הבלוג של הדס ויסמן

המעבדה לזיכוך עצמי

מחברת הספר 'קח אותי אתך' סוללת דרך להרשאה עצמית. מקווה שתרגישו בנוח ללכת בה, דרך המילים, וגם בחיים.

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מאפריל 2012

הפחד הכי גדול שלי שאאבד את עצמי, שאלך כל כך רחוק מעצמי עד שלא יישאר ממני. שנים פחדתי מהפחד, נמנעתי וחמקתי ממנו. ובחומקי ממנו, חייתי בדיוק אותו, התרחקתי מעצמי עוד ועוד עד שלא נשאר ממני.

26/06/2012

אם תסכימי אספר לך על הנורא מכל. אבל למה שתסכימי? למה שארצה להפגיש אותך בצורה ישירה עם הפחד הכי גדול שלך? למה שתסכימי להיות שם לכמה רגעים? כי אם תהיי שם, זה יהיה אמיתי!

הפחד הכי גדול שלי שאאבד את עצמי, שאלך כל כך רחוק מעצמי עד שלא יישאר ממני. שנים פחדתי מהפחד, נמנעתי וחמקתי ממנו. ובחומקי ממנו, חייתי בדיוק אותו, התרחקתי מעצמי עוד ועוד עד שלא נשאר ממני.

להתחיל מאפס כשיש לי שגרה נוחה זו משימת התאבדות. אני עשויה לאבד את כל מה שיש לי. אבל מה כבר יש לי? אין לי שום דבר. אני היחידה שיש לי ואיתי אני צריכה ללכת. בשביל עצמי אצא לחיים.

יש לי בן זוג, ילדים, משפחה, חברים, משכורת, מתנות- כולם הזדמנויות. אף אחד מהם, לא באמת שלי. כל אחד מהם נמצא פה עבורי באופן זמני ביותר (בין רגע אחד לחיים שלמים) שאינו ידוע מראש. לכל אחד מהם תפקיד בחיי שעליי לנצל כמיטב יכולתי בהווה. בידיעה שהוא קיים עבורי, זמין עבורי ברגע זה ממש. לא כדי שאאחז בו.

האם אני יודעת מה התפקיד שכל אחד מהם משרת? לא. אז איך?  ה ק ש ב ה. תיכף נחזור אליה.

יש לך קול יפה? את רוצה לשיר? את בטוחה שהקול היפה שלך יישאר כל כך מעורר, מפתיע ומהפנט גם אחרי שתעשי בהצלחה קריירה ראשונה ותסגרי את עניין הקמת המשפחה? את בטוחה? בטוחה עד כדי כך שתוכלי לחתום חוזה לעוד עשור? למה שלא תתחילי לשיר כבר היום, כבר עכשיו?

יש לך מילים לתת לעולם? רעיון נפלא שאת רוצה להפיץ? את בטוחה שתשארי שנונה תמיד גם אחרי שבן זוגך יגשים את עצמו, יתפתח, הילדים יגדלו ויהיו בזכות עצמם? בטוחה? למה שלא תרימי טלפונים לכמה אנשים שאת סומכת עליהם ותספרי להם בתשוקה על הרעיון שלך?

יש לך חלום להתפרנס מאומנות? את בטוחה שהדרך לחלום היא לעסוק במשהו אחר בתכלית ובינתיים ליצור עד שיהיו לך מספיק יצירות, נסיון, ידע, חוויה? בטוחה? למה שלא תתני הזדמנות שווה ליצירתיות לפרוץ? למה שלא תקדישי זמן שבועי שהוא מיועד למחשבות על אומנות או אולי להציג  את האומנות שלך למרכז כתערוכה?

אההה, את לא בטוחה. את מפחדת. גם אני. גם אני מפחדת. פוחדת לאבד את כל מה שיש לי ולא להרוויח שום דבר במקום. פוחדת לשחרר אחיזה ממה שכבר יצרתי, בניתי, ילדתי כדי שלא אשאר בודדה. אני מפחדת אבל כבר יודעת שככל שאני נמנעת מהפחד, כך הוא גדל בתוכי, משבש עבורי את מה שקיים. אם אני לא אשחרר אחיזה, הדברים יתפרקו לי מבין הידיים וממילא- לא יישאר דבר.

אז מה את אומרת שנעז? שנסכים ללכת צעד קדימה בתוך המציאות שלנו? כמה אפשר ללכת ולהמשיך ישר לחלום מבלי לוותר? הרי ניסית וגם אני ונבלמנו ע”י מציאות קשה שאינה מאפשרת.

עכשיו אפשר לחזור להקשבה. הקשבה לסימנים שבדרך ויש הרבה מהם. לכל מעשה שלנו יש תגובה וצריך להיות בשקט ולהסכים לקבל כל משוב, כל ביקורת, כל סימן. רוצה לעשות ניסוי? קחי איזה פנטזיה שיש לך: לשיר מול קהל, לפתוח סדנה חדשה, להרצות, ליצור, ללמוד, לעשות כושר, לצאת לטיול. תאפשרי לעצמך לפנטז עד הסוף, איך תרגישי כשתהיי שם? מה יגידו לך שתעשי בדיוק את זה? מה זה יעשה לך להמשך הדרך, מה זה ייתן לנפש שלך? תרגישי שאת ממש רוצה את זה. תעלי על ענן. בתוך הענן המופלא הזה שאלי את עצמך מהו הצעד הראשון? ומה צריך לקרות כדי שזה יתחיל לנוע? נניח שאת רוצה לשיר ולהופיע שאלפי אנשים יהנו מהשירה המהפנטת שלך. ונניח שהצעד הראשון יהיה לאזור אומץ ולעלות על במה. והדבר שצריך לקרות זה שכמה חברים שאת סומכת עליהם יגיעו איתך למועדון קריוקי וייתנו לך פידבק אמיתי על מה שעשית להם. תארגני את זה. תתגברי על הפחד בכך שתשחררי את התוצאה. הרי ממילא אם לא תעשי צעד לא יקרה שום דבר אבל אם תנסי ותהיי בהקשבה תדעי אם זה באמת הכיוון או שאולי צריך לכוון מעט או להחליף חלום. כשאת משחררת את התוצאה, את מוכנה לנסות. לנסות באמת ולקבל תגובה כנה. בקשי זאת מהחברים, שתפי שאת עושה בשביל לבדוק ולכן כל תגובה היא טובה לך. ואז תתחילי להקשיב. כבר משלב הבקשה מהחברים תוכלי להיות קשובה- יש פידבק חיובי והם רוצים ללוות אותך- מצויין! יש אוקיי להמשיך בכיוון. אם הם יסרבו לך או יסכימו בקושי או אפילו סתם לא מסתדר להם- שחררי אותם ותבדקי- אולי את צריכה ללכת עם חברים אחרים או דווקא ממש לבד. תמשיכי להקשיב לזרימה של הדברים. כל פעם תקבלי החלטה קטנה ותראי איך היא עובדת, אם מסכימים לה או מתנגדים וכך תוכלי בשלווה ובלי פחד לגלות אם הפנטזיה היא חלק ממה שאת באמת צריכה להמשיך ולעשות או שזו פנטזיה של מישהו אחר אבל עונה לך על צורך משלך.

בהקשבה אני חייבת לשחרר את התוצאה, חייבת להסכים לשמוע הכל. אז ההקשבה היא איכותית ועוזרת לי להגיע לייעוד שלי, למהות, לחיבור הנפלא שלי עם עצמי. והפחד, הוא שם, כדי להזכיר לי לחזור ולהקשיב, לחזור ולדייק.

כל מה שיש לי בחיים הוא זמני ביותר (בין רגע אחד לחיים שלמים) שאינו ידוע מראש. לכל אחד מהם תפקיד בחיי שעליי לנצל כמיטב יכולתי בהווה. בידיעה שהוא קיים עבורי, זמין עבורי ברגע זה ממש. לא כדי שאאחז בו.

וכשאני מבינה את זה, אז הדברים שאני חושבת שאני צריכה מתבררים כמיותרים. כשאני מבינה את זה, מגיעים אליי עוד דברים זמניים שישרתו את הרגע הזה.

במפגש הבא בסדרת “המקום שלך בזוגיות” נדבר על הקשבה בזוגיות- מוזמנת להרשם

הדס ויסמן

מאמנת נשים לזוגיות בשלושה מפגשים

מנחה מפגשים אינטמיים “המקום שלך בזוגיות”.

הצטרפי לדף הפייסבוק על זוגיות.

[email protected] 055-6602179

עוד מהבלוג של הדס ויסמן

תצוגה מקדימה

נעלמת

ארוחת חג אצל ההורים של גיא. שולחן ערוך לאדם אחד פחות. כוס יין הורמה בלב לאהוב שלי שכבר איננו. הפסקת סיגריה והוא לא יוצא אחריי כדי לתת לי נשיקה רכה על השפתיים וחיבוק גדול. ההבנה שהוא לא יעשה את זה שוב אוכלת אותי מבפנים החוצה....

תגובות

פורסם לפני 7 years

הנני כאן

"הכל ידוע מראש אבל נשכח מהלב שלאהוב אותך זה לשלם בכאב. אהוב יקר, אתה רואה את השלכת, זה זמן ללכת..."   רונית שחר ציטוט נוסף ממאמר שכתבתי בעצמי בחודש יוני על האחזות, הזדקקות: " להתחיל מאפס כשיש לי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מנסחת מחדש

הי אתה (אני עוד לא יודעת איך קוראים לך) רוצה להיות בן הזוג שלי? אני בת 32, אלמנה יש לי שני ילדים קטנים ומהממים. אני גרה בדירה שכורה מעלפת ברחובות שבערך עוד שנה יבקשו ממני לפנות אותה. זה לא הפריע לי לרהט אותה מ 0 ולהשקיע בה את כל...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה