הבלוג של הדס ויסמן

המעבדה לזיכוך עצמי

מחברת הספר 'קח אותי אתך' סוללת דרך להרשאה עצמית. מקווה שתרגישו בנוח ללכת בה, דרך המילים, וגם בחיים.

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מאפריל 2012

לעשות אהבה עם עצמי לידו, לתת לו לצפות. פרפרים בבטן וסקרנות מאיך שירגיש שיראה אותי בעוצמתי, במלוא הדרי. להביא את כל היופי שלי כאן ועכשיו בלי להתחשב, בלי לרצות, בלי לנסות. פשוט להיות.

15/01/2013

לגמריי לבד. את מרשה לעצמך להכיר חלקים בגופך, שליחים של נשמתך, שגורמים לך לעונג. אין אף אחד בסביבה שעשוי לא לאהוב משהו בך. את לבד מקבלת את עצמך כמו שאת. עירומה, מלטפת, מחבקת, מסכימה, נוגעת, יודעת. שלמות של רגע אחד.

ואז הוא בא, עם כל מה שהוא אמר אי פעם על נשים, עם כל מה שחשב בקול פעם עלייך, עם כל מה שאת שמעת שהוא יודע. את לא רואה את הגבר שרוצה להעניק לך. את רואה ציפיות בדמות אדם. את מסתדרת בצורה שהוא יאהב, מתעסקת במה שנדמה לך שהוא מעריך ומסרבת להיחשף מולו, שומרת את עצמך.

מרגע לרגע את פחות רוצה אותו, יותר רוצה להיות לבדך. שכחת כמה זה נעים לקבל. שכחת כמה זה מפתיע להתמסר.

את שמחה שהוא יוצא לעבוד קצת בחו”ל, למילואים, אפילו כמה שעות אצל חברים. עוד לא ברור לך למה. את עוד לא יודעת מה בדיוק מצא חן בעינייך. את אולי רואה את נטל הנוכחות. קשה לך להאמין שיש רגע שהוא באמת באמת נחוץ בו.

הצללה זו אולי מילה שטרם שמעת בהקשר הזוגי אבל ללא ספק חווית אותה. חווה כל יום.

tאני זוכרת שגיא נסע לכמה ימים לאילת לנקות את הראש אצל אחיו. פרגנתי לו מכל הלב אבל חששתי. חששתי שאצטרך להרדים לבד את הילדים, מקלחות. לקחת ולאסוף מהגנים. הוא השותף שלי והיה לי קשה לוותר עליו. מכיוון שאני אישה נפלאה שמכירה באיכות של חופש שחררתי אותו באהבה. היום הראשון עבר עליי בהמון דריכות, הקפדה ותכנון של הילדים ופרוצדורות. פתאום מצאתי את עצמי ב20:00 בערב לבד. הילדים מקולחים וישנים. התיישבתי בכסא המחשב המפואר שלו והנחתי את הלפטופ שלי על השולחן המרווח שלו וכמעט נשאבתי לשגרה של עבודה בערב ופתאום זה קרה ברגע אחד. ההפנמה שיחד עם גיא נסעו לאילת גם כל המחשבות והציפיות שנדמה היה שיש לו ממני. 4 שעות נסיעה ממני נסעו גיא וחבריו. הבליחו להם חופש, עצמאות, לבדות ואני. הרצונות שלי. מיד כיוונתי את המחשב לסרט טוב, פתחתי בקבוק יין והתמסרתי לכל הישנים- חדשים האלה שצצו. זה היה נפלא. אחרי כמה ערבים כאלה כמעט שאמרתי לעצמי: אויש הוא צריך לחזור. אבל פתאום הבנתי. אין שום סיבה שלא אתנהג כמו שאני רוצה בבית שלי, עם בן הזוג שלי בחיים שאני בחרתי לי. אני כמעט בטוחה שגיא חזר וציפה לראות אישה מתוסכלת וממורמרת שצריכה הרבה שקט וחופש עכשיו. מה שהוא פגש זה אישה שטוב לה, שנחושה להמשיך לעשות לעצמה טוב גם בנוכחותו.

נסעתי איתו לקנות לי שולחן מחשב אפילו מרווח ומהממם יותר משלו. הכנתי לי ממלכה קטנה בביתי שלי. המשכתי להנות מדברים קטנים בבית, קניתי לי פרחים שוב ושוב. התמסרתי אליו לאהבה, לתשוקה, לחברות. למדתי את החופש שלי שוב בנוכחותו.

הצללה זה המקום שאני צריכה להראות סובלת כדי להעז לבקש את מה שאני רוצה. הצללה זה המחשבה שאולי אני צריכה להתנהג בצורה מסוימת סביב איזו ציפייה שנדמה לי שיש לו. הצללה זה לעצור את עצמי רגע או יותר בגלל נוכחות של אדם אחר.

לעשות אהבה עם עצמי לידו, לתת לו לצפות. פרפרים בבטן וסקרנות מאיך שירגיש שיראה אותי בעוצמתי, במלוא הדרי. להביא את כל היופי שלי כאן ועכשיו בלי להתחשב, בלי לרצות, בלי לנסות. פשוט להיות.

משהו קטן בנו יודע שזה יעבוד, האומץ שדרוש, הפחד משינוי, מטשטש לנו את הביטחון לנסות.

אני רוצה שתביאי את הפחד להעצים את עצמך לידו, אני רוצה שתגיעי אליי נחושה להצליח לעשות אהבה עם עצמך בנוכחותו. תני לי להוביל אותך בידיים בטוחות. תני לי לנטוע בך אומץ, תשוקה, נחישות. תסכימי לי, תסכימי לעצמך. אני כאן. מחכה.

לאתר הספר היכנסי: קח אותי אתך

עוד מהבלוג של הדס ויסמן

תצוגה מקדימה

נעלמת

ארוחת חג אצל ההורים של גיא. שולחן ערוך לאדם אחד פחות. כוס יין הורמה בלב לאהוב שלי שכבר איננו. הפסקת סיגריה והוא לא יוצא אחריי כדי לתת לי נשיקה רכה על השפתיים וחיבוק גדול. ההבנה שהוא לא יעשה את זה שוב אוכלת אותי מבפנים החוצה....

תגובות

פורסם לפני 7 years

הנני כאן

"הכל ידוע מראש אבל נשכח מהלב שלאהוב אותך זה לשלם בכאב. אהוב יקר, אתה רואה את השלכת, זה זמן ללכת..."   רונית שחר ציטוט נוסף ממאמר שכתבתי בעצמי בחודש יוני על האחזות, הזדקקות: " להתחיל מאפס כשיש לי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מנסחת מחדש

הי אתה (אני עוד לא יודעת איך קוראים לך) רוצה להיות בן הזוג שלי? אני בת 32, אלמנה יש לי שני ילדים קטנים ומהממים. אני גרה בדירה שכורה מעלפת ברחובות שבערך עוד שנה יבקשו ממני לפנות אותה. זה לא הפריע לי לרהט אותה מ 0 ולהשקיע בה את כל...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה