הבלוג של מארי פוסה

MaMa PaNDa

מחנכת, ולאחרונה גם אמא

עדכונים:

פוסטים: 18

החל ממרץ 2015

26/08/2015

אני חייבת לשים את הדברים על השולחן (או על הדסקטופ). זה ישמע גס, זה ישמע ברברי, זה ישמע כמו כפירה, דברי הבל או גרוע מכל – ישמע כמו טוקבק ממומן בדף הפייסבוק של דני דנון, אבל אני אכתוב זאת. המונח “לידה טבעית” הוא בעיני אוקסימורון. כלומר, צירוף של שתי מילים שהן ההיפך אחת מהשניה. מה לכל הרוחות טבעי בללדת?
“אתה יודע ממי, לאחרונה אני מרגישה שבא לי לתקוע את הקריירה שלי. נמאס לי להתקדם ולהצליח. בוא נעשה את הדבר הטבעי – ללדת!” אמרה אף אחת לאף אחד אף פעם.
“הי מותק, מה עניינים? לאחרונה נמאס לי מגזרה מעולה, בטן שטוחה וחזה מעוצב. ובא לי לעשות את הדבר הכי טבעי – ללדת!” מלמלה אף אישה לחברתה אף פעם.

מה הגיוני בכך שגדל לך בתוך הגוף יצור חי, כלומר בנאדם קטן, דוחק לפינה חלקים חשובים בגופך ואוכל את מה שאת אוכלת דרך ה… טבור? אגב, הוא גם מקבל ככה חמצן, ידעתן? למי שתהתה איך הוא נושם אם יש שם מי-שפיר, כלומר מים. זה ממש הנוסע השמיני. בסוף תשעת החודשים בהם הטפיל-מבחירה הזה מסיים להשתמש לך ברחם ובעוד כמה איברים חיוניים, את מתפצלת ל-2 ואוחזת את האיבר הפנימי הזה בידיים רועדות ולב נרגש. מה טבעי בזה, שמישהו יסביר לי. אבל… נגיד. אני מבינה שיש נשים שזה רגע של התעלות מבחינתן. אבל מה זו ההדרה הזו, של חסידות האפידורל, פיטוצין, ניתוח קיסרי ואימוץ בהודו? מה, לנו לא מגיע כלמיני ספרי העצמה נשית? לנו לא מגיע חיבוטי נפש האם לקרוא לילדה נחל או מים? רק בגלל שאנחנו חסידות של אנטיביוטיקה, ריטלין וסיגריות לא מגיע לנו בקבוק גולדסטאר (סליחה, סליחה, לא גולדסטאר. זה לא פמיניסטי) ליד המיטה? אה נכון, אם היינו יולדות בלידה טבעית לא היתה מיטה. היה כדור פיזיו, טבעות תלויות מהתקרה ובריכה עם דולפינים. אין ספק שזה הכי טבעי, אני בטוחה שככה חווה ילדה את בניה קין והבל. כולנו יודעים מה קרה איתם בסוף.

אבל בואו נעזוב את זה. כל מה שנכתב עד כאן תקף לגבי נשים שכבר הגיעו לשלב הלידה, שזה אחלה. אבל אני למשל מצאתי את עצמי נושאת את הנוסעת השמינית שלי בערך שבועיים יותר מהמתוכנן עד שנמאס לשתינו והחלטתי לעזור לתינוקת להבין שהיא צריכה לצאת. בהמלצת הרופא, ניגשתי תחילה לשיטות הטבעיות לזירוז. יש דברים שאני עוד יכולה להבין. נגיד, הליכה. הכל כל כך כבד שבכל צעד אולי הבטן פשוט תתחיל לקרוס למטה. נגיד, הגיוני. שיאצו – מה אכפת לי, זה נעים. אבל יש כל מיני תרופות סבתא טבעיות כאלה שאני מתקשה להבין איך כולן מאמינות להן. נגיד, ללכת על חול. או למשל לשתות שמן קיק. מישהו שמע על שמן קיק קודם?! כאילו מה, המציאו אותו רק כדי שתשתי, תגעלי, והגוף שלך ירצה לדחות כל דבר שיש בתוכו, כולל התינוקת? התינוקת לא תצא יחד עם כל מה שתקיאי מהשמן קיק הזה, זה אמור לצאת מהכיוון השני! והכי טוב – סקס. תעשו סקס. סקס יביא את התינוקת. אז תראו, אני יודעת שמה שיצר אותה מלכתחילה זה סקס. בסדר. אבל לא תשכנעו אותי שסקס זה מה שיוציא אותה החוצה. כלומר, אלא אם כן אני עושה משהו לא נכון, כי למיטב הבנתי במקסימום זה ידחוף אותה יותר פנימה. וחוצמזה, מישהי פעם עשתה סקס בסוף חודש תשיעי? כי זה כמו משחק טטריס אנושי. אתה תבוא מכאן, אני אזוז לשם, יש מקום ליד שלי בדיוק פה ואת הראש אני אניח על החלק הזה של הכרית… נרדמתי.

נחזור רגע לשלב הלידה. הטבעית. כי זה טבעי ללדת. את והקוסמוס מתאחדים. כן. בעודי מתפתלת מצירים (או מעבירה שיעורי סלסה במסדרון חדרי הלידה, תלוי באיזו גישה נוקטים) ניגשתי לעמדת המיילדות ושאלתי מה צריך על מנת לקבל את החדר המגניב עם המקלחת, כדור פיזיו, טבעות, בריכה, פינגווינים ופאזל 9,000 חלקים. “עליך ללדת בלידה טבעית” היתה התשובה.
התעניינתי מה בדיוק הכוונה לידה טבעית. כי בעיני, כאמור, אין שום דבר טבעי בללדת. “בלי אפידורל” היתה התשובה.
ואם התחלתי בלי אבל אני לא עומדת בזה, ורוצה אפידורל…? שאלתי בחשש מה.
עיניים רושפות נעצו בי מבט מזרה אימה. ידיים ענוגות שיודעות לידה-טבעית-מהי החוו תנועה מזלזלת לכיווני וגב ללא מחטי אפידורל התרחק ממני בהחלטיות. “אז את פשוט לא תהיי שם. לא בחדר הלידה הטבעית, או בשמו המוכר – המקדש. את תוצאי ממנו אחר כבוד. ללא כבוד. ללא כבוד עצמי. מצידי, תלדי בחניה. אולי שם זה יתאים לך”.

וכך חולפת לה תהילת עולם.

עוד מהבלוג של מארי פוסה

נתחיל מההתחלה – גילית שאת בהריון

נתחיל מההתחלה – גילית שאת בהריון. איזו התרגשות! כל מה שהיית צריכה לעשות זו פעולה פשוטה, יומיומית כמעט, שאת עושה בהנאה רבה – להשתין על מקל. את שואלת את עצמך: מאיזו זווית בדיוק אני אכניס את היד? אם אני לא אצליח לכוון? ואיך...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

ואז השלב הדבילי הזה

אח"כ מגיע השלב הדבילי הזה, שאת לא מספרת. את מתהלכת קורנת מאושר (מחוצ'קנת), עם מבט מצועף בעיניים (מעייפות), חוגגת את החיים (אוכלת כמו בהמה) וכל גופך אומר 'נשיות' (משמינה, ובבטן). אבל את כמובן, לא מספרת. למה, אגב? מישהו יודע? אז אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

לילה לילה מסתכלת הלבנה

ובכן, היום הגדול הגיע. חיכית לו, ציפית לו, תכננת אותו בפרוטרוט. ובכן... לא בדיוק יום. אולי חצי יום. אולי קצת פחות. לצורך הדיון נניח שמדובר ב-3 שעות בהן את יצאת מהבית. לא, לא יצאת עם התינוקתהתיקהחיתוליםהטרמפולינהעגלה, יצאת רק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה