הבלוג של צהלה ברוש

סיפורי מושבה

מטיילת ומדריכה מטיילים סקרנים המחפשים את הסיפור הכמוס מאחורי כל חצר ומבנה במושבות, מאחורי כל פרח וציפור - בטבע. מורת דרך מוסמכת, אקולוגית וצפרית. מתגוררת ומאוהבת בזכרון יעקב עליה אספר לכם בבלוג הזה. www.ecotour.co.il

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מספטמבר 2013

עם יד על הלב, איך היית מגיבה לו מישהו היה משאיר לך פתק בו כתוב “..ואחר כך הייתי לוחש לך בשני פרחי צדף יחד, אוזנייך, שני סודות קצרים ומתוקים שהדם מצלצל עד אמצע הלב..” אבשלום פיינברג, זה מהסיפור של “שרה גיבורת נילי” משאיר את הפתק לשתי נשים שונות. לשרה- גיבורת הסיפור ולרבקה, אחותה. ארוסתו. איך הסיפור נגמר? תיכף תדעו

01/10/2013

עבר

לפני כ- 10 שנים התוודעתי לסיפורים שמאחורי הסיפורים שנרקמו בימיה הראשונים של המושבה זיכרון יעקב. הייתי כבר אימא לתינוקת, נעם שמה, חלמתי, יחד עם בעלי, לגור ב”צפון”. עבדתי כמדריכת טיולים, בירושלים, בעיקר בשכונת נחלאות, שם הכרתי כל פינה וברמת הגולן, בעיקר באזור גמלא, כן, זו המזוהה עם הנשרים. חלמתי על טיולים מסוג אחר ועל עולם מסוג אחר. עולם אקולוגי וטיולי איכות דרכם אוכל להעביר הן מהידע והן מאותה אהבה מטורפת שלי לטבע שסביבנו.

הווה

חיכיתי בכיליון עיניים לראשון באוקטובר. לחזרה לשגרה. לאותה רוח קרירה בבוקר. להכנת הכריכים לילדים שהולכים לבית הספר ולגן.

ועכשיו, כשהם מוגנים להם שם בבתי החינוך, אני בבית, יושבת וכותבת חלום ישן שלי. בלוג אישי בו אקבץ עבורכם את כל אותם הסיפורים על אותה מושבה בה התאהבתי לפני כעשור.

מאז נולדו לי עוד שלושה ילדים (נעם, התינוקת כבר בת 12 ויש את אופיר בן שבע, ירדן בן ארבע ומאור אוטוטו שנתיים) והרומן שלי עם זכרון לא נגמר. להיפך. בכל יום (כמעט) אני מגלה עוד פינה חבויה בה ממוקם רגע היסטורי אחר מאותם ימים רחוקים.

החיים של המתיישבים הראשונים שהגיעו לזיכרון (אז קראו לה זמארין) לא היו קלים. היה חם ולא היה כסף, היו את הפורעים שניסו להתנכל ומי בכלל הבין בחקלאות?? אבל כמו בכל מקום בו חיים אנשים, גם בזכרון הישנה הייתה את התגרנית ואת זה שהיה מושא חלומותיהן של כל הנשים. היה את הגביר ואת זו שמרדה. היה הרופא, החלבן וזו שידעה לספר סיפורים מבית אבא. ואני מסתובבת מידי יום בין אותן חצרות בהן מעורסלים להם סיפורים על גבי סיפורים ששזורים בימים הראשונים של זכרון יעקב.

עבר

כשהזמינו אותי אז, לפני 10 שנים, להדריך קבוצה קטנה בזיכרון הכנתי את שעורי הבית הקפידה. קראתי וערכתי סיור, בדקתי וטעמתי אבל לא הכנתי את הלב שלי לחיבור המיידי שהיה לי עם המושבה.

הווה

מידי פעם (אנסה פעם בשבועיים) אשתף אתכן (גם אתכם אם תסכימו להגיע) באחד הסיפורים ממגוון הפעילויות של העסק שלי “צהלה- טיולי איכות אקולוגים”. עסק של אישה שמביאה את כל מה שיש בה. הידע, האג’נדה הירוקה, האהבה והתשוקה להעביר הלאה את אותם רגעים קסומים שהיו פעם ושמורגשים עד היום. צריך רק לדעת לקרוא נכון את הסימנים הפזורים בפינות החמד השונות.

בבלוג שלי, שגם הוא תוצר של חלום ישן, אפגיש אתכם עם אדם, אתר או חצר מיוחדת מתוך כוונה שגם אתם, תתאהבו, בדיוק כמו שאני התאהבתי אז.

כמעט שכחתי, אתן בטח רוצות לדעת איך נגמר השיר ההוא של אבשלום. ובכן, אבשלום מת. אף אחת לא ידעה על אהבתו לשנייה.. וההמשך? בבלוג הבא או בטיול. ממתינה לכם.

צהלה

www.ecotour.co.il

IMG_7640

עוד מהבלוג של צהלה ברוש

תצוגה מקדימה

חצר קצת אחרת..

עקיבא הרשקוביץ בעיניו הכחולות כמו הים הנשקף כאן מקצה החצר, ובדיבורו הנעים מבקש בנימוס להתערב בשיחה כשאני מציגה את החצר לקבוצת מטיילים סקרנית. הוא מספר על סבו שהיה נגר ובנה את גגות הבתים במושבה עמו גם את מעקה העץ המיוחד של...

תצוגה מקדימה

פריס הקטנה בסמטאות זכרון יעקב

אין ספק, משהו קורה ומתחדש בזכרון יעקב. מתחמי תיירות וקולינריה חדשים, חצרות שמתחדשות בשימור ובשחזור ובעיקר בבתי קפה מענגים. בלוגרים וכתבים מגיעים להציץ, לטעום, לכתוב ולפרגן. ואני רוצה להאיר לכם היום חצר מיוחדת אליה אני...

תצוגה מקדימה

זכרון יעקב מתחדשת!!

כמה וכמה מקומות ותיקים שכתבתי לכם עליהם בפוסטים קודמים נסגרו עם הזמן כי הרגישו שכבר מיצו והגיע הזמן לפרוש.. לחובבת נוסטלגיה שכמוני היה ממש קשה לראות את ותיקי המושבה פורשים ומעבירים את זמנם בפרלמנט בקפה ממול.. ואת בתי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה