הבלוג של יעל גלזר

ebay queen

שלום, שמי יעל גלזר. הכל התחיל בשנת 2007, או כמו שאני מכנה אותה, השנה של ההתפכחות. באותה שנה הייתי סטודנטית ועבדתי עם ילדים, היה לי קושי גדול לסגור את החודש והבנתי שאני חייבת עוד כסף. תמיד ידעתי שאני רוצה להיות עצמאית, שאני... +עוד

שלום, שמי יעל גלזר. הכל התחיל בשנת 2007, או כמו שאני מכנה אותה, השנה של ההתפכחות. באותה שנה הייתי סטודנטית ועבדתי עם ילדים, היה לי קושי גדול לסגור את החודש והבנתי שאני חייבת עוד כסף. תמיד ידעתי שאני רוצה להיות עצמאית, שאני רוצה להצליח ובגדול, אבל עד אותו הזמן לא ידעתי איך אעשה זאת. בשנים שקדמו לשנת 2007 עסקתי בשיווק ומכירות בארה"ב ובארץ. יום אחד, חברה טובה סיפרה לי על איביי. היא סיפרה לי שהיא מכרה בנערותה מגזינים של "ראש 1" ושזה נמכר טוב. החלטתי לבדוק את עניין איביי לעומק. לא תיארתי לעצמי שחיי הולכים להשתנות בצורה כל כך דרמטית. עוד באותו היום נרשמתי לאיביי ולפייפאל והתחלתי לצבור ידע, מידי יום עבדתי עד הצהריים ומשעות הצהריים עד הלילה למדתי את האתר. בכל יום למדתי דבר חדש ואפילו גיליתי שניתן לעשות סקר שוק בתוך איביי. בפרק זמן קצר גיליתי מוצר מדהים – לגו! מצאתי דגם שחברת לגו הפסיקה לייצר ושהתרכז בכמויות אדירות בארץ. לא היה לו כאן כל ביקוש ולעומת זאת בעולם הוא נחטף. קניתי מאות יחידות והתחלתי לגלגל כסף. בתום אותה השנה הפסקתי לעבוד עם ילדים ועברתי לעבוד באופן מלא מהבית. במקביל פתחתי את חברת "הופלה" בשיתוף עם ישעיהו ריב. הרעיון שעומד מאחורי הקמת החברה הוא ללמד איך לעשות כסף באינטרנט. מאז ועד היום עשרות תלמידים סיימו אצלי את הקורס ועושים כסף באיביי. גיליתי שאני אוהבת ללמד לא פחות מאשר לסחור באיביי. ראיתי לאורך השנים כי להרבה אנשים יש את היכולת להפוך להיות סוחרים גדולים, אך חסרים להם הכלים. ולכן החלטתי לפתח קונספט יחודי שמתמקד ברכישת הכלים ומאפשר לאורך זמן להטמיע את הידע ולשמור על המטרה. שלכם, יעל

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מספטמבר 2010

.
.
מסלול החיים מוביל אותנו  ללכת ב”דרך הבטוחה”, לצאת ללימודים,
להשקיע שנים ארוכות בבניית קריירה ולשרוד את החיים כפי שלימדו אותנו.

בעשור האחרון חל מפנה רב באתגרים היומיומיים שאנחנו ניצבים מולם,
יוקר המחייה עלה ורובנו העובדים בקריירות מצליחות, עדיין מתקשים להגיע לרווחה כלכלית שתתיישב עם הרצונות שלנו.

רבים מכם שמעו בעבר את המשפט “הכסף נמצא באינטרנט”, אך האם באמת אופציות רווחיות מחכות לכולנו רק במרחק של קליק?
כיצד יוצרים מציאות אפקטיבית ליצירת הכנסה נוספת מהאינטרנט, שבאמת תניב רווחים ולא רק סיסמאות?

אני יעל גלזר, מומחית למכירה ברשת ובעלת גלזר הדרכות,  תמיד ידעתי שאני רוצה להיות עצמאית, שאני רוצה להצליח ובגדול, אבל עד אותו הזמן לא ידעתי איך אעשה זאת. הכל התחיל בשנת 2007, או כמו שאני מכנה אותה, השנה של ההתפכחות.

באותה שנה הייתי סטודנטית ועבדתי עם ילדים, היה לי קושי גדול לסגור את החודש והבנתי שאני חייבת עוד כסף. בשנים שקדמו לשנת 2007 עסקתי בשיווק ומכירות בארה”ב ובארץ.

יום אחד, חברה טובה סיפרה לי על איביי. היא סיפרה לי שהיא מכרה בנערותה מגזינים של “ראש 1″ ושזה נמכר טוב. החלטתי לבדוק את עניין איביי לעומק. לא תיארתי לעצמי שחיי הולכים להשתנות בצורה כל כך דרמטית.

 עוד באותו היום נרשמתי לאיביי ולפייפאל והתחלתי לצבור ידע, מידי יום עבדתי עד הצהריים ומשעות הצהריים עד הלילה למדתי את האתר.  בכל יום למדתי דבר חדש ואפילו גיליתי שניתן לעשות סקר שוק בתוך איביי. בפרק זמן קצר זיהיתי מוצר מדהים בעל פוטנציאל לרווחיות –  מצאתי דגם שחברת לגו הפסיקה לייצר ושהתרכז בכמויות אדירות בחנויות המשחקים לילדים בארץ.

לא היה לו כאן כל ביקוש ולעומת זאת בעולם הוא נחטף.
קניתי מאות יחידות והתחלתי לגלגל כסף. בתום אותה השנה הפסקתי לעבוד עם ילדים ועברתי לעבוד באופן מלא מהבית במסחר באיביי.

זה סיפור ההתחלה שלי, בקצרה, על איך מצאתי את הכסף באינטרנט, מאז מצאתי ש גיליתי שאני אוהבת ללמד לא פחות מאשר לסחור באיביי. ראיתי לאורך השנים כי להרבה אנשים יש את היכולת להפוך להיות סוחרים גדולים, אך חסרים להם הכלים. לפניכם מספר טיפים ראשוניים, על איך להתחיל לסחור ברשת, מה כדאי לדעת, אילו חשבונות לפתוח ואיך לבחור מוצר נכון עבורך למכירה.

.
איך מתחילים למכור באיביי?
.

 • ביצוע סקר שוק
  השלב הראשון במכירה הוא סקר שוק. החליטו אילו מוצרים אתם רוצים למכור, בדקו האם מוצרים כאלה או דומים להם
  כבר מוצעים למכירה ומהו המחיר המבוקש עבור מוצרים אלו.
 • הרשמה לאיביי ופתיחת חשבון בפייפאל
  תהליך ההרשמה הוא קל מאוד וניתן להשלימו תוך דקות ספורות. פייפאל היא הדרך הנוחה ביותר להעברת כספים ברשת
  והיא מאפשרת תשלום בטוח ומאובטח באמצעות כרטיסי אשראי.
 • קניה ב-eBay
  אם מעולם עוד לא השתמשתם באיביי, מומלץ לבצע כמה רכישות זולות בסכומים של עד דולר אחד לפני שתתחילו למכור את המוצרים שלכם. הרכישות מאפשרות לכם לקבל פידבקים חיוביים, מה שיתרום רבות ליצירת התדמית שלכם בתור מוכרים אמינים.
 • צילום המוצרים וכתיבת התיאור שלהם
  לאחר שנרשמתם לאתר, הגיע הזמן להכין את המוצרים שלכם למכירה. בתור התחלה, צריך לצלם את המוצרים, אפשר בעזרת הטלפון הנייד. צלמו כל מוצר מכמה זוויות, כך שהקונה יוכל לראות אותו היטב.  לאחר מכן, כתבו תיאור מדויק של המוצר ואת כל הפרטים החשובים אודותיו כגון: מה גודלו, איזה סוג הוא, מספר הדגם, האם כל החלקים תקינים, האם יש אחריות למוצר וכד’.זכרו, הקונים באיביי עלולים להיות בררנים מאוד ואף חשדנים. כדאי לפרט כמה שיותר על איכות המוצר שלכם. אם מדובר במוצר משומש, חשוב לפרט כל פגם, אפילו הקטן ביותר, כדי להימנע מאי נעימות מיותרת או  גרוע מכך, פידבק שלילי.
 • תמחור
  בחרו מחיר מתאים למוצר על פי הסקר שערכתם, לא גבוה מדי ולא נמוך מדי. במידה ומדובר במוצר שאין לו ביקוש רב או מוצר שאותו אתם ממהרים למכור, ניתן להציע אותו במכירה פומבית ולקבוע רף מחיר התחלתי נמוך יחסית.
 • משלוח
  חשוב שהמוצרים אותם אתם מוכרים יישלחו באופן כזה שתוכלו לעקוב אחריהם עד הגעתם ליעד. כדאי לבדוק מראש את תנאי המשלוח ואת מחירי חברות השילוח השונות ובכללן כמובן דואר ישראל שהינו אפשרות מאוד טובה למשלוח, בייחוד למוצרים השוקלים מתחת ל- 2 ק”ג יש לבחור את הדרך המשתלמת ביותר עבורכם לשלוח את המוצרים ללקוחותיכם בארץ ובחו”ל.
 • תמחור המשלוח
  כאשר אתם מתמחרים משלוח, אל תתפתו לגבות מחיר גבוה מדי. זכרו כי החיפוש באיביי מאפשר הצגת פריטים לא רק על פי גובה המחיר של המוצר עצמו אלא על גם פי גובה המחיר המצטבר של המוצר כולל דמי משלוח. שקלו להתחיל את המכירות שלכם עם משלוח בחינם, כדי לבסס את המוניטין שלכם כמוכרים.

.
ועוד קצת טיפים נוספים למכירה רווחית באיביי
.

 • בניית תדמית
  איביי הוא אתר אמריקאי המקדם מאוד שרות לקוחות מעולה. בשביל שתצליחו למכור יותר, חשוב לבנות תדמית טובה מההתחלה. התדמית שלכם נבנית על ידי פידבקים חיוביים מלקוחות מרוצים, אותה אתם יכולים לטפח בעזרת מוצרים איכותיים, תיאורים מדויקים של המוצר, טיפול מהיר ויעיל בבעיות, קביעת נהלים ברורים אודות מדיניות ההחזרה של המוצרים וזיכוי הלקוח וכמובן מענה מהיר ואדיב לשאלות ובקשות של הלקוחות.
 • ניהול רישום המכירות
  אם אתם רוצים לעסוק במכירות באיביי בצורה קבועה ולפתוח חנות באיביי, חשוב לנהל רישום מסודר של כל המכירות. הרישום יאפשר לכם לעקוב אחרי ההכנסות וההוצאות שלכם והינו הכרחי על מנת לדווח לרשויות ולשלם את המסים הנדרשים מכל אזרחי ישראל.
 • ניהול מעקב מסים ועמלות
  חשוב להיות מודעים למיסים ולעמלות שנגבים מכם תוך כדי המכירות באיביי לדוגמא: עמלות לאתר איביי על כל מכירה שמתבצעת, עמלות לאתר פייפאל, מס הכנסה, מע”מ ועוד. כמו כן, חשוב לנהל מעקב סדיר אחר ההוצאות הללו בשביל לחשב בדיוק רב יותר את המאזן הכספי שלכם ולתכנן את המכירות  כך שיהיו רווחיות עבורכם.

בהצלחה!
מוזמנות ומוזמנים לספר ולשתף אותי…

עוד מהבלוג של יעל גלזר

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה