עדכונים:

פוסטים: 4

החל מדצמבר 2011

בזמן האחרון אני מתעניינת במצב האבטלה במדינה. לא שרע לי במקום העבודה הנוכחי, אלא שאחת לכמה זמן מתגנבת למוחי המחשבה שמגיע לי משהו קצת יותר טוב כלומר, קצת יותר סיפוק תמורת קצת יותר כסף ואם אפשר קצת פחות שעות – השילוש הקדוש של מקום העבדה האידאלי. ומאחר ואותי חינכו שלהיות מובטלת זה גרוע כמעט כמו להיות עבריינית אני לא יכולה סתם להתפטר אז החלטתי לבדוק את מצב השוק.

קצת לפני שאני יוצאת לעוד יום עבודה אני עושה לי כוס קפה ופותחת את הלפטופ.

מגגלת ‘אבטלה’ ומגיעה לפוסט “אבטלה מתעתעת” של רונן מנחם באתר של מזרחי טפחות. מה שכתוב שם די מפתיע אותי, נתוני האבטלה פשוט לא תואמים את מה שחשבתי לאור גל המחאות האחרון. אני יושבת מול הפוסט מהורהרת. ואז, הארה! שיעור האבטלה הנמוך פשוט לא תואם את העובדה שהקניון ליד הדירה שלי שוקק חיים כל בוקר – ולא נראה שמדובר באנשים שרצים לעבוד. אולי כל ה 5% מובטלים אוהבים דווקא את הקניון הזה או שאולי פשוט המציאות בשטח קצת שונה מהנתונים הסטטיסטיים.

זה לא שיש לי בעיה למצוא עבודה. כיום, כמעט כל פיסח, עיוור וחירש יכולים להיכנס לחברת כוח אדם ולמצוא משרת בולשביק בהרחת מנות במסעדת פועלים אבל זה ממש לא הכיוון שלי. את המשרות המתאימות לי צריך לברור עם פינצטה משלל ההצעות בלוחות הדרושים באינטרנט או דרך חברות השמה ואני לא היחידה שמחפשת.

ולכן אני מהססת בכל פעם מחדש כשהמחשבה הזו ‘מה יהיה אם אני לא אמצא משהו יותר טוב’ מכה בי מהצד הפנימי של המצח. ואז אני קוראת בפוסט שנתוני האבטלה הנמוכים מסתמכים על עלייה בשיעור המשרות החלקיות, ואני כמו שאומרים בעברית לעולה החדש: ‘אני משרה מלאה’, והנה אני מאבדת את כל הביטחון ברגע.

אני חושבת לעצמי ‘לעזאזל, אם רק הייתי מובטלת עכשיו כל ההתלבטות הזו לא היתה רלוונטית. הרי ממילא במצב של חוסר ברירה ואז השיקול היחידי היה פשוט למצוא עבודה. עדיין הייתי מחפשת משהו טוב אבל לא הייתי עסוקה כל הזמן בהשוואות שמונעות ממני להתקדם.’

נגמר הקפה וגם נגמר לי הזמן, אני צריכה ללכת. לפני שאני סוגרת את הלפטופ אני קוראת שוב את הסיכום של הפוסט בשביל להבין אם אני יוצאת עם ייאוש או עם תקווה –  ‘מצד אחד, רמת האבטלה הנוכחית נמוכה יחסית ומצד שני, צריך לבחון את המגמה לאורך זמן.’ – ולא מצליחה לדעת.

עם הנתון הזה של חוסר ודאות יצאתי לעוד יום עבודה במקום שאני דווקא די אוהבת, כשבירכתי ראשי נועצת את ציפורניה המחשבה שאולי היום זה היום להיכנס לבוס ולהודיע לו שאני הולכת לחפש את עצמי במקום עבודה חדש. ואם כן, האם אמצא את השילוש הקדוש שלי או שאאלץ לפתוח במערכת יחסים כפויה, קצרה עד כמה שאוכל כמובן, עם הפקיד בלשכת התעסוקה?

עוד מהבלוג של דרורית

המתכון שלי לעוגיות גרנולה שכולם מבקשים… אז בבקשה!!!

מצרכים: 250 גרם חמאה 3/4 כוס סוכר 1 ורבע  כוסות של סוכר חום 2 ביצים שלמות + חלמון 1 נוסף 2 כוסות קמח 1 כפית שטוחה של אבקת סודה לשתייה תערובת גרנולה עם השילובים שכל אחד מעדיף (הגרנולה שלי היא תערובת מוכנה שאני קונה רק...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה