הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מדצמבר 2014

הדיכאון הוא תופעה כלל עולמית (הממוצע העולמי עומד על 4.4%). בישראל סובלים מהתופעה כ-5.5% מהאוכלוסייה, ושיעור הנשים הלוקות בדיכאון בקרב האוכלוסייה הכללית כפול משיעור זה בקרב גברים. כ-60% מניסיונות ההתאבדות נובעים מדיכאון, ו-15% מהם מצליחים. על פי נתוני IMS Health – חברה בין-לאומית המספקת לחברות התרופות נתוני מכירות – ב־2008 ניתנו בישראל 2,107,763 מרשמים לתרופות נגד דיכאון. נכון להיום, מספר נוטלי התרופות נגד דיכאון נמצא במגמת עלייה מטאורית בכל העולם, ולפי התחזית של ארגון הבריאות העולמי עד שנת 2020 הדיכאון יהפך לסיבה השנייה בעולם לנכות, אחרי מחלות הלב.

בספטמבר 2016 פורסם מחקר שממצאיו מטרידים. הנתונים נאספו למחקר מ-1 בינואר 1995 עד 31 בדצמבר 2013 מיותר ממיליון נשים שהשתמשו באמצעי מניעה הורמונליים – גלולה למניעת היריון, התקן או טבעת וגינלית – וקיבלו מרשמים לנוגדי דיכאון במשך שש שנים. מסקנת המחקר הייתה שיש קשר בין שימוש באמצעי מניעה הורמונליים, בעיקר בקרב נערות צעירות, לבין שימוש מאוחר יותר בתרופות נוגדות דיכאון.

sad

בנוסף, נתונים חדשים מראים כי נשים שעובדות במשמרות לילה נמצאות בסיכון מוגבר לסרטן השד, העור והמעיים. הממצאים מראים מטה-אנליזה של נתונים מ -61 מאמרים הכוללים 114,628 מקרי סרטן ו -3,909,152 משתתפים. המאמרים כללו 26 מחקרי קבוצות, 24 מקרי בקרת מקרה ) ו -11 מחקרים מקוננים לבקרת מקרים.

התוצאות, שהוצגו בכתב העת Journal Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, מראות כי עבודה ארוכת טווח במשמרות לילה בקרב נשים העלתה את הסיכון לסרטן ב -19%. בניתוח של סוגי סרטן ספציפיים, נמצא כי באוכלוסיה זו היה סיכון מוגבר של 41% לעור, סיכון מוגבר של 32% לשד, ו -18% בסיכון מוגבר לסרטן הקיבה והמעיים, בהשוואה לנשים שלא ביצעו עבודה במשמרת לילה.

D

אז יש קשר הדוק בין אורח החיים שלנו למחלות, בין התזונה לאושר שלנו, בין לקיחתתרופות כאלו או אחרות.

כולם מדברים על האושר כאפקט פסיכולוגי, אבל לא רק, האושר מושפע מהורמונים שמופרשים בגוף

ויש לנו את היכולת לשלוט בהם.

הביולוגיה החדשה  שמה אפיגנטיקה- משמעות המילה אפיגנטיקה היא בקרת העל, השליטה על הגנים על ידי הסביבה, הסביבה היא המזון החומרי והמזון המנטלי ועוד.

לכך פיתחתי סדנה ייחודית ומעשית, בת 4 מפגשים, המבוססת על מחקרים רפואיים ומציגה באור חדש ומפתיע את יכולת השליטה שלנו על האושר בחיינו.

מה את צריכה לאכול? אילו פעולות יומיומיות עליך לעשות?
ואיזו סביבה עליך לייצר כדי להיות מאושרת“מגנטיקה – היכולת שלך לשלוט בגנטיקה” 

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

מפגש ראשון ב-7/2/2018, ימי ד’ בין השעות 18:30-21:30 מספר מקומות מגובל.
משרדי נטע, רחוב לח”י 28 א’, בני ברק

להרשמה אנא ליחצי כאן

לצפייה בסיליבוס הסדנא

עוד על המרצה באתר

www.drliatedry.co.il

קרדיט תמונות

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

אסקייפ: שעשועון חדש שלא תרצו לברוח ממנו!

חדרי בריחה (Escape Room) הפכו כבר מזמן לתופעה שמצליחה להוציא ילדים ומבוגרים מהבית, הזדמנות פז להתנתק מהטלפונים ומהמחשב ולשחק במשחק אתגרי של פתרון חידות, לשיתוף פעולה מחשבתי עם ההורים, אחים וחברים. ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

היום הראשון שלי בביה"ס לשיווק דיגיטלי.

יש לי שיעורי בית, אוף- צמד המילים מטיל האימה הזה. כן , כן גם בגילי המופלג עם כל התארים והתעודות שלצידי, לא הצלחתי להשתחחר מהקבס שתופס אותי בבטן שאני נדרשת לעשות שיעורי בית או רחמנא לצלן מבחן. וזה בסך הכל שיעורי בית לא...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה