הבלוג של eden_benari

eden_benari

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מנובמבר 2014

לא התחלתי את תדר ניקוי ברצון עז לשייקים טבעיים, עדיין המשכתי לאכול כרגיל, אבל הדבר הראשון שהורגש היה שהפסקתי להיות רעבה בלילה. לאט לאט הגוף שלי התחיל לחפש חסה ולימון, שתית חליטות תה במקום קפה. ובלי לשים לב קלטתי שמתחשק לי יותר פירות מהרגיל כשנכנסתי לפינת העבודה שלי עם בננה חתוכה שהייתה לי טעימה בערך כמו וופל בלגי עם קצפת. ביום השלישי לניקוי לרגע שכחתי שאני בניקוי ובהפסקת הצהרים בעבודה מצאתי את עצמי אוכלת סלט קטן, פרוסת לחם קל ופומלה. התגלגלתי מצחוק. איך זה יכול להיות?! זאת אני? אני? איפה השניצל בפיתה? איפה הפלאפל עם הצ’יפס? כנראה שאבד לי הרצון לאכול דברים כאלה.

edited_1448023811187

והדבר המשמעותי הנוסף שהתחיל הוא השהייה הממושכת שלי במחלקת הירקות בסופר. אחרי עשור בערך התחלתי להכניס הביתה סלק וצנוניות. למה? שוב, אין לי מושג. כנראה שתדר הניקוי הצליח לעורר אצלי במוח רצונות חדשים לדברים שפשוט יותר בריאים עבורי ושזה מה שהגוף שלי מבקש עכשיו. פתאום הכניסה למטבח הייתה אחרת, המנות הצטמצמו.             גיליתי  בעצמי רצון לישון יותר מוקדם ובתור אחת שמגיל ינקות ישנה כמו חתול ומכל דבר מתעוררת מצאתי את עצמי ישנה טוב.

השבוע הראשון השאיר אותי עם הרבה תובנות על החיים לפני ואחרי התדר, הזיז הרבה דברים.

“רגע אז את בדיאטה?”

“כמה יורדים בשבוע?”

“יש תפריט?”

אני מקבלת המון שאלות, אנשים מתעניינים וקצת קשה להם לתפוס שזה פשוט קורה לבד. אני לא קובעת לעצמי שום תפריט, הגוף שלי קובע לעצמו מה לאכול וברגע שעברתי את התדר אוטומטית, בלי ממש לחשוב על זה אני מתחילה להעשיר את התפריט שלי בעוד כל מיני תוספות מפתיעות.

באופן טבעי הניקוי הפיזי הוביל לרצון לניקיון חיצוני ושלוש שקיות זבל ענקיות יצאו מהבית שלי. לא עוד מכתבים מאנשים שכבר לא רלוונטיים. לא עוד מגזינים שאני לא מתכוונת לקרוא, אבל שומרת למקרה הצורך. פתאום התחלתי למצוא מקום חדש לעצמי.

הייתי צריכה זמן והופ, קיבלתי אותו. הקצב הפך להיות רגוע יותר וידעתי בביטחון מלא ולא מוכר שאני הולכת לעשות שינוי רק במידה במכנסיים, זה הולך להיות תהליך הרבה יותר עמוק.

 

מסקרן אותי לדעת לאן הדבר הזה יכול לקחת אותי.

עוד מהבלוג של eden_benari

Thumbnail

לרזות מהראש- תדר ריפוי

מי היה מאמין שהמשקל שלי היום קשור באופן ישיר לילדה שהייתי? שהריפוי של העבר יכול לשנות משהו בהווה? תדר ריפוי היה עוצמתי מאוד עבורי. הוא שם בפרונט את הדבר שהכי מתקשר אצלי לאוכל: משפחה. והקשר שלי עם משפחה הוא מורכב ומעניין...

Thumbnail

לרזות מהראש- תדר בריאה

במשך שנים הייתי רגילה לאכול בין חמש לשש סופגניות בחנוכה, השנה אחרי סופגנייה אחת החלטתי שזה לא בשבילי. לא בגלל עניין בריאותי או משהו, אפילו לא הסתכלתי על הקלוריות, זה פשוט הפסיק להיות טעים. כן, יום אחרי שהטמעתי את תדר בריאה...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...