הבלוג של עינת רז

einatraz

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיולי 2013

תובנות של גיל 50 זו ההוכחה שהגיל הזה, שנקרא גם “גיל המעבר” טומן בחובו דברים נפלאים. צריך רק לדעת מה הם, לתפוס אותם וביחד – לנצח את השיטה

19/07/2017

גרטי ואני 1

לפני מספר ימים נשאלתי בקבוצת הפייסבוק “החיים מתחילים עכשיו”, מה הדבר הכי טוב שהביא לי הגיל. זה תפס אותי בדיוק בימים בהם אני מתחילה להפנים שהנה, עוד רגע, עניין של חודשיים, אני חוגגת 50. הגיל ההזוי הזה, שטומן בחובו כל כך הרבה תובנות של שנים, הגיל הזה, שאני עושה כל דבר אפשרי כדי לא לחשוב עליו ולהתרחק ממנו ומסממניו. הגיל הזה, שנקרא גם “גיל המעבר” או “גיל הבלות” או “גיל ההיסטריה” (פירוש מיוונית למילה “רחם”), כן, כן, הגיל הזה.

תשובתי לאותה שאלה שנשאלה היתה: “מעולם לא הייתי שלמה עם עצמי כמו עכשיו. למדתי לקבל את מי שאני, עם כל השריטות, למדתי להוקיר תודה על מה שיש, מצאתי בי אומץ ורצון לשנות אם רק ארצה, תובנות שלא היו בי פעם, להגשים חלומות גם אם הם נראו פעם מופרכים וללמוד לאהוב בחזרה את עצמי. קודם כל בראש. להרגיש הרבה יותר צעירה מהגיל הביולוגי.”

עם התובנות הללו הגעתי לסדנה של חברת “אלטמן” וסלונה (saloonaschool) שכותרתה #עוברות_את_זה_ביחד, עם הידיעה שהחיים באמת מתחילים עכשיו. כן, דווקא בגיל בו חלק מחברותיי בוכות על מר גורלן ועל השנים שחלפו, הגוף שאינו אותו גוף, התחושה השונה, גלי החום המשגעים והמעצבנים, הזיכרון שאינו משהו – דווקא שם, בין הקיטורים, אני נמצאת בתחושה של איך אני מנצחת את השיטה (הגיל) ואיך אני עוברת אותו הכי טוב שאפשר בהשלמה מלאה. סוג של תרגיל.

החיים מתחילים עכשיו 1

אני לא לבד

מצוידת בחברה הכי טובה שלי, שהיא גם השותפה שלי לריצות ולהגשמת החלומות, הגענו לערב הפתיחה של הסדנה. בדרך למקום המפגש ניסינו שתינו  לדמיין איך זה ייראה, על מה יידברו, את מי נפגוש. נשים כמונו? ובעצם, מה זה כמונו? נשים ששלמות עם עצמן? נשים ש”רואים עליהן את הגיל”? ואיך תהיינה ההרצאות? האם יכינו אותנו לגיל האיום הזה המתקרב כשבעצם הוא כבר כאן?

כבר בכניסה הבנתי שאני בחברה טובה, של נשים חזקות שלא נותנות למספר הביולוגי להשפיע עליהן. שיש רבות “כמוני” ואנחנו בהחלט הולכות לעבור את זה ביחד.

תמונה משותפת

וכן, גם קיבלתי חיזוקים “מדעיים” מההרצאות ששמעתי.

כמי שחונכה על ברכי “הפולניות”, הידועה בהגדרותיה המצחיקות תמיד, שאלתי את עצמי האם המשפט הפולני המסורתי “חולה חולה חולה  – אלמנה” הוא אמיתי? אז זהו, שכן! פעם ראשונה שקיבלתי את הגושפנקא שזה לא משפט בעלמא. וואלה, אנחנו חיות יותר מהגברים (בעולם כולו 6 שנים יותר ובארץ 4 שנים) ודווקא בגלל שאנחנו כאלו קוטריות (זוכרות את החברות המקטרות שלי?) אנחנו חיות יותר. למה? בגלל המודעות שלנו, הנשים.

 פולניות

הגיל ההזוי הזה, שתופס אותי לא מוכנה,נתן לי מחקרית לגיטימציה לדברים שמתחוללים אצלי בגוף ולא תמיד הבנתי למה הם קשורים, אבל גם את האישור שאפשר להילחם בהם, אם רק ארצה. כי ה-”מעבר” הזה הוא בכל חלק בגופנו. להתעלם אי אפשר, להילחם דווקא כן.

הגיע הזמן לדאוג לעצמי

נכון הוא ש”גיל המעבר”, שאותו אנחנו חוות, הוא בעל היבט אוניברסלי. אין מה לעשות, האסטרוגן מתחיל לרדת, אם נרצה ואם לאו, אבל גם בעל היבט סובייקטיבי. השאלה היא איך אנחנו מתייחסות לעצמנו ולגופינו. האם אכפת לנו מעצמנו? אם התשובה היא כן – אז זה המקום לדאוג לגוף ובהקבלה לנפש. ועל זה למדתי במהלך ההרצאות ששמעתי בסדנה.

כן, לפעמים מה שלא עושה הטבע, עושה הצבע, או המבט והחיוך שאסור שיירד מהפנים, או להמשיך להתעורר, 4 פעמים בשבוע בשעה 04:00 בבוקר כדי לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית (אצלי ואצל החברה שלי זו הריצה למרחקים ארוכים), לקחת תוספים שעושים לי טוב (כמו כורכום ומגנזיום של אלטמן), כי אין קסמים והכי חשוב – להיות שלמה עם עצמך  (גם אם צלחת האוכל הפכה להיות קטנה יותר).

 *קרדיט צילומים גלית סבגסודות

עוד מהבלוג של עינת רז

תצוגה מקדימה

המקלובה שתנצח כל ארוחה

הפעם החלטתי ללכת על קומבינציה. יש לי חברה טובה, מ', שבכל פעם שהיא הביאה למשרד את האורז של אמא שלה... נפלנו שדודים לרגליה (ולרגלי האורז). רבנו בינינו מי לוקח את הכף האחרונה....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אילו היית חי היום

אילו היית חי היום, היית בן 24 (כמעט), גבוה, שיער זהוב ועיניי שקד, יפה תואר, קסם של בחור ואני הייתי מביטה עליך בהערצה, כמו שאני מביטה על אחיך ואחותך והייתי מסננת מבין שפתותיי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מאפינס כרובית ללא רגשות אשם

"אני חייבת דיאטה!".... מי שלא אמרה לפחות פעם אחת בחיים את המשפט הזה – שתקום. אצלי הוא שגור בפה מידי שעה, מידי יום – כל הזמן. הבעיה היא כאשר אוהבים לבשל (והרבה) ולאכול בו זמנית...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה