הבלוג של דרור אטרי-כלכלה יוזמה ועסקים

droratari10

עדכונים:

פוסטים: 271

החל ממרץ 2017

נשיאי לשכות המסחר: משה טרבלסי נשיא ב”ש, נשיא חיפה דוד קסטל, נשיא י-ם דרור אטרי

הבוקר (יום ד’ 5.4.17 ) דנה ועדת העבודה בכנסת בתקנות המטילות חובת תוספת תשלום על עסקים קטנים. התוספת המוערכת – 60-20 מיליון שקל בשנה. אותן מקדם השר חיים כץ.

לאור לחץ לשכות המסחר: ירושלים, חיפה וב”ש משך שר העבודה, הרווחה והבריאות ח”כ חיים כץ  את בקשתו לוועדה לדון בתקנות אותן הגיש לוועדה.

כנסת

נשיא לשכת המסחר ירושלים דרור אטרי: ”שר העבודה הרווחה והבריאות  חה”כ חיים כץ  התבלבל ושכח איזה משרד הוא מייצג, משרד העבודה, רווחה והבריאות אמור לדאוג לשכבות החלשות והמוחלשות ביותר במשק הישראלי ובניהם נמצאים רבים מחבריי העצמאים והעסקים הקטנים בישראל. הצגת התקנות כפי שמבקש השר להגיש לוועד הינה מכת מוות לעסקים רבים.

העסקים הקטנים הינם העובדים השקופים של המשק המתמודדים מול מציאות לא פשוטה, כעת מבקשים להמשיך ולפגוע בהם ולמנוע מהם את זכותם הבסיסית שהינה זכות הבחירה היכן להתאגד.

יחד עם חברנו בלשכות המסחר : חיפה וב”ש, הוכחנו מהי כוחה של ההתאגדות והצלחנו להביא לכך שהשר משך את בקשתו. נמשיך לעמוד עמידה איתנה לצד חברנו העסקים הקטנים ולא נאפשר ליישום הגזרה  .

אז במה עסקנו: על פי תקנות דמי טיפול ארגוני משנות השבעים, כאשר נכרת הסכם קיבוצי בין ארגון

נשיא חיפה דוד קסטל, נשיא י-ם דרור אטרי

עובדים לארגון מעסיקים, וההסכם מורחב על ידי שר הכלכלה כך שיחול על כל הענף, חייבים כל אותם עובדים ומעסיקים שאינם מאוגדים בארגונים וחתמו על ההסכם לשאת בתשלום הקרוי “דמי טיפול ארגוני” – עבור אותם ארגונים שהביאו לכריתת ההסכם. התקנות שהינם ישנים אינם נותנות את הדעת למצב העסקים הקטנים והבינוניים שקורסים תחת הנטל הכספי הכבד שלהם כבעלי עסקים.

התקנות אותם ביקש השר להעלות בוועדה היו צפויות לפגוע פגיעה קשה בחברנו העסקים הקטנים והבינוניים, לא זאת בלבד התקנות אינם חוקיות, הן משום שהן חורגות מהחוק הראשי ומתכליתו, הן משום שהן מפלות בין הארגונים האזוריים המצויים ובקיאים היטב במציאות הכלכלית הקשה בה שרויים אלפי עסקים בירושלים בדרום ובצפון לבין ארגונים הגדולים במדינה אשר מטותיהם ממוקמים בתל אביב.

נשיא חיפה דוד קסטל, נשיא י-ם דרור אטרי

התקנות צפויות ליצור מונופוליזציה בתחום ארגוני המעסיקים, לפגוע אנושות בחופש הבחירה של העסקים למי להשתייך ואצל מי להתארגן, ולמעשה, כפי שניתן היה להיווכח מהתקנות המוצעות , הן מהוות פלטפורמה להשתת נטל כבד נוסף על חברינו העסקים הקטנים והבינוניים הכורעים גם כך תחת נטל כבד.

לשכת המסחר ירושלים בראשות הנשיא דרור אטרי, לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון בראשות נשיאה David Castel, ולשכת המסחר והתעשייה באר שבע והנגב בראשות נשיאה משה טרבלסי, מאוחדים יחדיו למנוע את הניסיונות לפגוע בחופש ההתאגדות של חברנו העסקים הקטנים והבינוניים ושמחים על התוצאה אליה הגענו היום בה משך השר חיים כץ את בקשתו לעדכון התקנות – דמי טיפול ארגוני.

עוד מהבלוג של דרור אטרי-כלכלה יוזמה ועסקים

תצוגה מקדימה

לשכת המסחר ירושלים קוראת לחברה לבוא להשתתף בבית חם לילדים אוטיסטים!

לשכת המסחר, הרואה חשיבות רבה בקידום וסיוע לאנשים עם צרכים מיוחדים ותרומה לקהילה, שנשיאה מר דרור אטרי חתם יחד עם חבריו, בשם הארגונים הכלכליים על הסכם קיבוצי עם ההסתדרות לשילוב אנשים עם מוגבלויות במקומות עבודה, הסכם אשר...

שיתוף פעולה מעמיק בין לשכות המסחר ירושלים וב"ש הובילה להעמקת הקשרים הבינלאומיים עם לשכת המסחר מולדובה!

נשיא לשכת המסחר ירושלים דרור אטרי עם נשיא לשכת המסחר במולדובה sergiu Harea, מ"מ נשיא לשכת המסחר ב"ש Migirov Valery (ולרי מיגירוב) יחד עם יו"ר הוועדה הבינלאומית בלשכה Finally...

תצוגה מקדימה

קונצרט למען השלום!

חברים יקרים, במלאת 69 שנים לכינון היחסים בין ישראל לקוסטה ריקה ולביטול הכוח הצבאי של קוסטה ריקה, המשרד לקידום קוסטה ריקה, לשכת המסחר ירושלים והשגרירות בישראל, מתכבדים להזמינכם לקונצרט למען...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה