הבלוג של אפרת מונשרי גורן

הורים ותומים

מנהלת פורום יעוץ הורים של YNET, מנחה סדנאות הורות, מייעצת ומרצה. M.A בחינוך, אמא לארבעה מקסימים. תוכלו למצוא אותי בפיסבוק ולפעמים לשמוע אותי בתוכנית הבוקר "סדר יום"

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מיוני 2010

בין סירי המרק האין סופיים והדרישות לשניצל טרי, אורז אחד אחד וגיוון, יצאתי להפסקה קטנה. אין כמו ארוחה במסעדה עם הילדים.

14/01/2011

אני אוהבת לבשל, אבל מודה ומתוודה לפעמים, בתוך המרוץ היומיומי והשגרה השוחקת נמאס לי לעמוד ושוב לטגן שלניצלים או להכין עוד סיר מרק.  ארבעה ילדים, שלכל אחד העדפות אוכל אחרות מחייב אותי להכין מגוון וכמות עם דרישות “מעניינות”. בלי ירוקים במרק, בלי ירקות שנוגעים, בלי בשר לאמצעי ואם אפשר הכל בלחמנייה עם שומשום לגדולה ולחמנייה בלי שומשום לקטן. לפעמים , אני קצת מקנאה בעובדי מטבח בצבא שזוכים לשבוע שבוע. לי יש שבוע ושבוע… אם אני כעובדת מטבח מסורה מרגישה שאני חייבת חופש אני אוספת את כל החבורה  וקופצת עם כולם למסעדה.

ארוחה משפחתית במסעדה הפכה בשנים האחרונות לסאגה לא ברורה של אוכל  וטכנולוגיה. כל אחד בפלפון האישי שלו מחובר למייל או למשהו דומה. הילדים משחקים במחשבים שצצו על כל שולחן והתקשורת האישית הפכה למשהו וירטואלי גם כאן. כשהולכים למסעדה, למורת רוחם של הילדים, אני מעדיפה שולחן בלי מחשב. הידעתם שבאופן כללי הורים משקיעים בילדיהם פחות מ 15 דקות ביום? פחות מ 15 דקות של שיחה והתעניינות אמיתיים. דווקא ישיבה במסעדה בחוץ יכולה לאפשר שיחה. אבל גם כאן נשלפים כאמור הסלולריים והידיים מתקתקות ומספרות לכל העולם מה אנחנו אוכלים כרגע .

חלק מהניסיון להעניק לילדינו הרגלי אכילה נכונים מחייב אותנו לאכול איתם. איתם הכוונה באמת להיות שם, איתם ולא באיפון החדש או בשיחת עבודה. ארוחות משפחתיות משמעותיות, סביב לשולחן משפיעות על הרגלי התזונה של הילדים. ילדים לומדים מצפיה. אנחנו יכולים להטיף להם על אכילה בריאה , על מזונות חשובים או על צורת אכילה, אבל אם לא נשב איתם ונאפשר להם לראות אותנו אוכלים ומתנסים , הם לא ילמדו.

ארוחות משפחתיות מאפשרות גם זמן נינוח לשוחח ולשתף . נדמה שאת זה שכחנו בתוך היומיום העמוס טכנולוגיה. בתקופה שחברה מספרת לי שהיא מסמסת לבן שלה שירד לאכול, או שפרסומת בטלוויזיה מראה אמא שעוקבת אחרי התזונה של הילד שלה עם מצלמות אינטרנט, יש משהו חשוב בשיחה ובארוחה.

הארוחה המשפחתית שהוזמנו אליה בסניף Black Bar ‘n’ Burger, היתה בהחלט במקום. אחרי הרבה תרנגולות שהפכו אצלנו בבית לשניצלים ולמרק עוף משובח. זהו, נמאס לבשל, יוצאים לארוחה משפחתית.

דווקא אהבתי את הקונספט החדש של צחי בוקששתר – מנה משפחתית.  הרעיון נחמד. משפחה מזמינה מנה אחת גדולה שמוגשת בצלחות הגשה גדולות לשולחן.  יש משהו מעניין בכך שהמנה שייכת לכולם וכשיש ילדים שתמיד מתלבטים ורוצים גם שניצל וגם המבורגר וגם וגם  כאן הם יכולים לנסות מהכל.  סוף כל סוף נמנענו מהדיון האין סופי- “אמא את חושבת שאני רוצה  יותר צ’יפס או תפוחי אדמה” או “אמא אני רוצה גם וגם” . עידן חדש הגיע והכל הוגש במנה אחת. המבורגרים קטנים שמתאימים לילדים וגם לאמא שלהם שמצהירה על דיאטה תמידית. וכמובן שניצלים וציפס, תפוחי אדמה ופירה. אפשר הכל. בשביל ילדים וביננו גם בשבילי, מתלבטת תמידית, זה מצויין

אני חייבת לציין שמאז שהילדים שלי צפו בתוכנית של אורלי וגיא, על מזון, הם דורשים אוכל איכותי.  אין יותר שניצלונים מוכנים בתפריט היומי וגם לא אוכל מעובד. המנה שהוגשה לנו הייתה איכותית לגמרי. הבשר , בלי תוספות לא ברורות , ירקות טריים והשניצלים עשויים מעוף ולא מכתיתות. ויש אפילו המבורגר מעוף, לכל מחשבי הכולסטרול למינהם.

הבעיה היחידה, שהיא בעצם בעיתית מבחינתי בכל מקום- הארוחה מתאימה למשפחה עם 2-3 ילדים. משפחות “מרובות ילדים” צריכות לחשוב על תוספת.

עוד מהבלוג של אפרת מונשרי גורן

תצוגה מקדימה

לגדל נסיכה

פעם גידלו כאן ילדים, ילדים שידעו מה מקומם במשפחה, עזרו קצת בבית ובעיקר הבינו שהעולם לא סובב סביבם. נסיכים ונסיכות היו רק באגדות ושם הם לבשו בגדים יקרים, חיו בחדרים מפוארים ובעיקר הקיפו אותם משרתים. היום כולנו מגדלים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

של מי שיעורי הבית האלה??

שיעורי בית הם דבר שנוא על רובנו. כמעט כולם שנאו אותם, ניסו להתחמק מהם ושמחו כל כך בסיום בית הספר. השימחה היתה מוקדמת כי גילינו  ששיעורי הבית רודפים אחרינו כאנחנו הופכים להורים. המטלות של הילדים גורמים להורים רבים לכעוס או...

תצוגה מקדימה

רזה זה יפה?

שום דבר לא  הכין אותנו לשיחה על השמנה ושמנים כיוון שהחיים אצלנו בבית אפילו קצת הפוכים. התרגלנו לקבל מכתבים מאחות בית הספר, זאת שנמצאת פעם בשנה בכיתות ושוקלת את הילדים, עם הערה חמורה על תת משקל או הוראה לסור לרופא ולבדוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה