הבלוג של אפרת רוזן

אמהות צורכות

אמא, צרכנית ומידענית

עדכונים:

פוסטים: 81

החל מדצמבר 2013

נשים רבות חושבות שהעיסוק ברכבים, כמו גם בכלים חשמליים או מכונות, הוא לא “כוס התה” שלהן, אבל – פעמים רבות נשים מביאות להחלטות כאלה שיקולים רציונאליים ואפקטיביים יותר מגברים והן ברות ההחלטה. אז, איך נשים קונות רכב? מה הן נוטות לבחור? ולמה – על זאת ועוד, בפוסט שלפניכם.

15/01/2014

מי אני ומה מתאים לי?

את הנשים קל לחלק לשתי קבוצות עיקריות, אשר חלק מהנשים יכולות לראות את עצמן כמשתייכות לשתיהן: הראשונה היא הרווקות, הצעירות והעצמאיות, והשנייה היא האמהות ונשות המשפחה. כמובן, כפי שציינתי מקודם, מישהי אשר משתייכת לקבוצה השניה והיא עונה בהגדרתה על המושג “אמא”, יכולה בקלות גם להתאים לקבוצה הראשונה ולהיות עצמאית וקרייריסטית- אין זה סותר, אך למען הסדר הטוב וההשוואה נתבצעה החלוקה הנ”ל.

הרווקות, הקרייריסטיות והעצמאיות מעדיפות רכבים קטנים, שייראו כמו תכשיט- רכב המשלב עיצוב ופונקציונאליות ובעיקר סקסי יותר ומתאים לכאלה החיות בערים מרכזיות וחשוב להן סטייל ובעיקר שכל העיר תסתכל עליהן.

האמהות שבינינו, יעדיפו רכבים גדולים יותר, מיני-ואן הכולל אמצעי בטיחות חיוניים וגאדג’טים לילדים כגון: תאי אחסון רבים ושולחנות מתקפלים. כמובן, גם לעיצוב ולסגנון יש משקל רב ולא פוסחים עליו, רק שלצדו חשובה עד מאוד הבטיחות והנוחות ובעיקר המרווח  ומרחב הישיבה כי להושיב את הילד במושב האחורי כל יום דורש מקסימום נוחות ויעילות.

חשוב לציין כי הבחירה האבסולוטית לכל הנשים באשר הן תמיד תכלול רכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית.

על נשים, גברים ובחירות בחיים…אז אצל מי הגודל כן קובע?

בעוד גברים מתעניינים בנפחי מנוע, הספקים ומפרטים מכאניים, ובעיקר בגודל, נשים מתעניינות לעיתים קרובות ברווחה, בנוחות ובפינוק שמספק הרכב למשתמשים בו. במובן הזה, חשוב לקחת בחשבון כמה אנשים הולכים להשתמש ברכב – גם בהרכב המרבי וגם בנסיעות שבשגרה.

ומה לגבי הרגלי קנייה והתנהות צרכנית? הוכח כי נשים קונות יותר חכם מגברים ויש להן חשיבה רציונאלית יותר ופרקטית יותר בבחירת הרכב, הכוללת קריטריונים אישיים של גיל, מצב משפחתי ורמת הכנסה.

פרמטר הנוחות ומידות

מספר הנוסעים המקסימאלי שהרכב יכול להכיל אינה מידע מספק על מנת לקבוע אם יהיה נוח לנסוע ברכב או לא – מפני שאם יש לכם, למשל, מושבי תינוקות, יהיו רכבים שבהם המושבים יתאימו בנוחות וכאלה שבהם לא יהיה מספיק מקום.
מידותיו של כל רכב מפורסמות במפרטים הטכניים שלו. פורומים באינטרנט וחברות יוכלו לספר לך על נוחות השימוש והמרחב הפנימי ברכבים שאת מתעניינת בהם.

בהקשר למרחב, חשוב לציין למתעניינות כי יש לרכוש רכב שיתאים לצרכים – אם הרכב הוא עבור אדם אחד או זוג, תוכלו להתעניין ברכבי מיני חמודים, זריזים וזולים לתחזוקה. אם אתם עד חמישה במשפחה, רכב במבנה סדאן יכול להספיק. אם אתם יותר – אולי תתענייני ברכבים גדולים יותר, כמו סטיישן, האצ’בק, או מיניוואנים.

קחנה בחשבון כי ככל שהרכב מרווח, גדול וכבד יותר – צריכת הדלק ותחזוקתו בכלל עשויים לעלות.

פרמטר העיצוב והסגנון- צבע, אופנה וסטייל…

נשים מייחסות חשיבות רבה גם למראה הרכב, צבעו והרושם שהוא משאיר.
זה אולי לא רמת האמינות של הרכב אך עם זאת – זהו שיקול שאין לבטלו, והסיבות רבות ומגוונות – ראשית, אנחנו מבלות שעות רבות ברכבינו בכל יום וחשוב להשקיע גם בנוחות ונועם בזמנים אלה. שנית, צבעי הרכב הם משמעותיים לאופן השימוש בו, למשל לקלות המציאה שלו כשאת יוצאת מהקניון עם שלושה פעוטים עייפים. בנוסף, בשלב כלשהוא בחיים אנחנו מגיעות למקום שבו אנחנו יכולות גם לבחור את הצבע של הרכב שלנו – ואין בזה שום דבר רע.

ומי ידאג לנפח המנוע?

ישנם משתנים ברכישת רכב שקשורים לאמינות שלו, להספקים שלו, ליוקר החלפים שלו, לפופולאריות שלו, ועוד. חשוב לבדוק משתנים אלה ולהשוות בין הרכבים שאת מתעניינת בהם. מידע טכני זה מופיע באתרים רבים בצורת טבלאות נוחות להשוואה. כאשר כבר יש לך רשימה של רכבים פוטנציאליים, תוכלי בקלות להשוות ביניהם ולהכיר את היתרונות והחסרונות של כל רכב.
בין שאר המשתנים, חשוב לבדוק תוצאות במבחני ריסוק, רמת המפרט הבטיחותי והתוספות בתחום זה, עלות חלפים ותזמוני ביקורים במוסך, ואמינות בכלל. תוכלי למצוא בקלות מידע מיהמן על ידי שיטוט באינטרנט וקריאת חוות דעת על הרכב והדגם שאת מתעניינת בהם.

שיתוף פעולה – הדרך הבטוחה לבחירה מוצלחת…

עוד מילה אחת לסיכום עבור מי מבינינו המקבלת החלטה לרכישת רכב שאינו מיועד רק עבורה. בבחירת הרכב, ככל שתחשבו על יותר משתנים ותקבעו תנאי סף לרכישת הרכב, כך תוכלו להגיע לדיוק רב יותר בהתאמה של הרכב שתבחרו לצרכיכם. לכן, אם יש עוד אנשים שמעוניינים לסייע לך בבחירה והם שמים דגש על נתונים שונים מאלה שחשובים לך – מומלץ לבדוק אם תוכלי למצוא את הרכב הנתון מענה מיטבי גם על דרישותייך וגם על דרישותיהם.

עוד מהבלוג של אפרת רוזן

תצוגה מקדימה

מטיילים בחו"ל? כך תיצרו טיול בלתי נשכח

אם נסעתם לחו"ל, אתם בטח מכירים את התכנון השגרתי: מזמינים חבילה של טיסה, מלון ויעד לשלושה לילות ואז מתחילים לחרוש את העיר אליה הגעתם לאורכה ולרוחבה. זה נחמד, אבל תאמינו לי, אם תאריכו את הטיול ביום או יומיים, תשכירו רכב ותהיו...

תצוגה מקדימה

הדרת נשים בבחירות 2015: תמונת מצב

"לא נבחרות – לא בוחרות" – סיסמת נשים חרדיות ששמו להן למטרה לזכות לייצוג בכנסת זוכה לתהודה רבה, בכל המגזרים. הסיסמה מהדהדת המשך מאבק ישן, אחד שהתחיל לפני כמאה שנה ועדיין ממשיך גם היום כשד"ר רוזה וולט-שטראוס ושרה עזריה פעלו...

תצוגה מקדימה

מותק, הילדים גולשים

כשאנחנו היינו ילדים ההתלבטות העיקרית שהעסיקה אותנו בשעות הערב הייתה אם לשחק סטנגה, מחבואים או תופסת. הילדים שלי לעומת זאת מתחבטים בשאלות אחרות – איזו תמונה להעלות לאינסטגרם, איזה משחק חדש להוריד או מה האפליקציה הכי שווה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה