הבלוג של עירית הובר - אמנית ומאמנת הוליסטית רב תחומית

eirit

שמי עירית הובר אמנית ואופטימית בנשמה, סקרנית ואוטודידקטית, תלמידה, חולמת, יוצרת, מטפלת. רואה בכל דבר פוטנציאל לצמיחה ומאמינה שהכל לטובה ואפשרי! אני נשואה ואמא לשני ילדים מדהימים, משפחתי הנפלאה ממלאת אותי בכל כך הרבה... +עוד

שמי עירית הובר אמנית ואופטימית בנשמה, סקרנית ואוטודידקטית, תלמידה, חולמת, יוצרת, מטפלת. רואה בכל דבר פוטנציאל לצמיחה ומאמינה שהכל לטובה ואפשרי! אני נשואה ואמא לשני ילדים מדהימים, משפחתי הנפלאה ממלאת אותי בכל כך הרבה אושר, אהבה והשראה לחיים, בורכתי. במסעי האישי אפשרתי לעצמי במהלך השנים ללמוד, לחקור, להקשיב, להתבונן. הקדשתי זמן מבורך להעצמה ולהתפתחות אישית וממשיכה בכל יום. העשרתי את היכולות שלי בידע עצום מתחום האמנות והריפוי, למדתי רבות על מהות הנפש והקשר של האדם עם כל הקיים, על היצירתיות וחשיבותה, על חוקיותו של היקום, על ההגיון ומעבר לו. ​ למדתי אמנות, עיצוב גרפי ושיטות ריפוי : תטא הילינג והוראת השיטה, דמיון מודרך ו NLP, access consciousness, ריפוי ביצירה והבעה. פיתחתי שיטה שנקראת "אמנות מולקולרית" (לחצו על הטקסט לפרטים) המשלבת את האמנות והריפוי דרך חיבור אנרגטי יצירתי לתנועת המולקולות בחומר וברוח הקיימות בנו ובסובב אותנו כשלם אחד. בתהליך הריפוי והיצירה אני נותנת ביטוי לכישורים, לניסיון המקצועי וניסיון החיים שלי, כדי להעניק כמה שיותר ידע ולאפשר לכל אחד תהליך משמעותי בחייו ליצירת מרחב פנימי וחיצוני בטוח, בריא והרמוני עבורו ולהגשים באהבה, בשמחה, בתשוקה, רגישות והמון סקרנות, את הייעוד שלי בחיים לעזור לאנשים ובסיפוק עצום. ​ http://www.eirithuber.com/

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיוני 2016

איך לפתח ולעודד אצל הילדים חשיבה עצמאית יוצרת?

cute_baby_colors-1280x800

החופש הגדול כבר החל ואתם ההורים וודאי שואלים את עצמכם מה עוד אפשר לעשות כדי שהילדים לא ישתעממו?    בדיוק בשביל זה הכנתי עבורכם סידרת מאמרים שאפרסם אותה במהלך החופש ובה אעניק לכם פיתרונות יעילים ויצירתיים שיעזרו גם לכם ולילדכם להפיג את השיעמום ואף יציידו אתכם ואותם בכלים משמעותיים למול האתגרים שהם חווים בחיי היום יום.

מאמר ראשון :  החופש להיות

כולנו נולדים  יצירתיים, אצל חלקינו היצירתיות “נעלמת” בגלל סיבות שונות שיוצרות מיסוך/ וואקום יצירתי, אך אצל ילדכם היצירתיות עדיין היא חלק טבעי שאפשר ורצוי לשמרו, לטפחו ולאפשר להם לגדול כאנשים בעלי ערך עצמי גבוה, למימוש המשאבים האישיים בצורה הטובה ביותר.

1)    יצירתיות מהי ?  
היצירתיות היא היכולת המחשבתית שדרכה האדם מממש כשרון ברמה אחרת. דרכה אפשר ליישם תקשורת טובה יותר עם עצמנו ועם הסביבה ולבטא את עצמנו הרבה יותר טוב. למעשה היא עוזרת לנו לתת ביטוי לפוטנציאל הקיים בנו ולהפכו לתוצר מקורי בעל ערך ייחודי לנו.

 

2)    מאפייני היצירתיות:

התמדה, שקדנות, מוטיבציה פנימית, סקרנות, יכולת לפתרון בעיות, התמודדות יעילה למול שינויים ואתגרים חדשים, לפיתוח אומץ, יכולת אינטלקטואלית, יכולת לחשוב באמצעות דימויים ובגמישות, מיומנויות של חשיבה לוגית ויכולת להשתמש בדימיון ככלי רב ערך.

 

3)    כיצד לפתח יצירתיות? 


הרעיונות הטובים ביותר מופיעים לנו דווקא כשאיננו מחפשים אותם, קוראים לזה השראה.   עודדו את ילדיכם לפתח חיבור למקור ההשראה הטבעי שלהם, להעניק להם את היכולת המודעת לכך שהם מקור שיוצר ומפתח עצמאות מחשבתית וראייה מרחבית חזותית.  פתחו אצלם את היכולת לראות מעבר למה שהעין רואה בפועל.   עוררו וגרו את הסקרנות והחושים שלהם לתגובה, למדו אותם לתת תשומת  לדברים.  לדוגמא : בטיול משותף בטבע או בכל מקום אחר, מקדו את תשומת ליבם לריחות, לצבעים, ליופי, למירקמים. שאלו : ” איך מרגיש להם?” “האם נעים להם או לא?” ,  ”מה הם אוהבים מתוך מה שהם רואים?”  קחו איתכם דפים וצבעים וציירו ציור משותף של את מה שאתם רואים, או חברו סיפור משותף של החוויה בזמן אמת ועוד… והכי חשוב, תנו להם להוביל אתכם כיד הדימיון שלהם.

4)    הבעיות הן הזדמנויות:

ילד שלומד להתמיר כל אתגר שהוא נתקל בו למצב נוח וקל יותר עבורו, יוכל להתמודד עם בעיות וכשלונות ולראות בהם למידה והזדמנויות לצמיחה.    שאלות כמו: “האם אני יכול/ה לעשות זאת בדרך אחרת?”,  “איך אני יכול/ה להשתמש במה שאני כבר יודע ממקרה שקרה לי, לפתרון הבעיה הזו?”
אפשרות נוספת: תנו להם שלט דימיוני, שימציאו לו שם, צורה, צבע. שיהפוך להיות כמו חבר בטוח ונאמן. למדו אותם שהם יכולים להשתמש בו בכל זמן שהם בוחרים, בדיוק כמו שהם משתמשים בשלט הטלויזיה. כשהם נמצאים במצב ובתחושה לא נעימים הם יכולים להחליש את עוצמת ההרגשה בדיוק כמו עוצמת הקול בטלויזיה, או אפילו להחליף לערוץ שמח יותר.

 

5)    עודדו אותם להתבטא:

ילדים רגילים לתקשר היום דרך מחשב, טלפון סלולרי, טלויזיה ועוד…רבים מהם אינם יודעים כיצד להביע את עצמם בעל פה, לכן הם מפתחים חוסר ביטחון כשהם צריכים לדבר מול קבוצה. עודדו אותם לקרוא , רשמו אותם לספריה, או קנו להם ספרים והפכו זאת לחוייה משותפת. בין אם אתם מקריאים להם מפאת גילם הצעיר או שהם קוראים באופן עצמאי שאלו אותם שאלות על תוכן הסיפור. אם קשה להם להתבטא, שלבו גם ציור . כך תחזקו את אוצר המילים ורמת הביטחון שלהם בשיחה, בהצגת תוכן ובתיקשורת בין אישית.

 

6)    עודדו השגיות על פי ידע:

   בעולם התחרותי בו אנו חיים הילדים מפתחים חובת הוכחה תמידית והתניה. הציון וההשוואה לאחר הם חלק מהערך העצמי שהילד מקנה לעצמו כהרגל.   מחקרים בנושא מראים שאם לומדים רק לשם הציון והערך החברתי, אולי ניזכור 50% מהתוכן.  במקביל נפתח פחדים ולחצים מיותרים.  לכן למדו את ילדיכם להתמקד   בתוכן, להנות מהדרך מהתהליך.  לדוגמא: כשילדיכם מראה לכם ציור או כל עבודה אחרת שיצר, התעניינו בתוכן במקום למהר ולומר “איזה יופי”, “מצויין”… התעניינו בחוויה שחוו בזמן העשייה. שבחו אותם על הרעיון, המחשבה, המאמץ, הביצוע. שתפו את שאר בני המשפחה. זכרו שידע זה כוח .


7)    לפתח כישרון טבעי ייחודי:

סיגנון החיים התחרותי שבו אנו חיים היום גורם להרבה מאוד ילדים לאבד את ה”אני” שלהם בתוך הקבוצה. לכן חשוב לתת להם לבטא את הכישרונות הטבעיים שלהם כמו: מתימטיקה, מוסיקה, כתיבה, ציור, ריקוד, פיסיקה, מחשבים, תקשורת  ועוד…בחרו ביחד איתם את מה שמעניין אותם, כך תעזרו להם לפתח ייחודיות וערך עצמי גבוה.

 8)       לתת מחמאות: 

החמיאו לילדכם כשזה מגיע להם, שבחו אותם על העשיה שלהם, על היכולות שלהם, על מי שהם. חזקו את הביטחון והערך העצמי שלהם, כך יבנו את המשמעות והערך האמיתיים  של הפוטנציאל והמשאבים שקיימים בהם, ויוכלו לסמוך על עצמם בידיעה ברורה שיש להם כוח אישי פנימי להתמודדות במצבים שונים.


הכותבת:
עירית הובר אמנית ומאמנת הוליסטית רב תחומית, בעלת מרכז “אופק לחיים”. עוסקת בטיפול ואימון אישי במגוון שיטות, סדנאות ליחידים וקבוצות בציור וכתיבה יוצרת,  פיתחה שיטה ייחודית המשלבת בין האמנות והריפוי הנקראת “אמנות מולקולרית”.

ספקית שירות מורשית של חברת  B WELL  במתן שירותים ברפואה משלימה: רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי רפואי ובמתן שירות לילד: פיתוח קישורים התפתחותיים – טיפול בתרפיה באומנות.

 

עוד על עירית ועל מרכז שלה “אופק לחיים” ,             באתר – http://www.eirithuber.com/

עוד מהבלוג של עירית הובר - אמנית ומאמנת הוליסטית רב תחומית

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על אהבה וטיפים כיצד להשיג אותה בחיינו, במיוחד לט"ו באב

על אהבה וטיפים כיצד להשיג אותה בחיינו במיוחד לט"ו באב    מערכות יחסים מלמדות אותנו על מערכות יחסים, אנו זקוקים להן כדי ליצור אותן. למעשה הכוח האישי שלנו הוא קנה המידה להצלחה או אי הצלחה של  מערכות היחסים בחיינו....

תצוגה מקדימה

תופעת העדר

תופעת העדר מדהים, באיזה תיזמון נתקלתי בתמונה הזו באינטרנט, תמונה שממחישה באופן כל כך מדוייק את השאלות שמעסיקות אותי בזמן האחרון כמו: "מה מוביל אותנו?" , "מי מוביל אותנו?" , ובכלל " מה נהיינו כחברה?". רבים מאיתנו רצים אחרי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה