הבלוג של אפרת רוזן

אמהות צורכות

אמא, צרכנית ומידענית

עדכונים:

פוסטים: 75

החל מדצמבר 2013

מסתבר שאפשר למצוא דברים שמעלים חיוך בכל דבר בחיים – אפילו בפוליסות ביטוח

22/12/2016

מסתבר שאפשר למצוא דברים שמעלים חיוך בכל דבר בחיים – אפילו בפוליסות ביטוח

אני מאמינה בלקרוא מסמכים לפני שאני חותמת עליהם, אפילו פוליסות ביטוח. קראתי את פוליסת ביטוח הרכב שלי, קראתי את פוליסת ביטוח הדירה שלי וקראתי אפילו את פוליסת הביטוח שרכשתי כשטסתי לחו”ל בפעם האחרונה. אחרי כמה וכמה פוליסות כאלו שקראתי וניסיתי להבין החלטתי שמגיעה לי אתנחתא קומית ובדקתי כמה עובדות מגניבות לגבי עולם הביטוח, וכמה פוליסות, איך נאמר, ייחודיות.

זומבים, ערפדים וחייזרים – הו מיי

לאלו בינינו שמתייחסים ברצינות למסרים העל-טבעיים שהוליווד משדרת אל מרחבי היקום – יש פתרון! ניתן לרכוש פוליסות ביטוח כנגד הדברים המפחידים באמת – זומבים, ערפדים או חטיפה על ידי חייזרים. השחקנית שירלי מקליין, לדוגמה, רכשה פוליסה כזו כנגד תקיפת זומבים. פוליסת הזומבים גם כוללת כיסוי נרחב גם עבור הוצאות הניקיון הצפויות עקב מתקפה שכזו.

ואם אתם חוששים שחוצנים יחטפו אתכם, דעו שיש כמה עשרות אלפי מבוטחים שרכשו פוליסות כנגד מקרים כאלו בדיוק. מההיבט הביטוחי, רוב הפוליסות יזכו את התובע בפיצוי חד-פעמי של כמה מאות אלפי דולרים (או ליש”טים בריטיים) במידה והתובע יוכל להוכיח שנחטף על ידי חוצנים. ישנן חברות שמוכנות להכפיל את הסכום, אם החטיפה הסתיימה בהריון. אל חשש, גם גברים יכולים לרכוש את תוספת ההיריון הזו: אחרי ככלות הכל אין לדעת אלו טכנולוגיות יש לחוצנים.

חברה בפלורידה הוציאה פוליסת ביטוח כנגד חטיפת חוצנים מעט שונה. הם מבטיחים תשלום של דולר לשנה, למשך מיליון שנה, במקרה חטיפה. מה שמפתיע יותר במקרה של הפוליסה הזו היא שהחברה טוענת שבשני מקרים שונים היא גם מומשה.

גם בפוליסות ביטוח רכב לא מעטות ברחבי העולם ישנו כיסוי למקרי של פגיעת מטאורים או זבל חלל אחר שגורם לתאונה ופגיעה ברכב.

בתים רדופים

פוליסות ביטוח בתים מוכרות לרובנו: מה יקרה אם לבית יגרם נזק משריפה או שטפון? אם תהיה פריצה לבית ותכולתו תעלם? אם מישהו שעובד בבית יפגע? בעל בית מלון בבריטניה לקח את נושא ביטוח הבית צעד אחד רחוק יותר: אחרי שראה רוח רפאים במלון הוא ביטח אותו למקרה שהרוחות הרודפות את ביתו יפגעו באחד מאורחי המלון.

פוליסה ארצית יותר מוצאת בארה”ב ל”בתים רדופים” שמקובלים בחג ליל הקדושים (האלווין). אחרי עיצוב מחדש בתים רבים הופכים לבתי שדים המציעים מסלול בו דברים קופצים ומהבהבים על המסיירים כדי להפחיד אותם. אחד הביטוחים שאותם מעצבים יכולים לרכוש הוא ביטוח כנגד פגיעה באחד המסיירים. תביעה שמומשה הייתה, לדוגמה, לאחר מתקפת אסטמה שנגרמה כתוצאה משימוש במכונת ערפל שהוצבה בבית.

מסיבות זה עניין יקר

להרים מסיבה מושקעת זה עסק יקר. לפעמים אפשר לתכנן מסיבות מושקעות זמן רב מראש: ימי הולדת עגולים או אירועים משפחתיים לדוגמה, אבל מה קורה בתרבויות שבהן נהוג להרים מסיבה מושקעת אחרי אירוע שלא תמיד ניתן לצפות, כמו הכנסת הכדור לבור במכה אחת במשחק גולף? ביפן אירוע מעין זה דורש מסיבה רצינית, ומסיבה רצינית דורשת מימון רציני. חברת הביטוח ללויד מציעה רכישת פוליסת ביטוח בדיוק למקרה כזה. 65$ לשנה יזכו אתכם ב-3000$ לארגון המסיבה. מעל לארבעה מיליון יפנים חשבו שמדובר בעסקה משתלמת.

אבל לא רק מסיבות הפתעה הן יקרות. גם מסיבות מתוכננות, ובעיקר מסיבות נישואין דורשות משאבים רבים. כאשר אלו מתבטלות, נשארים עם חור בכיס ומפח נפש נלווה. חברות הביטוח אולי לא יכולות לעשות הרבה בענייני מפח הנפש, אבל בעניין הפיצוי על ביטול או קלקול הן דווקא יכולות לעזור. אחת הפוליסות שתופסות תאוצה בתקופה האחרונה היא פוליסה כנגד מקרים כאלו בדיוק. אם אולם החתונות פשט את הרגל, הבגדים נקרעו או עוגת החתונה נפלה – הביטוח יכסה. ביטוחים כאלו נפוצים מאד בארה”ב ובאירופה והתחילו להגיע אפילו לישראל.

ועוד בענייני מסיבות: מכירות את הרגע הזה שבו בני העשרה בסרטים אמריקאים עושים מסיבה כשההורים לא בבית וההורים חוזרים לבית מפורק? מסתבר שגם כנגד זה יש ביטוח, או לפחות למקרה בו ההורים עורכים מסיבה ומפחדים מתוצאות מעשיהם של אורחים שתויים.

האם האדם שווה יותר מסך חלקיו?

ביטוח חיים הוא לא דבר חדש, אבל מה לגבי ביטוח חלקי גוף ספציפיים? מסתבר שכאשר פרנסת האדם תלויה באיבר מאיברי גופו, חברות הביטוח מוכנות לבטח לא רק את האדם כולו, אלא גם כל אחד מחלקיו. קית’ ריצארדס גיטריסט האבנים המתגלגלות, למשל, ביטוח את אצבעו האמצעית, ג’וליה רוברטס את חיוכה ומבקר המזון אגון רונאי את בלוטות הטעם שלו.

הון-עיתון-שלטון

לפחות בשני מקומות בעולם ממשלות השתמשו בביטוח על מנת לפתור בעיות. בתאילנד הממשל מציע ביטוח בגובה 10,000$ לכל תייר במידה והוא יפגע במהומות כדרך לקידום ענף התיירות. באיראן, לעומת זאת, פתרו את המחסור בכליות להשתלה על ידי ביטוח ממשלתי ריכוזי המציע 1200$ וביטוח בריאות חינם לכל מי שתורם כליה (לאחר שזו נמצאה דרושה).

לא רק ממשלות, גם עסקים באים להגן על משאביהם, כולל אלו האנושיים. פוליסות ביטוח כנגד מקרה עזיבה של עובד מצטיין, עזיבת עובדים עקב זכייתם בלוטו, או עזיבת מושא צילום עקב חתונה – כל אלו היו פוליסות שהופקו ונמכרו, וחלקן אפילו מומשו.

ורק כדי לסגור מעגל ולחזור לכל אותם חפצים שנופלים עלינו מהחלל, או במקרה הזה מתחנת החלל מיר: אם חפץ כזה היה נופל בזמן כניסתה מחדש של המעבורת במרכז מטרה צפה שהוצבה על ידי חברת טאקו בל – אז חברת הביטוח שביטחה את האירוע הייתה מממנת טאקו חינם לכל תושב אמריקאי.

עוד מהבלוג של אפרת רוזן

תצוגה מקדימה

מטיילים בחו"ל? כך תיצרו טיול בלתי נשכח

אם נסעתם לחו"ל, אתם בטח מכירים את התכנון השגרתי: מזמינים חבילה של טיסה, מלון ויעד לשלושה לילות ואז מתחילים לחרוש את העיר אליה הגעתם לאורכה ולרוחבה. זה נחמד, אבל תאמינו לי, אם תאריכו את הטיול ביום או יומיים, תשכירו רכב ותהיו...

תצוגה מקדימה

הדרת נשים בבחירות 2015: תמונת מצב

"לא נבחרות – לא בוחרות" – סיסמת נשים חרדיות ששמו להן למטרה לזכות לייצוג בכנסת זוכה לתהודה רבה, בכל המגזרים. הסיסמה מהדהדת המשך מאבק ישן, אחד שהתחיל לפני כמאה שנה ועדיין ממשיך גם היום כשד"ר רוזה וולט-שטראוס ושרה עזריה פעלו...

תצוגה מקדימה

"נשים צורכות מכוניות"- הכל על תהליך רכישת רכב בקרב נשים

מי אני ומה מתאים לי? את הנשים קל לחלק לשתי קבוצות עיקריות, אשר חלק מהנשים יכולות לראות את עצמן כמשתייכות לשתיהן: הראשונה היא הרווקות, הצעירות והעצמאיות, והשנייה היא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה