הבלוג של drmichalzucker

drmichalzucker

ד"ר מיכל צוקר - יועצת זוגית ומדריכת הורים. אני מאמינה שאפשר לנהל בית מלא שמחה :) מוזמנים לקרוא עוד באתר שלי: www.michalzucker.co.il

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מאוקטובר 2017

יעל היא בחורה צעירה ואנרגתית. היא מנהלת קריירה מפוארת בתחום הנהלת חשבונות. היא חוזרת הביתה יומיום בשעות מאוחרות. בנהיגה הביתה, בפקקים, היא מפנטזת על האמבטיה החמה.

אריק, בן הזוג שלה, עובד כגנן. הוא אוהב את העבודה עם האדמה והפרחים. אריק הוא ילד טבע. הוא קם לעבודה מוקדם מאד בבוקר ובשעות אחר הצהריים הוא כבר בבית, מחכה לה שתשוב. יעל היא המפרנסת העיקרית והיא מצפה מאריק שישקיע בעבודות הבית. אין בינהם ויכוח בעניין הזה. ובכל זאת, לאחרונה, שניהם חשים שחל בינהם ריחוק.

כבר בפגישות הראשונות אצלי בקליניקה גילינו שלשניהם חסרה החמימות והחיבה. אריק מבקש מיעל שתביע חמימות כלפיו. יעל מתקוממת. “ומה איתי?” היא שואלת “לי לא מגיעה חמימות?”, אריק מופתע “אני מחכה לה ימים ארוכים וכשהיא חוזרת, היא עייפה ומבקשת להיות עם עצמה”.

בשבוע שחולף עד הפגישה הבאה אני מציעה להם לבדוק, כל אחד עם עצמו, איך הוא מביע את אהבתו, ואילו ביטויי חיבה הוא יכול ורוצה להציע.

בפגישה הבאה אריק מספר שבכל יום הוא מכין את הבית לקראתה. שם אגרטל קטן עם פרח על השולחן בסלון. יעל המומה “בכלל לא ראיתי את האגרטל הזה” היא אומרת. “לא סובלת פרחים. אם אתה רוצה לאהוב אותי – תנקה את השערות באמבטיה!”.

———————————-

הרבה פעמים אנחנו טועים ומנסים לאהוב את האחר, כפי שהיינו רוצים שיאהבו אותנו. מי שאוהב פרחים – מביא פרח. מי שאוהב חיבוקים – מציע חיבוק. מי שאוהב מחמאות – מחמיא. לפעמים זה עובד נהדר. אם יש התאמה מקרית. אבל הדרך הטובה לאהוב את היקרים לנו היא לברר איתם מה ישמח אותם. מה הם היו רוצים לקבל. מה יגרום להם להרגיש אהובים.

ואגלה לכם סוד – לפעמים גם אנחנו בעצמנו לא יודעים איך היינו רוצים שיאהבו אותנו. ואם אנחנו לא יודעים – מה הפלא שהאהובים שלנו לא מצליחים לקלוע?

אז מה אתם אומרים? אתם אוהבים פרחים? מחמאות? חיבוקים? פתקים עם לבבות? הפתעות? האם אתם יודעים מה יגרום לכם להרגיש אהובים?

עוד מהבלוג של drmichalzucker

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...