הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 67

עוקבים: 7

החל מדצמבר 2014

אתמול ערב יום השואה צפיתי בסרט “הבלתי נראים” סרט שהוא דוקו דרמה מרגש במיוחד בטרום בכורה באדיבות סרטי נחשון .

לפני הסרט דיבר במאי הסרט הגרמני הצעיר קלאוס רפלה, שהגיע במיוחד להקרנה של ערב יום השואה, באופן מרגש הוא סיפר על תהליך יצירת הסרט.

הסיפור נע בין שנת 1943, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, לימינו אנו. על המרקע פוגשים את דמויות הגיבורים בצעירותם, ואת הפרספקטיבה שלהם היום.

המשטר הנאצי הכריז רשמית על ברלין כ “נקייה מיהודים”, אך היו יהודים שהצליחו לעשות את הבלתי אפשרי ולהפוך “בלתי נראים” לעיני השלטונות.

4 גיבורים נמצאים במרכז ההתרחשות, סיומה צעיר מקסים שנפרד מהוריו והנה הוא מזייף דרכונים ומציל עשרות יהודים.

חני צובעת את שיערה לבלונד ומשוטטת במרכז ברלין בזהות ארית בדויה, רוב היום ולעיתים בלילות משוטטת בקור העז של ברלין, נכנסת לקולנוע להתחמם.

הבלתי נראים _

יוג’ין עובר ממשפחה למשפחה, גרמנים טובים אשר נותנים לו קורת גג ואוכל ביום הוא חבר בתנועת הנוער ההיטלראי ובלילות מפיץ עלונים הקוראים למרד.

רות מאמצת לעצמה דמות של אלמנת מלחמה ומגישה מטעמים לקצינים נאציים בשוק השחור.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

 

הסרט מתאר פרק לא מוכר בתנועת ההתנגדות היהודית למשטר הנאצי, התנגדות שקטה בלתי נראית ושישנם גם גרמנים טובים.

במהלך הסרט הרגשתי שהנצחה זו חשובה מאד כיון שהדור הראשון של השואה הולך ופוחת וישנה חשיבות לראות את הצד שלהם.

יש לציין שהסרט עולה  בהקרנות סדירות בבתי הקולנוע ברחבי הארץ מהיום 12/4/18, לכו לראות.

מומלץ בחום

על החתום: ד”ר ליאת אדרי

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תצוגה מקדימה

רופא הכפר איפה אתה היום?

רופא הכפר המסור, ז'אן פייר שהרי הוא השחקן המוכשר פרנסואה קלוזה, שראינו אותו ב״מחוברים לחיים״.  ובכן הרופא הוותיק והמסור מטפל בפציינטים שלו יום ולילה, נוסע מרחקים ארוכים כדי להציע את עזרתו המלומדת.   ברקע ז'אן פייר מגלה...

תצוגה מקדימה

רק לא אופטלגין בבקשה!

הדוד הפרטי שלי חולה, אקרא לו דודי שמחה. הסופר ע. הלל יצר דמות מופלאה שכזו ותיאר אותו כ"מין דוד שמח שאינו משתבץ בחיים הרגילים, אבל הוא שנותן להם טעם", כך אני מרגישה מול דוד שלי. דודי שמחה אובחן שבוע שעבר כחולה בסרטן ריאות,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה