הבלוג של Irena Glazkov

effectivestream

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מדצמבר 2012

הטעיות הכי נפוצות בהקמת עסק מופיעות פה: אין תכנון קפדני של הוצאות, אין סקר עלויות כדי לצמצם הוצאות, הוצאת הכספים נעשית לפני שלב בניית תוכנית שיווקית ועסקית למיזם, עזיבת מקום עבודה מוקדם מדי, חוסר מעקב אחרי התנועות בחשבון הבנק, התקשרויות מחייבות לאורך זמן כמו השכרת משרד יוקרתי ועוד.

08/12/2012

מיומנו של יזם מתחיל

זהו, נמאס לי. אני בן 35, עדיין בשיא כוחי, נמאס לי לעבוד מצאת החמה ועד צאת הנשמה עבור בוס שלא מעריך אותי. נמאס לי להעשיר מישהו אחר. אני חכם, מצליח, אני יכול לעשות את זה לבד.

חסכתי כסף, אקבל פיצויים מהעבודה, ואתחיל את החיים שלי מהתחלה. מה יש, אם החבר שלי עשה את זה, וגם השכן שלי עצמאי ויש לו זמן לבלות עם הילדים, למה שאני לא אעשה את זה?

…..

אני התחלתי להקים את המיזם החדש שלי. החלפתי את המלתחה שלי, וקניתי רכב חדש, ממש יפה! עכשיו אני משדר הצלחה ואני בטוח שהלקוחות יתחננו שאתן להם שירות. אני הרי תותח, הכי טוב שיש!!

ו…….

התקשרו אלי מהבנק היום, הפכתי להיות לקוח פרימיום. נשאר עוד מחצית מכספי הפיצויים בעו”ש אז קיבלתי הטבות. בחיים שלי לא קיבלתי מהם הטבות!! גם כרטיס אשראי פלטינום עם מסגרת של 50 אלף ₪, גם הלוואה של 100 אלף בתנאים טובים.

האתר כמעט מוכן, כבר לא זוכר כמה הוא עלה לי. בסוף שדרגתי שם כמה דברים, עלה עוד 3,000 ש”ח, לא נורא זו הרי השקעה. וקניתי שעון חדש, ועט יוקרתי, ואת הטלפון החכם והטאבלט. אה, גם מחשב נייד חדש. עשו לי הנחה בחנות כי קניתי את כל החבילה, עלה לי רק 18,500 ש”ח.

………….

זהו אני מוכן לקרב, יש כרטיסי ביקור, יש אתר, אני נראה מיליון דולר, התחלנו.

יצרתי קשר עם הרבה חברים, כולם אמרו שהם יעזרו לי ושכל הכבוד לי. הם עדיין עובדים בעבודה השחורה וממש מקנאים בי. הם ינסו לקשר אותי לכמה חברים שצריכים את השירותים שלי.

ואני התחלתי לפרסם באינטרנט את החברה שלי, עשיתי פרסום ב-1,000 ₪ בחודש, וגם אני עשיתי דף עסקי בפייסבוק. זה עלה לי רק 1,000 ש”ח ואני מפרסם בכלום כסף בפייסבוק, סה”כ 10$ ליום ואני מסודר.

………………

הכל מתקדם לפי התוכנית, שכרתי משרד, וקניתי ריהוט, ומחשב, ומכונת פקס. ומכונת קפה, קצת לפנק את עצמי מה יש?

עשיתי עד עכשיו עבודה אחת, הכנסתי 2,000 ש”ח! סה”כ עבדתי 5 שעות, איזה כיף! ולא שילמתי מיסים, כי לצרכי מס אני בהפסדים, איזה יופי של חיים – אני מרוויח כסף ולא משלם מס, והכל בזכות הכסף שהשקעתי בעסק! מעולה! אומנם הלך חלק למע”מ וביטוח לאומי אבל עדיין זה מעולה!

…………..

בסוף זו שאלה של מזל, זה יקרה אני יודע. צריך ללכת להרבה פגישות ולהכיר הרבה אנשים כדי שההזדמנות תיפול. בדרך כלל מוותרים בדיוק לפני פריצת הדרך, אני יודע שאני חייב להתמיד כדי להצליח.

קיבלתי טלפון מהבנק היום, הם שואלים איך ההתקדמות בעסק, עדיין יש כסף בחשבון אבל לא רואים הכנסות. האמת מזמן לא נכנסתי לחשבון הבנק שלי, אולי אכנס בשבוע הבא כדי לראות שהתנועות בסדר.

………….

אני עושה את כל הכוחות כדי להישאר אופטימי. האמת, הלכתי לאיבוד בכל ההוצאות שלי, אני כבר לא יודע על מה הולך הכסף, ולמה אני כל הזמן חותם על צ’קים.

נכנסו עוד שתי עבודות, אבל עשיתי הנחה גדולה כדי לקבל אותן והן לא היו באמת משתלמות. אני לא מוכן לוותר, אני יודע שאני טוב במה שאני עושה ומחר יש יום חדש, ואני אצליח גם אם אף אחד חוץ ממני לא מאמין לי.

ואני צריך סוף-סוף להסתכל ולבדוק מה קורה בחשבון הבנק שלי.

דברי המחבר:

היומן הוא כמובן לא אוטוביוגרפי, אבל הוא קרוב מאוד למציאות שעוברת על היזמים בתחילת דרכם.

הרצון להצליח חזק כל כך, שהוא מביא לקבלת החלטות לא שקולה ובזבוז כספים רבים בתחילת הדרך.

הטעיות הכי נפוצות מופיעות פה: אין תכנון קפדני של הוצאות, אין סקר עלויות כדי לצמצם הוצאות, הוצאת הכספים נעשית לפני שלב בניית תוכנית שיווקית ועסקית למיזם, עזיבת מקום עבודה מוקדם מדי, חוסר מעקב אחרי התנועות בחשבון הבנק, התקשרויות מחייבות לאורך זמן כמו השכרת משרד יוקרתי ועוד.

כתוצאה, הרבה אנשים מוכשרים עם כל הנתונים להצלחה כעצמאיים נכשלים בדרכם העצמאית נשארים עם חובות ולב שבור, ולעיתים קרובות מאבדים גם את המשפחה. וחבל.

לא כל הוצאה היא השקעה. אכן צריך להוציא כסף על הקמת אתר אינטרנט, בניית תוכנית עסקית והופעה ייצוגית, אולם זה חייב לבוא בשילוב עם תקציב מסודר ואצבע על הדופק לגבי המשך ההתקדמות.

העבודה של חברת Effective-Stream מתחילה מכך שאנחנו דואגים להגדרת יעדים ריאליים, קביעת הדרך להשגת היעדים והוצאת כספים נמוכה ככול האפשר.

Effective-Stream כאן, כדי למנוע כדור שלג של הוצאות ולהוביל אתכם להגשמת החזון שלכם.

www.effectivestream.co.il

https:/www.facebook.com/effectivestream

עוד מהבלוג של Irena Glazkov

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

חבילה מושלמת להקמת עסק

[caption id="attachment_8" align="alignnone" width="225" caption="הכל תחת קורת גג אחת"][/caption]...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה