הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 75

החל מדצמבר 2014

שיתוף פעולה המדהים הזה עם חברת רוש פרמצבטיקה ברשות רוש מושיטה יד לחולה, החל בעצם עם הספר שלי והביא לעולם את המדריך ״ מרשם לאוכל״ מדריך מודפס אשר קיבל אישור של משרד הבריאות, למתמודדות עם סרטן השד.

הכל החל לפני כ 6 שנים בעודי מלווה את גיסתי לטיפולי הכימותרפיה הרגשתי שבטיפול הפרוטוקולי שקיבלה היה חסר דבר מה ולא ידעתי להגדיר אותו. לאור המאמרים שקראתי ידעתי  שכדאי להפחית בכמות הסוכר ותהיתי אם אני צריכה לעודד אותה לקבל את הדיאטה לסוכרת שקיבלתי. למזלי ראיתי באותה תקופה את הספר ”לא לסרטן –דרך חיים חדשה נוגדת סרטן”, מאת ד”ר דויד סרוואן-שרייבר. הספר תורגם לעברית בהוצאת מודן בשנת 2008 ושמו במקור ”Anticancer” .

שמחתי לגלות מחדש את הסופר הזה שהכרתי לראשונה כעשור קודם בספרו “ללא פרויד וללא פרוזאק” (הספר יצא לאור בהוצאת מטר בשנת 2004). משפט הפתיחה של הספר הזה הכה בי:

“תמיד חשתי שהבעיה היחידה של הרפואה המדעית היא העובדה שהרפואה הזאת אינה מדעית די הצורך.הרפואה המודרנית תהיה מדעית באמת כשהרופאים והמטופלים שלהם ילמדו לנהל את כוחות הגוף והנפש שפועלים באמצעות ויז מדיקטריקס נטורה –הכוח המרפא של הטבע”. זהו ציטוט של פרופ’ רנה דובו, המדען הנודע ממכון רוקפלר אשר גילה את האנטיביוטיקה המסחרית הראשונה.

קראתי את הספר בשקיקה לתוך השעות הקטנות של הלילה והבנתי שהמידע בו הוא החוליה שהייתה חסרה לי. מלבד סיפורו האישי המרתק של הסופר ד”ר דויד סרוואן-שרייבר על התמודדותו עם מחלת הסרטן עד להחלמתו, הספר כתוב בצורה מרתקת, ועולות ממנו הוכחות מדעיות לגישות טבעיות. היכולת של ד”ר סרוואן-שרייבר להסביר בצורה פשוטה ונגישה כיצד פועלים המנגנונים של הגוף בעת מחלת הסרטן גרמה לי לרצות להנחיל את המסר המדעי שלי כמוהו, בשפה השווה לכל נפש.

בדמיוני הפלגתי לצרפת לפגוש אותו. מיד פתחתי גוגל וחיפשתי כיצד להגיע למייל שלו, אך הידיעה בעיתון הארץ טלטלה אותי: “בסוף חודש יולי2011 הלך לעולמו דיוויד סרוואן-שרייבר, רופא, מדען, מרצה ומחבר רב-המכר ”לא לסרטן”.

החלום הזה התנפץ, לא היה לי זמן לאסוף את השברים ןבטיפול הכימותרפיה הבא , סיפרתי לַאונקולוג בשיחת מסדרון שאני מתכוונת לתת לגיסתי את תפריט התזונה המתואר בספר. הוא גיחך ואמר לי:

“את רוצה ללכת לקרב עם מייק טייסון עם אגרוף של תינוק?”,

Health Food

התביישתי שלא ידעתי מי זה מייק טייסון אז לא עניתי, ד״ר גוגל גילה לי כבר,שמייק טייסון הוא מתאגרף עבר אמריקני שהיה אלוף העולם הבלתי מעורער במשקל כבד. במהלך הקריירה שלו הוא נודע בסגנון האגרוף האימתני ובסגנון התנהגות שנוי במחלוקת בזירה ומחוצה לה. הוא זכה גם לכינויים “מייק הברזל” ו”האיש האכזרי ביותר בעולם”. בסדר, הבנתי. קיפלתי את הזנב בין הרגליים ובדקתי את כל ההוכחות המדעיות שהתפרסמו באותה תקופה. חלק מהן עלו מן המאמרים שאזכרתי בפרק זה.

למפגש הבא עם האונקולוג הגעתי כבר חמושה במאמרים. הפעם הוא לא גיחך אבל פתר אותי באמירה “לא יזיק ולא יועיל”.  ואמרתי לו שאני מסכימה איתו שהסרטן מתנהג כמו מייק טייסון , שהיה נוהג להבין את חולשתו של היריב ושם תוקף, זהו בדיוק חלק מהמנגנון של הסרטן.

בטיפול בחולים במחלה קשה המתמודדים בקרב על החיים שלהם, המצב אינו פשוט בכלל. לכן השימוש בכלים פשוטים אינו נחשב בקרב הזה. עם זאת, לרוב חולי הסרטן חסרי אונים כלפי מחלתם, כלפי הרופאים וכלפי הסטטיסטיקה המאיימת, ואם נמצא שביכולתם לעשות משהו – כמו למשל לשלוט בתזונה ולהאמין ביכולתה האפיגנטית (בבלוג הבא ארחיב על כך יותר) דר׳ ליאת אדרי. ריפוי טבעי בליווי ידע מדעי. 0508520296 [email protected]  ),

המסר הוא שבריאותנו בידינו. לא צריך לוותר ולאבד תקווה. במקרים מסוימים התחושה הזו יכולה לשנות את המצב. עצם ההתגייסות למשימה הפרואקטיבית מעניק המון כוחות לאדם המתמודד בקרב קשוח. בהתמודדות עם מחלות האמונה והתקווה חשובות ויקרות מפז.

המתכונים מצולמים בהכנתה של השפית נוף ממאסטר שף.

ד״ר ליאת אדרי phd

 

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תצוגה מקדימה

פלא, החיים האלה הם פלא!

השבוע ראיתי את הסרט בהקרנת בכורה וזאת לאחר שבכורתי בת ה11 התלהבה מהספר וביקשה לקרוא את ההמשך- תופעה נדירה בביתנו. בדרך כלל אני מעדיפה לקרוא ולא לראות סרט אך, מבלי לדעת על תוכנו של הסרט הלכנו לצפות בו. ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

רופא הכפר איפה אתה היום?

רופא הכפר המסור, ז'אן פייר שהרי הוא השחקן המוכשר פרנסואה קלוזה, שראינו אותו ב״מחוברים לחיים״.  ובכן הרופא הוותיק והמסור מטפל בפציינטים שלו יום ולילה, נוסע מרחקים ארוכים כדי להציע את עזרתו המלומדת.   ברקע ז'אן פייר מגלה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

בחזרה למעלה