור את החודש אבל גם יותר אנשים עם כסף גדול, כאלו שחושבים על 9,000 אירו כמו שרובנו חושב על 900 שקל. אחד התוצרים של התהליך הינו גידול מתמשך בערך של מותגי יוקרה כדוגמאת לואי. כנראה שלא מעט משקיעים סבורים כי קו המגמה הזה צפוי להמשיך וכי בהודו, סין, ברזיל, רוסיה, אפריקה צפויים להצטרף מיליונרים רבים לקבוצה שמבחינתה לא צריך לחשוב פעמיים לפני קניית תיק מקורי של לואי ויטון, אמנם ב- 9,000 אירו אבל עם ניחוח קיסרי.

בצד השני של המשוואה כדאי לשים את תמונת השער ומאמר המערכת מלפני מספר חודשים של המגזין “אקונומיסט”  שדיברו על “Hunting the Rich”. האקונומיסט סבור כי בשווקים רבים אנשים יעדיפו להצניע את עושרם כדי לא למשוך לכיוונם את כלבי הציד (רשויות המס, רגולציה, עיתונות וכו’) וכי יתכן גם שכלבי הציד ישיגו ויצמצמו את היקף העושר המוגזם. אירועי נוחי ורקפת מהשבוע האחרון במקומותינו, בהחלט מעידים שהמגמה הזו מתחזקת גם אצלנו ולא רק בפריז.

אם רכשת את המניות של LMHV, חברת האם המחזיקה במותג LV, בתחילת 2009, הרווחת כמאתיים שקלים על כל מאה שקלים שהושקעו במניות אלו – בהחלט תשואה מרשימה. אבל אם לדעתך התסריט של האקונומיסט הוא התסריט הריאלי ואת חוששת מכלבי הצייד, אולי כדאי למכור את מניות לואי ולספר לחברות שהתיק LV המקורי שקנית לאחרונה, מרווחי השקעתך, נקנה דווקא בשוק סוף השבוע בבנקוק או בשוק הכרמל ולא בחנות בשדרה החמישית או בכיכר המדינה בתל אביב.

בבלוג שלו באתר הפיננסי Seeking Alpha מציע Vin Colby להשקיע במניות המותגים המובילים בגלל תשואת הדיבידנד שלהם. תשואת הדיבידנד של לואי עומדת על 2.2% (כמעט כמו התשואה על אגרות חוב ארוכות של ממשלת ארה”ב או אגרות חוב קצרות של ממשלת ישראל). לכאורה, בעולם של היום זו תשואה נאה, ביחוד כשיכולה להתווסף אליה תשואה הנובעת מעליה במחיר המניה. יחד עם זאת, החברה נסחרת במכפיל רווח של 19. מכפיל 19 אומר לנו שמרבית האנשים חושבים שהחברה תמשיך לצמוח בשיעורים גבוהים למדי בשנים הקרובות, ומאידך שהסיכון הגלום בהשקעה הוא לא מבוטל, בוודאי בהשוואה לאגרות חוב ממשלתיות.

לואי ויטון- התיק של הקיסרית

לואי החל את דרכו כשוליה ליצרן תיקים ומזוודות פריזאי אך הצליח להתפתח ולהפוך ליצרן המזוודות האישי של לא פחות מאשר הקיסרית Eugénie de Montijo אשתו של נפוליאון בונפרטה. בחירת הקיסרית בלואי אפשרה לו להקים אימפריית אופנה שבאופן די משעשע הקנתה לקיסרית חיי נצח, או לפחות פרסום לאורך 160 שנה בקרב עשירי העולם.

הידעת?

LVMH, חברת ההחזקות שמחזיקה במותג LV, תומכת ב-60 מותגי יוקרה שונים במגוון תחומים.

המותג LV נולד ב-1854 ושרד בגאון מאז. בשנים 2006-2012 הוכתר LV בתואר המותג בעל הערך הרב ביותר בעולם. ב-2012 הוערך שווי המותג (ללא יצור וחנויות השיווק – רק המותג) ב-25.9 מיליארד דולר.

לרשת LVMH 3,204 חנויות ברחבי העולם.

הכנסות הרשת, על כל מותגיה, עמדו ב-2012 על 28.1 מיליארד אירו והרווח הנקי הגיע ל-5.9 מיליארד אירו.

התזרים מפעילות, קרי כמה כסף נוסף לחשבון הבנק של החברה בשנת 2012, היה 2.4 מיליארד אירו.

מכירות מותגי האופנה והעור של החברה גדלו בכמיליארד אירו במהלך 2012 והסתכמו לכמעט עשרה מיליארד אירו. שיעור הרווח על פעילות זו מגיע ל- 33%.

לא רק אופנה. ב- 2012 מכרה LVMH 57 מיליון בקבוקי שמפניה ו-67 מיליון בקבוקי קוניאק עליהם היא הרוויחה כ- 1.2 מיליארד אירו

ועוד מחשבה

עמוד הכניסה לאתר LVMH, חברת האם של מותג היוקרה Louis Vuitton, מורכב מתמונה היסטורית של ריצפת הייצור ומידע על אסיפה כללית של בעלי המניות. זהו. לא תמונה של קולקציית האביב, לא החנות האחרונה שנפתחה, לא תצוגת האופנה שבפתח. רק היסטוריה ובעלי מניות.

עוד מהבלוג של אלה אלקלעי

תצוגה מקדימה

הספד

בין ה"שנות טובות" שקיבלתי השנה, הייתה אחת שאמרה "אל תאחלו טוב, תעשו טוב". יש אנשים שעושים את העולם מקום טוב יותר. אודליה לוי אטינגר הייתה אדם כזה ודווקא היא לא תהיה כאן לעשות שיהיה טוב, לא בשנה הקרובה ולא בשנים שלאחריה. אם...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ללמוד מטעויות של אחרות

מאוד מטריד לגלות ששיעור האמריקאיות היוצאות לעבודה נמצא בנסיגה. ה"ניו יורק טיימס" פרסם לאחרונה מאמר המשווה בין מגמות שילוב נשים במערך העבודה בארה"ב ובאירופה. על-פי הנתונים המוצגים שעור האמריקאיות היוצאות לעבודה ירד מכ- 74%...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשים בהיי טק

אחד הציטוטים המיוחסים לוורן באפט כהסבר לכך שהוא יותר עשיר מרוב תושבי כדור הארץ הינו "זכיתי לחיות בתקופה בה נאלצתי להתחרות רק כנגד חצי מהאוכלוסיה". מיקרוסופט כמו גם סיסקו וחברות היי טק אחרות רואות את חצי הכוס הריקה –...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה