הבלוג של drpinkas1

drpinkas1

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאפריל 2018

אנו לוקחים את השיניים שלנו כמובן מאליו אך יכול להיות שיום אחד הן פשוט לא יהיו בפה. הן יכולות ליפול מעצמן, מתאונה חלילה, מגנטיקה, או היגיינה לקויה ועוד הרבה סיבות אחרות.
והשאלה היא מה עושים. השתלות שיניים הם הפתרון והנה כל הסוגים וכל מה שצריך לדעת.

הכל בדרך להשתלה

השתלת שיניים היא אחד התהליכים הרפואיים הנפוצים ביותר. למעשה, מעל גיל 50, פרוצדורה זו נפוצה מאוד כי אנשים מבינים שכדי להיראות כמו שהם רוצים להיראות הם לא יכולים לוותר על השיניים שלהם ולו על שן אחת בודדת. אם נוסיף לכך את העובדה שהשיניים שלנו לא ישאירו לעד לבנות , שלמות ובריאות, ואולי גם לא במקומן, ההשתלה תהיה עניין הכרחי. להשתלת שיניים יש כמה שיטות ולפני שאתם עוברים את ההשתלה אתם חייבים להכיר אותן היטב כדי לבחור נכון.

השתלת שיניים

אלו שיטות יש להשתלת שיניים?

  • כאשר הלסת עמוקה ורחבה ניתן לבצע את ההשתלה באמצעות בורג, מה שנקרא root form. השתלה זו היא הנפוצה ביותר שיש כי השתלים הללו נחשבים לקרובים מאוד מבחינת הגודל והצורה שלהם לשורש השן המקורי.
    בשתלים אלו משתמשים אך ורק כאשר הלסת והפה רחבים מספיק כדי שלא יהיו בעיות. אם לא יהיה מקום עלולים לפגוע בעצבים ובלסת עצמה. אם האזור קטן מידי יש להרחיב אותו מעט.
  • Plate room  הוא סוג השתלה ללסתות קצרות וקטנות יחסית. במקרים כאלו אי אפשר להגדיל את המקום כדי לבצע את ההשתלה ולכן השיטה הזו נפוצה בעיקר בפיות קטנות יחסית כמו למשל השתלות לילדים במקרה ואיבדו את שיניהם בתאונה או כל מקרה אחר שעונה להתוויות הללו. במקרים אלו ימוקם שתל ארוך כאשר תקופת ההחלמה וכל הפרוצדורה עצמה די דומה.
  • Sub periosteal  מתבצע כאשר יש ירידה בעייתית במסת העצם. במקום שבו חסרה השן מושתלת צורה של שתל שעל שמו נקראת הפעולה כולה. תנאים אלו להשתלת שיניים יחסית קיצוניים ובהם נגרם נזק די גדול ועצם הלסת אינה רחבה מספיק לשני הסוגים הקודמים של השתלים. רק שתל מתקדם יכול להתאים וכמו שאמרנו זו שיטה מאוד נדירה.
  • השתלה מיידית היא ההשתלה הכי קצרה שיש. במקרים מסוימים מוציאים את השן ומתקינים מיד את השתל כאשר כך מצמצמים את תהליך הריפוי וההחלמה של האזור כולו. מקרים אלו מתבצעים כאשר המטופלים בעלי די עצם בלסת והיא יכולה להחלים בצורה מהירה ומלאה שכזו. האנשים שיכולים ליהנות מהשתלת שיניים מיידית שכזו נהנים מביצוע מהיר מאוד של כל הפרוצדורה כאשר השתל חייב להיות חזק דיו על מנת שיוכל להיות בתנאי הלח הרב שהכתר המלאכותי יפעיל עליו.

עוד מהבלוג של drpinkas1

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

למינייט ציפוי חרסינה לשיניים

החיוך המושלם הוא חלום של כל אחד מאיתנו כי החיוך אומר עלינו הרבה, מה גם שהוא חלק עיקרי מיופיו של אדם. כדי לקבל את החיוך המושלם אפשר להמשיך לחלום או לקחת את החלום בידיים וליישם אותו, ואחת הדרכים הפשוטות ביותר ליישם אותו היא...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה